Автор Тема: Оплакване от странни събития и случки при някой Линукс дистрибуции.  (Прочетена 3947 пъти)

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
openSUSE-Leap-15.1-NET-x86_64.iso или openSUSE-Leap-15.1-DVD-x86_64.iso? И пак така за другото.

Добре, имало и друго https://download.opensuse.org/distribution/leap/15.1/live/
« Последна редакция: Jul 02, 2019, 21:54 от malin1 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Съвсем между другото днес излезе новата Магея (бивша Опън Мандрива). Помня, че се интересуваше от нея. Дали на нея ще ти тръгне ейчпи-то, нямам идея, ама по принцип това зависи от cups, не от дистрибуцията.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lordvox

  • Гост
Магея - последното издание го имам от месец. Притеснявам, се че е Руска. Тоест Руснаците виждат и чуват всичко. Нещо, като Касперски. Притесняваме, че Магея е Руска. Няма Русофоби. Няма и Русофили. Има нормални хора и други н**ад**упени на господаря си. Последните без господар не могат да живеят. Абе с една дума - Душевно Болни хора. Пробвах Линукс Астра Орел платена, базирана на Дебиан, но не ми хареса. С една дума. Не желая Руснаците да имат достъп до личните ми данни и пароли.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Магея е открита ОС. Не е например Аlt, Astra, Rosa или някоя от другите мутро-дистрибуции та да не знаеш, какво има вътре.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Да, бе, да, ти сам каза, че е "версия" на Росата, сега иди, че обяснявай, че нямаш сестра. :)

И вариант на то ду лист - "отпадат: всички руски, всички френски (засега)"- щото, нали, навремето у Руско са говорели в двореца на френч, "отпадат: всичко китайско (май ще остана без телефон)"...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бе то така, ама съдържа единствено свободен софтуер. А споменатите и други използват множество  собственически софтуер, особено графичните обвивки.

Каза китайци. Виждал си Бъджи. Китайско изпълнение, ама изглежда извънземно. И всичко от край до край е открито и се знае, точно какво е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Не беше ли ирландско? Или аз съм останал с такова впечатление.

// Разправял ли съм как като малък си мислех, че всички държави се казват България, само че на техен език. Съответно - и за столиците им. Бил съм 4-5 годишен тогава и е трябвало да си обясня на себе си света по някакъв начин.

Та и сега - ти къде ме блъскаш, китайци били, те са червендалести бирени коремчета (за мен). :)
Активен