Автор Тема: За съдбата на Кремъл  (Прочетена 13174 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3087
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
За съдбата на Кремъл
« -: Mar 17, 2023, 18:36 »
Тази тема е започна в друга тема и отделена.
гофи


===

Файър, аз още не съм си написал ГДД и образец 6 за осигуровките, все отлагам.. че нещо не ми се смята и пресмята тия дни.

А междувременно, и Хагския съд счупи тъпомера от подмазване:

https://dnes.dir.bg/svyat/sadat-v-haga-izdade-mezhdunarodna-zapoved-za-arest-na-putin-video

Със същия успех и правна стойност могат да издадат и заповед за задържане на демента. Абсолютно същата международна юридическа сила ще има и заповед за задържане от някое северомакедонско районно управление, за нашия държавен глава.

" ..Кремъл не е коментирал решението, но се предполага, че не признава юрисдикцията на МНС. .." - какво да коментират в Кремъл, не само се предполага, ами и НЕ признават юрисдикцията на Хага. И не са само те, САЩ също не го признават. И един куп държави още. Много са се надупили "йористите" в Хага  ;D
« Последна редакция: Mar 18, 2023, 10:47 от go_fire »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #1 -: Mar 17, 2023, 22:37 »
Така е
Носи отговорност - независимо дали го признава или не
като върховен главнокомандващ той (плюс целие генерален щаб дето го "подкокоросва" да ги прави тея неща)
те и нацистите така се опитваха да се измъкват след ВСВ и затова после утепаха само оня на върха и там десетина генерали...сега, понякога (напр. изпълняване на заповед) конкретните извършители може и да не (по)несът отговорност, но върховния винаги. А ако не е било по заповед - тогава къде са им разследващите органи да си ги осъдят и разстрелят руснаците - и това не правят т.е. пак върховния на топа на устата (и за правене и за неправене)
Ами той ще е - кой друг да е...

кратка извадка от обвинителния акт:
В изявлението на съда се казва, че се предполага, че Путин е отговорен за военно престъпление, незаконна депортация на деца и за незаконното им прехвърляне от окупираните райони на Украйна в Руската федерация". Обвинен е също и за "неспособността му да упражнява контрол над цивилни и военни подчинени, които са извършили действията".

Айде да го видим сега мачото, като е невинен, да раследва да ги намери, да върне децата и да накаже отговорните (и едните и другите са в Русия и са му под ръка)

П.П. Вече пилотите ни отиват да стават повече от космонавтите  ;D
https://dnes.dir.bg/politika/vtori-balgarski-pilot-veche-e-obuchen-da-leti-na-f-16
« Последна редакция: Mar 17, 2023, 22:44 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #2 -: Mar 17, 2023, 23:02 »
Съдът няма полицейски сили и разчита държавите членки да извършат арестите. Но заповедта означава, че Путин може да бъде задържан ако отиде във всяка от 123-те държави, които са подписали Римския статут и са част от съда.
Путя ще си живее в бункера и никой няма да го арестува (освен Ник ако не му изпраска една защита, че е невинен).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #3 -: Mar 18, 2023, 01:18 »
Гога, тази бумащина е прекрасен пример, как може да се вкара в работа едно ИИ и да го свърши за секунди.

А за Хага и Путин.... Ние подписали ли сме го това нещо? Ако сме и Путин дойде у нас по някаква причина, искам да видя, как ще го арестуват нашите... Ма много искам да видя, как ще стане във всяка една от тези 123 държави, за които @jet спомена. Русия и САЩ не са го подписали, нали? Ами много ясно, че няма да го направят. Слабите държави само подписват такива глупости.

А относно жестокости по време на война.... Хайде моля. Ако съм държавен глава и от мен зависи цял един народ, няма да подбирам средства, няма да си тормозя мислите с глупости като морал, справедливост и други подобни. Ще правя, каквото е необходимо или каквото сметна, че е необходимо. После историята нека ме съди. Майната ѝ впрочем.

Нашите продажници как заради ценности провалят държавата? То е заради пари, но ако ги питаш, ще ти кажат, че има по-възвишени неща от една държава или един народ.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3087
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #4 -: Mar 18, 2023, 09:20 »
...
Путя ще си живее в бункера и никой няма да го арестува (освен Ник ако не му изпраска една защита, че е невинен).

Баш до мен едва ли ще опрат  ;D

Иначе да, този съд разчита държавите, които са признали юрисдикцията му, да му предадат обвиняемия. Сърбите така дадоха техния Милошевич- ЕС ги натисна. Милошевич почина там, а после беше оправдан посмъртно. Само че Сърбия е признала юрисдикцията на този съд (и за това ги понатиснаха).

От големите държави САЩ, Русия и Китай не го признават.
Израел също не го признава.

Ние сме го признали.

П.П. Това с Путин е по-скоро политически акт, според мен, опит за "стягане на редиците", че в Европа недоволството от политиката на Съюза се засилва.
Американците даже са налагали санкции на служители от този съд:
https://news.bg/int-politics/tramp-udrya-sas-sanktsii-razsledvashtite-voennite-prestapleniya-na-sasht-v-afganistan.html



« Последна редакция: Mar 18, 2023, 09:38 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #5 -: Mar 18, 2023, 10:02 »
   Що ми се струва,че и Зеленски трябва да бъде предаден на този съд ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #6 -: Mar 18, 2023, 10:39 »
   Що ми се струва,че и Зеленски трябва да бъде предаден на този съд ...

Без да съм някакъв путинофил, но комедианта е дваж пъти по-виновен за точно същите престъпления, отколкото него.

