Автор Тема: Windows XP i LInux  (Прочетена 3686 пъти)

DJSlavchik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Windows XP i LInux
« -: Oct 26, 2002, 11:44 »
Zdraveite!
Vmomenta izpolzvam Windows98SE i Slackware 8.1 bih iskal da znam dali shte moga da si kacha WinXP na miastoto na Win98. znam che posle shte triabva da reinstaliram LILO no me interesuva slednata informaciq:
Koia e fileovata sistema na Windows XP?
Office paketa Office XP suvmestim li e sus standartite na Office 97?
S pomoshta na office paket za linux- da rechem StarOffice dali shte mogat da se otvariat fileove suzdavani pod XP?
Kakvi zatrudneniq bih imal pri suvmestno izpolzvane na XP i Linux slackware 8.1?
Активен

Tonych

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Windows XP i LInux
« Отговор #1 -: Oct 29, 2002, 20:24 »
1 Mojesh da kachish XP varhu 98-ca, no e mnogo verojatno da ti se omajat niakoj nastrojki/programi, zatova si napravi arhiv na cennite neshta, naj-veche na e-maila ot outlooka (ako imash takav) i na dokumentite.

2 Fajlovata sistema na XP e NTFS, no moje da raboti i s FAT 32 (WIN98), t.e. mojesh da konvertirash FAT32-to kam NTFS samo po tvoe jelanie.

3 Office XP chete i pishe fajlove v sashtia format kato Office 97, ako tova pitash.

4 S Open Office/Star Office mojesh da otvariash fajlove ot Win XP-to. Problem ima samo pri niakoj mnogo, ama mnogo usukani Excel tablici, sadarjashti makrosi naj-veche

5 Ne znam kakvo razbirash pod savmestno izpolzuvane na XP i Slack, no ako smiatash da izpolzvash Linux-a kato rabotna stancia, a ne kato server, po-dobre si instaliraj RedHat ili Mandrake primerno. Slack e malko po-truden za konfigurirane, osobeno na X server. Obache pak e super za zadachki, kato router, Samba server, mail server i drugi SERVERSKI prilojenia.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Windows + Linux
Настройка на програми
Chester 18 3448 Последна публикация Jan 09, 2006, 03:16
от MetalIvo
Как да си пусна linux програма на windows?
Идеи и мнения
plamen_t 1 2415 Последна публикация Jan 09, 2007, 01:01
от n00b
Windows и linux
Настройка на програми
gangs7a 5 2817 Последна публикация Jan 14, 2007, 00:40
от ji
Windows>linux
Идеи и мнения
ludiqfen 18 5643 Последна публикация Apr 11, 2007, 08:48
от Sublimate
Програма за контролиране на Linux компютър от Windows или от Linux.
Настройка на програми
BigBore 4 7685 Последна публикация Feb 09, 2012, 21:56
от romeo_ninov