Автор Тема: От Linux-а до Дрогата  (Прочетена 9043 пъти)

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #75 -: Nov 13, 2012, 15:58 »
Ако не намесите моя приятел мармота ще ви се обидя!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #76 -: Nov 13, 2012, 16:22 »
Ако не намесите моя приятел мармота ще ви се обидя!

Както кажеш.  ;)

Активен

Без правила няма игра

bot

  • Гост
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #77 -: Nov 13, 2012, 16:30 »
От философите по-лошото са само мистиците. Това мистицизма е отвратна простотия бе пфу. Идва някакъв и ти обяснява как си заблуден и нищо не разбираш, като той едновременно също нищо не разбира, обаче имало някаква висша сила, която твори цялата тази работа и той някак я разбира за разлика от теб и такива работи.  Като тази висша сила не задължително е брадатия всевиждащ господ, може да е примерно "природата",  енергийни полета, карми и тем подобни екстрасенски работи.
Аз пък смятам че по-голямото зло са философите и по-точно тези, дето се изявяват като психоАНАЛизатори - и тяхната наука също като мистицизма не е точна и поради липса на утвърдени стандарти вземат собствения си стереотип за отправна точка, а всичко останало, което не се вмества в тяхната скала се квалифицира като малоумно.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #78 -: Nov 13, 2012, 17:31 »
Само не казвай че пак си се засегнал :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bot

  • Гост
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #79 -: Nov 13, 2012, 17:57 »
Само не казвай че пак си се засегнал :)
ами засегнах се, как така изведнъж взе да говориш за тези бонобота
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #80 -: Nov 13, 2012, 18:04 »
Тъкмо изгледах един много добър филм (не бях гледал такъв от доста време) -  Adams Aebler а.k.а Adam's Apples (2005)
Ако не сте го гледали - заслужава си наистина!

Та връзката с него е следната - ние хората се отличаваме от всичко останало и с вярата си.
И не става дума само за вярата в Бога. Става дума за това да вярваш в нещо, което ти си приел и му имаш доверие.
Вярата е едно от нещата, които движи нас хората - тя е като катализатор.
Просто гледайте филма и ще се убедите в това :)
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #81 -: Nov 13, 2012, 20:14 »
Истина няма!
Всичко е заблуда, илюзия... или както казваше даскалицата по философия (тогава се чудех нормална ли е):

"Не е възможно едно тяло да премине от състояния на покой в състояние на движение. Това означава, че ние не се движим - движението е илюзия на сетивата".

Мчи права е жената, това всъщност е аргумент на Айнщайн. Дори когато един предмет стои неподвижно на повърхността на земята, той все пак се движи спрямо другите небесни тела, защото земята се върти около Слънцето и оста си. Отделно слънчевата система се движи в рамките на галактиката, галактиката се движи спрямо други галактики и т.н.
Така че да, нещата постоянно се движат в пространството, макар дадени тела да не се движат едно спрямо друго, какъвто е обичайният контекст в който ние оперираме.
"Дайте ми опорна точка и ще преместя Земята" е казал навремето Архимед. Това всъщност означава, че нещата се познават в сравнение, а не че Архимед ей сега ще грабне един лост и айде... За да има сравнение първо трябва да има изходна (опорна) точка, защото нещата не могат да се сравняват сами със себе си (освен ако няма изменение в самото нещо с течение на времето). Високото е високо, защото има ниско; тънкото е тънко, защото има дебело и т.н.
Така че да, лаптопа пред мен не се движи спрямо мене, но и двата обекта се движим спрямо слънцето и спрямо други галактики.

Да бе, ама тя казваше, че движение НЯМА, че то НЕ СЪЩЕСТВУВА, че нямало начин да има движение...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #82 -: Nov 13, 2012, 22:09 »
Тъкмо изгледах един много добър филм (не бях гледал такъв от доста време) -  Adams Aebler а.k.а Adam's Apples (2005)
Ако не сте го гледали - заслужава си наистина!

Та връзката с него е следната - ние хората се отличаваме от всичко останало и с вярата си.
И не става дума само за вярата в Бога. Става дума за това да вярваш в нещо, което ти си приел и му имаш доверие.
Вярата е едно от нещата, които движи нас хората - тя е като катализатор.
Просто гледайте филма и ще се убедите в това :)

Не благодаря. Филми от рода на това, че вселената движи всички и че каквото поискаш ще ти се даде не са ми от любимите.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #83 -: Nov 13, 2012, 22:19 »
Да бе, ама тя казваше, че движение НЯМА, че то НЕ СЪЩЕСТВУВА, че нямало начин да има движение...

Според мен има някакво недоразумение. Но както и да е, няма как да питаме даскалицата, нали?  [_]3
Активен

Без правила няма игра

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #84 -: Nov 13, 2012, 22:44 »
Не благодаря. Филми от рода на това, че вселената движи всички и че каквото поискаш ще ти се даде не са ми от любимите.

Филма няма нищо общо с това :)
Дори не е представен по този начин.
Дори е една от най-добрите драми, която съм гледал, но въпреки това имаше и много комични моменти.
Като цяло е странен филм, но странен в контекста на филм, който до сега не си гледал.
.. Трябва да се види. Но с ръка на сърцето мога да кажа, че няма нищо митично или кой знае колко религиозно.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #85 -: Nov 14, 2012, 09:27 »
Да, да...позната история: всичко било предначертано от съдбата, ама ако съм я бил предизвикал - можела да ми навреди :) Трябвало да се отнасям смирено към всичко, което ми поднасяла съдбата, защото иначе.... Трябвало да се примирявам с нещата, без да се опитвам да променя нещо към по-добро, защото... Пф, лоша работа.
Активен

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: От Linux-а до Дрогата
« Отговор #86 -: Nov 14, 2012, 10:40 »
Гледайте  Futurama серията "GodFellas", Season 3 Episode 20.
Там всичко е обяснено и не ви трябват други филми философски да гледате :)
Активен