Автор Тема: Mod disk_cache!!!? За какъв чеп е този модул, дето ми ебава апачето?  (Прочетена 2627 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Мътни са ми тези уеб истории, ама се замаявам с оунклоуда и ровя по разни инструкции и форуми, ама пусто му като не му разбирам много-много и на англичанския, успях да разбера, че и други имат проблем с този модул, а в някаква тема на ред с разни пакети пакети които препоръчват да инсталирам, препоръчват и този модул да е включен, но като го в ключа и уебмина ми гърми с това съобщение:
Цитат
* Starting web server apache2
env: /usr/sbin/htcacheclean: No such file or directory
   ...fail!

И апача не стартира! Някой пакет ли иска още или модула нещо се ебава, щото май и нещо такова коментираха някъде!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Хм! Аз не съм много по сървърите и много се зарадвах, като преди десет дена си пуснах и аз едно Апачи, но на мен ми трябваше за друго. Работи.
Това не е ли свързано с кеширането на харда. Ако пробваш да стартираш cache и disk_cache
В /etc/apache2/mods-available/ май бяха конфиг файловете
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Абе, по името ще да е някакво кеширане и то сигурно на диска, ама модула cache е пуснат и няма дерт, ама този кат го пусна става тази глупост. Мисълта ми е, дали има някаква файда от това кеширане на диска, ако рама е пре достатъчно за нуждите на сървъра!? Или аз грешно го тълкувам!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Добре де, като гледам съобщението, що не видиш дали в /usr/bin/ има такъв файл изобщо
Аз при мен проверих и не намерих там нищо такова, но не съм пускал търсене навсякъде
« Последна редакция: Oct 29, 2015, 11:08 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Много благодарско за идеята Френд  [_]3 !

В директорията sbin нямаше такъв файл, но преди това по погрешка влязох да търся в директорията bin и там видях, че го има, но съм в грешната директория  :D ! Като отидох в правилната директория и видях вече, че там има линкове към имената на други файлове които по азбучен ред бяха до него и логичното ми мислене ми подсказа да пробвам като направя там линк със същото име водещ към файла в bin директорията дали ще има ефект и проблема се реши! Сега си стартира модула без грешката.

Но въпроса ми за какъв чеп е този модул и каква е файдата от него си остава :) .
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ами покрай твоите питания разбрах, че тези два модула управляват кеширането на данни върху харддиска.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.