Автор Тема: Трябва ми mail клиент можещ да се минимизира в system tray  (Прочетена 3888 пъти)

jark

  • Гост
Здравейте!

Трябва ми mail клиент можещ да се минимизира в system tray. Пробвах thunderbird, evolution, sylpheed и claws-mail ... за жалост никоя от тях няма възможност да се скрие в systemtray-а при минимизиране.
За thunderbird изтеглих 1 плъгин от който за жалост нямаше никакъв ефект.

Накой знае ли такъв mail клиент или настройка да съм пропуснал от горните?
(ползвам gnome и xfce4 и не ми се иска да инсталирам kde приложения)
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Мился че thunderbird 3.0 има тъкава възможност по подразбиране, колкото до друг начин който се сещам става с аalltray ако си на убунту можеш да го инсталираш с sudo apt-get install alltray, след това го стартираш и щтракаш  върху прозореца с thunderbirda или каквото искаш да минимизираш. Можеш да направиш и скрипт.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

jark

  • Гост
Мился че thunderbird 3.0 има тъкава възможност по подразбиране, колкото до друг начин който се сещам става с аalltray ако си на убунту можеш да го инсталираш с sudo apt-get install alltray, след това го стартираш и щтракаш  върху прозореца с thunderbirda или каквото искаш да минимизираш. Можеш да направиш и скрипт.
С 3-ката съм, но невиждам по опциите такова нещо. Ползвам Archlinux (под никът ми пише :) ), но и тук пробвах alltray, но не ми хареса, като идея
Активен

staco

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 72
  • Distribution: Ubuntu, Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Мился че thunderbird 3.0 има тъкава възможност по подразбиране, колкото до друг начин който се сещам става с аalltray ако си на убунту можеш да го инсталираш с sudo apt-get install alltray, след това го стартираш и щтракаш  върху прозореца с thunderbirda или каквото искаш да минимизираш. Можеш да направиш и скрипт.
С 3-ката съм, но невиждам по опциите такова нещо. Ползвам Archlinux (под никът ми пише :) ), но и тук пробвах alltray, но не ми хареса, като идея

Може и малко по-автоматизирано да е.
Отваряш си менюто с програмите, които се пускат при startup и добавяш: alltray thunderbird
Така при зареждане на операционната с-ма, ще се пуска автоматично трейнат. Тоест няма да си играеш да кликаш горе по тайтълбара.
Активен

jark

  • Гост
това ми е ясно, че става :) но след свяка проверка на mail ще трябва пак да стартирам alltray

при липса на други варианти към това ще прибегна, но ....



В същност sylpheed има икона в tray-а, но неможе да се минимизира там ... странно ...
« Последна редакция: Jan 15, 2010, 20:23 от jark »
Активен

staco

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 72
  • Distribution: Ubuntu, Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
това ми е ясно, че става :) но след свяка проверка на mail ще трябва пак да стартирам alltray

при липса на други варианти към това ще прибегна, но ....



В същност sylpheed има икона в tray-а, но неможе да се минимизира там ... странно ...

Не, не е така. Просто натискаш "хикс"-а и програмата се трейва отново.
За да я разкараш, кликаш десен бутона с мишката върху иконката й в систем трей и избираш EXIT. (Другия начин е като kill-неш процеса, или вместо EXIT избереш "undock" и след това я затвориш)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
А всъщност на теб ти трябва известяване за получена поща, без да е стартиран клиент. За това нещо има друг инструмент, но ще трябва до чета... В Cyrus IMAP e notifyd − Cyrus notification server , но как става от страна на клиента ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
...
Трябва ми mail клиент можещ да се минимизира в system tray. Пробвах thunderbird, evolution, sylpheed и claws-mail ... за жалост никоя от тях няма възможност да се скрие в systemtray-а при минимизиране.
За thunderbird изтеглих 1 плъгин от който за жалост нямаше никакъв ефект....

Аз лично позвам Thunderbird от доста време на сам, както и при 2.0.* версията така и при 3.0 която сега е актуална си има плъгини или така наречените "добавки" който можеш да ползваш за да минимираш Thunderbird в системният tray. Добавката която ти трябва в 3.0 Версията се казва FireTray, версията която ползвам аз е 0.2.3 и работи много добре. Повече инфо -> https://addons.mozilla.org/de/thunderbird/addon/4868

P.S. Ако си имал някакви други желания то явно не съм ги разбрал или просто ме е домързяло да прочета всичките постове ;)
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
http://www.zimbra.com/products/desktop.html

Би трябвало да не се оплакваш - само RAM да имаш ;)
Активен

jark

  • Гост
...
Трябва ми mail клиент можещ да се минимизира в system tray. Пробвах thunderbird, evolution, sylpheed и claws-mail ... за жалост никоя от тях няма възможност да се скрие в systemtray-а при минимизиране.
За thunderbird изтеглих 1 плъгин от който за жалост нямаше никакъв ефект....

Аз лично позвам Thunderbird от доста време на сам, както и при 2.0.* версията така и при 3.0 която сега е актуална си има плъгини или така наречените "добавки" който можеш да ползваш за да минимираш Thunderbird в системният tray. Добавката която ти трябва в 3.0 Версията се казва FireTray, версията която ползвам аз е 0.2.3 и работи много добре. Повече инфо -> https://addons.mozilla.org/de/thunderbird/addon/4868

P.S. Ако си имал някакви други желания то явно не съм ги разбрал или просто ме е домързяло да прочета всичките постове ;)

Браво, точно това ми трябваше, мерси!
Пробвах 3 и нямаха този резултат (Minimize to tray; Minimize to tray Plus и не помня кой), но не бачкаха. А това е супер :)

Мерси много на всички за помоща!
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
kmail  B KDE
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Gaim - system tray background
Настройка на програми
Sp0nG 0 1502 Последна публикация Sep 11, 2006, 16:59
от Sp0nG
Kde 3.5 system tray
Настройка на програми
FuckBTK 5 2934 Последна публикация Mar 11, 2008, 18:26
от bulg
KDE4.4 System Tray
Настройка на програми
d1saster 2 1899 Последна публикация Apr 16, 2010, 19:08
от ROKO__
Помощ за System Tray (Panel 1) на Xubuntu
Настройка на програми
angie_bg 9 2989 Последна публикация Dec 01, 2010, 18:59
от cybercop
Xubuntu 11.10 - проблем със System tray
Настройка на програми
m_veskov 1 2035 Последна публикация Feb 19, 2012, 20:10
от to6eto