Автор Тема: Из 'Какво да подхвана'  (Прочетена 13020 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Активен

MGMCHANNEL

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #1 -: Feb 24, 2014, 16:10 »
http://technews.bg/article-tag/openbsd#.Uws4XeN_tvF
Извинявай, но това какво общо има по-темата?!?
Тео, е решил да премести машините от мазето му... и ти си решил тук да го коментираш  :D.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #2 -: Feb 24, 2014, 19:42 »
http://technews.bg/article-tag/openbsd#.Uws4XeN_tvF
Извинявай, но това какво общо има по-темата?!?
Тео, е решил да премести машините от мазето му... и ти си решил тук да го коментираш  :D.

Един проект за да се развива трябват кинти, а никой не финансира нещо ненужно! Не, че проекта е ненужен, но явно не чак толкоз за тези които могат да си платят! Та, явно бизнес модела нещо куца щом няма пари и за тока за сървърите.

Питането ми по-скоро беше не за лицензите, а за това, кое да започна да изучавам, щото BSD ми е познато само в общи линии. Зная разликата между Линукс и това нящо и какво представлява в общи линии ports системата, но до там. А може да ми се наложе да го ползвам.

Ами аз не бих си вложил времето да уча нещо в което не виждам практическа реализация, за да ми се осребри вложения труд и време, но не всички са като мен, а и не мисля, че трябва да бъдем еднакви! В този ред на мисли беше това по-горното.
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #3 -: Feb 24, 2014, 19:50 »
Цитат
а сега ще си прехвърлят от Мац някакво подобие на системд
верно ли бе?!  :)

ех Ленърт, всичко ще се одриска заради тебе...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #4 -: Feb 24, 2014, 20:29 »
Не виждам, защо да не си влагам времето в нещо и защо да не ми е полезно. Хората на интервюто ме питаха, дали имам понятие от BSD - явно това ползват основно. Линукс им е ей така.Между другото съм с четири ядра на машината, но какво общо има това със системата? Няма да работи ли?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #5 -: Feb 24, 2014, 21:08 »
Коя е тази фирма дето използва бсд? Питам сериозно!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #6 -: Feb 24, 2014, 21:12 »
Не знам коя е неговата, ама са много, наистина много. Просто трябва да се иде на бсдцон, за да се види, за какво иде реч.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #7 -: Feb 24, 2014, 22:13 »
Въпросът за познанството ми за BSD беше зададен два-три пъти. Явно е съществен. Не искам в момента да кажа за фирмата, но имаше и въпрос, мога ли да изчитам по около 50 страници на английски на ден. За около 5 месеца съм щял да вляза в час.  :D Стискайте палци. Поне материята там ми е интересна. Мислех нещо домашно да правя, от рода на техните занимания, ама в пъти по-малки мащаби, пък и средства засега няма.
« Последна редакция: Feb 24, 2014, 22:14 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #8 -: Feb 25, 2014, 02:20 »
Не виждам, защо да не си влагам времето в нещо и защо да не ми е полезно. Хората на интервюто ме питаха, дали имам понятие от BSD - явно това ползват основно. Линукс им е ей така.Между другото съм с четири ядра на машината, но какво общо има това със системата? Няма да работи ли?

Парите и времето никога не стигат и човек колкото и много да ги има, винаги му се иска и повече! Така е и със знанията де! Но, по-практичното ми се чини да е ФрееБСД-то и това беше в основата на първия ми отговор. Като понаучиш малко повечко по фреебсд-то, не ти пречи да поразучиш и другите.

Аз примерно, като навлизах в Линукс, разглеждах всички и като се спрях на Убунту още в началото и не виждам смисъл защо изобщо да ги разглеждам другите, като на Убунту  съм свикнал вече, другите няма да ми дадат нещо което го няма в Убунту, философията е такава, че каквото се появи в една от основните дистрибуции, скоро се появява и в другите, а аз имам и в Убунту куп неща които не знам, а няма да ставам компютърен специалист, а ми трябва само за конкретни неща в които компютрите са само част от пъзела.
« Последна редакция: Feb 25, 2014, 02:26 от backinblack »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #9 -: Feb 25, 2014, 10:16 »
Аз примерно, като навлизах в Линукс, разглеждах всички и като се спрях на Убунту още в началото и не виждам смисъл защо изобщо да ги разглеждам другите, като на Убунту  съм свикнал вече, другите няма да ми дадат нещо което го няма в Убунту, философията е такава, че каквото се появи в една от основните дистрибуции, скоро се появява и в другите, а аз имам и в Убунту куп неща които не знам, а няма да ставам компютърен специалист, а ми трябва само за конкретни неща в които компютрите са само част от пъзела.