А това за депортацията на деца направо ме уби. Тия деца не са сами. Те бягат с родителите си или поне тези от тях, които са оцелели след украинските бомбардирови. Според тези красавци е трябвало да си останат в Украйна, където бандеровците да ги заколят. Евала! Пожелавам на всичките съдии да си пратят децата в Бахмут.

Виновен е, че е спасил руски деца в Русия от сигурна смърт.
« Последна редакция: Mar 18, 2023, 10:42 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3087
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #7 -: Mar 18, 2023, 15:15 »
В РФ ще си го преместят.
Съд с двойни стандарти не е съд, а инструмент за натиск. Още-повече и непризнат от страната, чийто президент се напъват да "съдят". Много ми е интересно как ще осъдят президента на една от великите сили. Сигурно задочно  ;D
Гледах демента днес, и той направил изказване.  "Браво на МНС", в резюме.  Да се смееш ли, да плачеш ли- американците въвеждаха санкции срещу служители на този съд, като почнаха да събират материали за американските военни престъпления. И после в Хага "размислиха" - няма се занимаваме с американци. Прекратиха делото.
Това е поредната политическа пушилка, повтарям се- в ЕС на разните американски марионетки- урсули, макрони, борелчета- почна да им пари под задника, хората недоволстват. И опитват да изкарат нещо за изпускане на парата и консолидация.
« Последна редакция: Mar 18, 2023, 15:19 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #8 -: Mar 19, 2023, 04:34 »
А това за депортацията на деца направо ме уби. Тия деца не са сами. Те бягат с родителите си или поне тези от тях, които са оцелели след украинските бомбардирови. Според тези красавци е трябвало да си останат в Украйна, където бандеровците да ги заколят. Евала! Пожелавам на всичките съдии да си пратят децата в Бахмут.

Виновен е, че е спасил руски деца в Русия от сигурна смърт.

Гого, нека не забравяме че им оставяха коридори за евакуация само към Русия, що не им отвориха и пътя към Украйна па да оставят децата (че и родителите им) сами да си решат  ???
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #9 -: Mar 19, 2023, 06:39 »
Тук гледам на доста хора им се губи главния герой. Гледахте ли видеото на другарката ( Мария Лвова-Белова другото лице на когото са повдигнати обвинения от този съд) дето си колекционирала едно от децата (тя вече имала 23 деца!) - как благодари на Вл. Владимирович. Наистина нещо ви има във въздуха или във водата дето пиете. Те дори не отричат, че са отвличали деца, а вие си папагалствате тука - дано да е от неинформираност.
И това не е патент на Путин, а на Хитлер и фигурира в Женевската конвенция.
« Последна редакция: Mar 19, 2023, 06:53 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #10 -: Mar 19, 2023, 08:23 »
И накъде да оставят коридори?
Към украинските бандити, които отново да ги ползват за жив щит ли?

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #11 -: Mar 19, 2023, 11:06 »
И това не е патент на Путин, а на Хитлер и фигурира в Женевската конвенция.

А-ха търсили са в архивите, какво е правил Адолфо и са гледали да го лепнат на Путката. И това, за да прикрият факта, че упрвляващата клика в Киев не е дори от неонацисти, а класически фашисти със свастиките, поздрава, SS и всичко останало.

=*=

Коридорите (предполагам за Марио̀пу̀л си говорим) са към Русия не само заради „живия щит“ на азовците. Там живеят деветдесет и няколко процента рускоезично население.

Но въпреки това украинците нададоха голям вой. По същото време в Турция при Ердоган течаха преговори. Една от малкото постигнати договорености беше да се отворят пътища и на запад. И въпреки това марио̀пу̀лци масово продължиха да бягат към РФ (основно Белгород). А после се и върнаха. Малко тръгнаха на запад. Така, че може да не реват. Бежанците сами избраха къде да бягат.

=*=

Вовата е един много, много лош човек. Но за зла съдба е ръковоител на една от трите свръх-държави. Може да бъде съден единствено и само от своите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #12 -: Mar 19, 2023, 23:10 »
Путин сънува как Z Т72 паркира пред съда в Хага  ;D
Активен

live free or die хард :)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #13 -: Mar 20, 2023, 08:04 »
по-скоро леопардите ще се паркират на червения площад
https://www.youtube.com/watch?v=lW6mIks8pgM

и един съвременен пророк им го каза още 2014 ама кой ти слуша
https://www.youtube.com/watch?v=6V-yq8PGhOo
« Последна редакция: Mar 20, 2023, 08:13 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #14 -: Mar 20, 2023, 08:23 »
по-скоро леопардите ще се паркират на червения площад

На теория всичко е възможно на този свят. Възможно е Русия да изчезне и вярвам в това. Възможно е Москва да се изпари. Възможно е Червения площад да спре да съществува. Възможно е и ще се случи нявга, човечеството да забрави, че някога е имало Кремъл.

Само това не е възможно. Няма да се случи. И няма да се случи, не щото много мразим немците. Напротив. Специално аз даже ги обичам. Обаче немеца е робот. Няма душа. Е, не е чак като китаеца, ама не е далече. А колкото и да вярваме във възможностите на ИИ, една машина не може да победи човек. Затова немец никога няма да победи руснак.



п.п. Ът-ставка!



Погледнах си мнението и се сетих, как Байдън рече на Путин, че нямал душа. Вярно е наистина. На тези места хората са се продали много отдавна на Лукавия. Ама и самия Байдън е в точно същото положение. Някак е неприлично точно той да прави подобни изявления.
« Последна редакция: Mar 20, 2023, 08:27 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear