Автор Тема: Възстановяване на данни от умиращ твърд диск  (Прочетена 21983 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Едно и също е.

Значи целия диск е ФИЗИЧЕСКИЯ носител, самия дивайс, хардуера. А този физически диск може да бъде разделен на няколко ЛОГИЧЕСКИ дяла (партишъна).
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Ачка - чакай малко че ти ми обърка понятията - Логически (Logical) му е само дяла който иска да спасява, дргите са Primary (аз поне така видях/разбрах)

Простно превода е тъп - един път го превеждат дял друг път устройство
чак от снимките е видно : Основен дял, Логическо устройство  ??? Алоу, преводачката  [_]3 [_]3 [_]3

Спънки ето така изглежда действително картинката - не може да имаш повече от 4 Основни дяла затова последния обик се прави Разширен и в него се нацепват Логически дялове (та от твоите точно тоя гръмналия е Логически /ако се не лъжа/)

« Последна редакция: Jul 12, 2022, 07:16 от remotexx »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
 в действителност можеш да имаш повече от 4 ако е GPT..... ама аз още си карам на старата тип MBR.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table

  сега защо такова хубаво нещо са го "скрили" в UEFI стандарта иди че ги питай...това са отделни работи и не би трябвало/няма нищо  общо с uefi.

« Последна редакция: Jul 12, 2022, 08:04 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Ачка - чакай малко че ти ми обърка понятията - Логически (Logical) му е само дяла който иска да спасява, дргите са Primary (аз поне така видях/разбрах)

Простно превода е тъп - един път го превеждат дял друг път устройство
чак от снимките е видно : Основен дял, Логическо устройство  ??? Алоу, преводачката  [_]3 [_]3 [_]3

Спънки ето така изглежда действително картинката - не може да имаш повече от 4 Основни дяла затова последния обик се прави Разширен и в него се нацепват Логически дялове (та от твоите точно тоя гръмналия е Логически /ако се не лъжа/)


Да, знам го това :D

Дайте да видим сега как да направим нов по-качествен имидж на повредения диск и после от него да мъчим да възстановим данните ми
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3087
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..
До колкото си спомням този диск мисля че не е бил криптиран

Спънки, те попитаха вече колегите, но все пак- дяла, от който се опитваш да възстановяваш данните, бил и е криптиран, или не?
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
..
До колкото си спомням този диск мисля че не е бил криптиран

Спънки, те попитаха вече колегите, но все пак- дяла, от който се опитваш да възстановяваш данните, бил и е криптиран, или не?
Ами не си спомням точно но ако е бил криптиран - няколко месеца преди да се развали е бил декриптиран със сигурност
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Какво означава "... е бил декриптиран със сигурност" ?

   Когато опитваш да достъпиш данните,те пита за парола.
Ако въведеш правилната парола,вече имаш достъп,но това е в рамките
на текущата сесия,т.е. след спиране/рестартиране на компютъра
пак ще ти иска парола.
   Та,кое точно е ?
1. Горния вариант
или
2. Копирал си данните на друго място.
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
   Какво означава "... е бил декриптиран със сигурност" ?

   Когато опитваш да достъпиш данните,те пита за парола.
Ако въведеш правилната парола,вече имаш достъп,но това е в рамките
на текущата сесия,т.е. след спиране/рестартиране на компютъра
пак ще ти иска парола.
   Та,кое точно е ?
1. Горния вариант
или
2. Копирал си данните на друго място.
Означава че доста преди да се развали, защитата му е била премахната, след което данните вече не са били шифровани и криптирани, и не се изисквал ключ за стартиране и парола при опит да ги достъпя
Активен