Човекът казва, че става дума за интервю за работа, т.е. най-вероятно за "комютърен специалист", така че това мнение ми се струва малко неуместно.
Отделно да учиш линукс с убунту не смятам, че е особено добра идея освен, ако няма да го ползваш *само* като десктоп (както казах случаят тук не е такъв мисля). Все едно да се учиш да караш кола с автоматични скорости - ако ти се наложи после да седнеш на ръчни не знам кво ще правиш.

И кое не се разбира от примера ми, че след като няма възможност и за двете, трябва да заложи на това което е поне малко по-разпространено и периспективно!!!?
Всеки си има различни цели в обучението и се обучава с цел някаква реализация в някаква насока.
Активен

MGMCHANNEL

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #10 -: Feb 25, 2014, 11:37 »
http://technews.bg/article-tag/openbsd#.Uws4XeN_tvF
Извинявай, но това какво общо има по-темата?!?
Тео, е решил да премести машините от мазето му... и ти си решил тук да го коментираш  :D.

Един проект за да се развива трябват кинти, а никой не финансира нещо ненужно! Не, че проекта е ненужен, но явно не чак толкоз за тези които могат да си платят! Та, явно бизнес модела нещо куца щом няма пари и за тока за сървърите.

Питането ми по-скоро беше не за лицензите, а за това, кое да започна да изучавам, щото BSD ми е познато само в общи линии. Зная разликата между Линукс и това нящо и какво представлява в общи линии ports системата, но до там. А може да ми се наложе да го ползвам.

Ами аз не бих си вложил времето да уча нещо в което не виждам практическа реализация, за да ми се осребри вложения труд и време, но не всички са като мен, а и не мисля, че трябва да бъдем еднакви! В този ред на мисли беше това по-горното.
Всеки човек хвърлящ по едно око на BSD проектите е наясно от какво се издържа(и винаги се е издържал) проекта OpenBSD -a именно продажба на сувенири,CD-та, дарения от фирми през тяхната фондация. Отдавна това с местенето и добра коолакация трябваше да стане - и хоп Тео реши че сега е момента.
Сметките с тока явно вече излизат извън границите (над 20 000 долара на година), отделно шума в мазето на собствената ти къща -дали ти ще издържиш???
А иначе за събирането -те хората вече си събраха над половин милион долара, ти тях не ги мисли. А това с ненужния проект -все си мисля че си почесваш клавиатурката да се намираш на работа ;D.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #11 -: Feb 25, 2014, 13:49 »
Ефективността на тази дискусия пада.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #12 -: Feb 25, 2014, 17:42 »
Оф! Стига с тези ниски изисквания към хардуера! То всичко върви може да върви с ниски изисквания, но като вземеш да го ползваш за нещо смислено, желязото си казва думата, а железата доста поефтиняха(ако не знаеш)!
Хората с времето са придобили някакви навици не искат да си променят тотално навиците за да вършат същото под друга ос дето щяла да им икономиса 100-200 лева от желязо в близките 5 години!
Активен

pennywise

  • Гост
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #13 -: Feb 25, 2014, 18:01 »
За железата е така, но има и друга гледна точка. Например development boards или micro computer незнам точно как е правилно да се наричат като raspberry pi/ cubieboard който имат по-слаби харектиристики. Или пък първите Ipod/Iphone - и двата примера са променили доста нещата в ИТ индустрията, и смятам че ОС-ми с ниски изисквания винаги ще са нужни.
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #14 -: Feb 25, 2014, 18:06 »
Цитат
скорострелно сглобяване на прасенце

кво
 :o
Активен