Благодаря ви за информацията! Относно създалите УСУ, напълно ги разбирам, нямат необходимото време да се занимават с това което им харесва. Все пак от този проект би могло да излезе нещо, ако се включат повече хора в него.
Това важи за всяка дистрибуция. Трябва да се сформира общност. Без нея, дистрибуцията е обречена. Най- корав от всички излезе Texstar, който разработваше PCLinuxOS. Той сам успя да я запази във времената след изпадането на Mandriva. Сега и там се е сформирала доста сериозна общност. Последните години има тенденция да се намалява броя на ползваните дистрибуции. Желанието за новости и експерименти, някак си се е изпарило дори сред новите потребители. Дори дистрибуциите да са се увеличили, като брой, голямата част от потребителите ползват дистрибуции, чиито брой е под 10. Една трета от тази бройка се заема от клонове на Arch с графичен инсталатор и мениджър на пакети. Останалите са старите - Ubuntu, LM, Fedora, Debian и Open SUSE (L и T).
УСУ беше в силата си, като дистрибуция за учебните заведение. Никой в България не се заинтересува от това. Като десктоп за лични нужди, особено след, като преминаха на KDE не бих я ползвал. Претрупана е със софтуер и не виждах смисъла в това да се имитира Gnome 2/MATE визия под KDE.