Автор Тема: Малко помощ със самба  (Прочетена 1863 пъти)

mailo95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Малко помощ със самба
« -: Sep 08, 2013, 02:21 »
Инсталирах си самба оправях и кофига и на workgroup писах HOMEGROUP така исках да се казва както и да е нещо не ми се получи връзката  (защото на уиндоуските машини по дефолт е HOMEGROUP) реших да я преинсталирам и премахнах я от конзолата (sudo apt-get purge) и я инсталирах на ново но тоя път на реда workgroup писах пак WORKGROUP да не пипам нищо по уиндоусите на другите ми 2 компа и въпроса ми е защо в Samba Shares когато вляза седи хоумгруп колкото и да променям конфига то си седи хоумгруп и не мога да вляза в него и го виждам само от машината на която е инсталирана самба и от там не мога да вляза в хоумгрупа от уина не се вижда иначе преди съм правил тестово уоркгрупа се каваше уоркгруп и се виждаше от уина ама не знам какво стана и с преинсталация на самба не се получава какъв е проблема  ???
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Малко помощ със самба
« Отговор #1 -: Sep 08, 2013, 04:23 »
Проблемите може да са най-различни. Не е само една причината. Може да не си настроил много неща. Това с homegroup е най-лесното. Едва ли то е объркано.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
Re: Малко помощ със самба
« Отговор #2 -: Sep 08, 2013, 12:56 »
Това че вин казва Homegroup няма нищо общо с групата на самбата и как си я кръстил. Понятието е "Homegroup" защото ти е домашната.

Препоръки ... дай smb.conf да го прегледаме да видим няма ли нещо скатано там.
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

cjbolland2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Малко помощ със самба
« Отговор #3 -: Sep 08, 2013, 20:48 »
не знам да ли ще помогне при тази ситуация
sudo testparm
Активен

mailo95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Малко помощ със самба
« Отговор #4 -: Sep 09, 2013, 01:22 »
Добре нали съм я премахвал самбата с purge което премахва всички файлове и програмата после като го инсталирах сложих само най-долу това:
[Linux]
comment = Kubuntu File Share
path = /srv/share
read only = no
create mask = 0775
directory mask = 0775
browseable = yes
guest ok = yes
Но утре ше кача и конфига от другата машина :)
Едно не ми е ясно нали apt-get purge премахва програмата и изтрива всички файлове от програмата тогава защо като преинсталирах няколкократно самба и рестартирах комютъра колкото и да пипах конфига пак си седеше тоя хоум груп а неска щях да качвам конфига и преди да изключа компа вчера пак я деинсталирах и като го включих инсталирах я тръгна с настройките които бях правил преди и конфига си седи 1 и същ колкото и да я преинсталирам но чак сега захапа с новия конфиг нещо не ми се вързва винаги след промяна на нещо в конфига рестартирам smbd и nmbd  и вече каквото го променя след рестарта си тръгва с променените настройки ???
« Последна редакция: Sep 09, 2013, 11:14 от mailo95 »
Активен

mailo95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Малко помощ със самба
« Отговор #5 -: Sep 11, 2013, 14:15 »
Ето конфига http://www.4shared.com/file/NMXKAM6S/smb.html и пак не го вижда уина  ??? предполагам не е проблем че е през рутер ?
« Последна редакция: Sep 11, 2013, 14:18 от mailo95 »
Активен