Автор Тема: Не е точно като два default gateway-a но нещо подобно.  (Прочетена 2401 пъти)

d3v1ous

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
    • Профил
Здравейте, искам да попитам за една примерна ситуация.

Ако приемем че имам една реална машина, на която има някаква версия на Linux OS, на който има инсталиран VirtualBox на който работи друга версия на Linux OS, може ли и как интерефейса на реалната машина да присвои публичен статичен IP адрес И същото нещо да направи и "интерефейса" на виртуалната машина.

Доста объркано звучи като цяло, за това ще се опитам да го представя още веднъж.

Реална машина - Интерфейс - Публичен статичен IP адрес
 \                              \
  Виртуална машина - bridge - Публичен статичен IP адрес

Според мен това не може да стане, въпроса е, може ли да стане ако има 2-ра мрежова карта на реалната машина която да bridge-на към виртуалния мрежов интерфейс.

Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
До колкото рабрах искаш да имаш 2 компютъра с едно и също ИП. Отговори си сам - тук скоро някой питаше какво ще стане ако имаме такава ситуация.

В сучая бриджа не може да ти даде ИП - той само те прави част от физическата среда.

Или пък имаш нещо друго в предвид?
Активен

d3v1ous

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
    • Профил
Не не, имах в предвид на една реална машина да пусна виртуална и двете машини да имат 2 различни публични ип адреси. Например ип адреса на реалната машина да е 20.30.40.50 а на виртуалната да е 20.30.40.51.

В смисал ако беше само с едно публично ип, щях да направя пренасочване на портове и така.
Активен

d3v1ous

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
    • Профил
Ще преформулирам въпроса:

Може ли на една машина да има два физически мрежови интерфейс-а на които са присвоени два публични статични IP адреса? Да има default gateway за единия интерфейс и различен default gateway за другия интерфейс?

Все едно имам 2 ISP-та на една машина и искам web сайтовете на apache2 да отиват към единия IP адрес, а останалите процеси на потребителите да отиват на другия интерфейс.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Ако те разбрах добре едното IP ще е на хост машината а другото на гост-а?

Ако е така и двете могат да са даже по един и същи физчески интерфейс. Просто правиш мост (бридж) между външната карта на физичската (хост) машина и тази която е външна на виртуаната (гост) машина - приеми, че все едно си включил двете карти в един суич.

Ако обаче искаш една единствена мшина с някоко гейутуея - това вече е друга работа (по-дъбока вода). Но преди това обясни защо искаш това - има разични решения.
Активен

d3v1ous

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
    • Профил
Ами имам една реална машина, тя има един физически мрежов интерфейс. Имам и ISP което ми дава два статични публични IP адреса.

Искам първия публичен адрес да отива на реалната машина, а втория на виртуалната.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Ми работата е ясна - бриджваш както казах външния интерфейс на виртаулната към външния на хост машината. Раздаваш им по един от дадените ти два адреса и ....
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
default encoding in KDE
Настройка на програми
rat 4 2972 Последна публикация Sep 18, 2003, 17:23
от alabal
Default ip
Настройка на програми
Ali Nebi 0 1757 Последна публикация Dec 29, 2005, 19:35
от Ali Nebi
Default gateway проблем
Настройка на програми
crackbrained 3 2663 Последна публикация Apr 13, 2006, 20:23
от Dean79
Смяна default gateway
Настройка на програми
mshbul 1 2013 Последна публикация Jul 10, 2009, 08:28
от mshbul
два default gateway-a
Настройка на хардуер
newuser1 1 1934 Последна публикация Aug 16, 2009, 22:17
от ntrance