Автор Тема: За съдбата на Кремъл  (Прочетена 13178 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #45 -: Mar 23, 2023, 21:52 »
...
③ Противно на всеобщото мнение за Стани шеф, харесвам този човек. Докато ми беше министър председател хич го недолюбвах. Но сега, когато си седи в Брюксел, изобщо не ми пречи. Даже обратното. В голямата част ми харесват приказките, дето говори.
...

   Леле-мале !

Харесваш наглият еврейски педераст Сергей Станишеф !?!  ::)
След всичките мизерии,които натвори ...

   Ако ще да е политик от БСП,защо не Корнелия Нинова ?
Истинска жена,а и е против джендъризма ...


Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #47 -: Mar 23, 2023, 23:28 »
Ласков, а твоят коментар, или само цитат без мнение? Моят е, че две сили се обединиха срещу заплашващата ги трета, естествено, в контекста на своите интереси към момента.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #48 -: Mar 24, 2023, 02:13 »


Русия и Китай са успешна контра на затъналия в хомосексуализъм Запад.
Очевидно не си и помирисвал китайци, щото там са най-големите педерунгели (и най-много) - то затова и още по-яко им намалява населението. А разните му там тайландци филипинци, половината арабески се мъчат да ги стигнат. Що филипинци дето съм виждал са с маникюр...
Китайките са готови да скачат и на чернилки - до там са ги докарали другарите.
А рашките - добре, че правителството казва, че нямат педали (вервайте им)...
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #49 -: Mar 24, 2023, 02:20 »
https://frognews.bg/novini/dzipin-kam-putin-predi-otpatuva-idva-nevijdana-100-godini-promiana.html

Си Дзинпин към Путин преди да отпътува: Идва невиждана от 100 години промяна

А отдолу коментарите къртят (мивки)
Предстои промяна, която не се е случвала от 100 години.
А да си спомним какво стана преди 100 години - 1923 .
1. Ленин на смъртен одър , Сталин завзема страаната .
2. Русия в икономически колапс
3.Китай си връща територии взети от Русия .
4.Владивостовската република е унищожена
5. Китай масов глад и смърт на милиони
6. Средна продължителност на живота в Русия - 38 години
За мен това си е предупреждение в прав текст


...или както казала баба Меца във вица - да не стане като миналия път (там преди сто лета)

П.П. А междувременно китайските другари (на родна почва) - издадоха четата (дали за кеф или ...заради часовата разлика), но вече са публикували новата карта на света... ъ-ъ-ъ на Китай де
https://newizv.ru/news/2023-03-09/opyat-za-staroe-kitay-nanes-na-karty-svoi-istoricheskie-zemli-prinadlezhaschie-rossii-400198

Министерство природных ресурсов Китая опубликовало рекомендованную к тиражированию карту, на которой российские города носят и китайские названия.
« Последна редакция: Mar 24, 2023, 02:46 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #50 -: Mar 24, 2023, 07:35 »
Знае се, че Сибир много отдавна не е руски. Обаче Путин не веднъж е казвал, че за него това не е проблем. Тук може да се тълкува, че лишавайки се от Сибир, Русия плаща карма за войната от '68-ма.

Как да е. Този факт няма да ни помогне особено. Китайците ще ни превземат включително буквално. Малкото ми успокоение е, че нито аз, нито децата ми ще го доживеем. Ще го видят бъдещи поколения, които все още не са родени.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #51 -: Mar 24, 2023, 08:21 »
Баф маа'му и бай китай. Много народ, мног нещо.........деа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #52 -: Mar 24, 2023, 08:42 »
Първо да благодаря за подробната, историческа справка. Аз просто нямаше да имам нерви да я напиша.

Малин ми е казвал, че моето сърце като женско, много филии, много нещо. Нямам предвид нарязан хляб. Ама и японците си ги харесвам и ми е тъжно, като този, горд народ е унижаван така от новия си съюзник. Да карат премиера да ходи в Украйна и да говори глупости. На негово място щях да си направя сепуко. Но не съм шинтоист и това при нас се води грях.

Ние си мислим, че ВСВ се е водила само в Европа. А тя войната нали световна? На много други места е било много „интересно“. И твоята справка е видна за това.

Тук (не те обвинявам!) не си поместил данни за Корея, а и там е било „забавно“. Та в Далечния изток е било наистина напечено. Нямало е битка подобна на Сталинград и все пак.

…с разгрома през 1945 на 300-хилядната японска Квантунска армия (за втори път яде бой тогава тази армия, първият път през 1939, вярно, в много по-малък мащаб- при река Халхин-Гол)…

Само да вметна, че това в Халкин-Гол се води „пограничен инцидент“, но няма нищо такова. Изобщо не е било малко сбиване между погранични отряди. Изсипва се цялата Квантунска армия, която е много, много елитна. Изсипват се всичкото монголци на света. А някъде там е Жука и провежда танкострелка.

Сражението става най-голямата танкова битка до Курската дъга, проведена пак от кой? Тоя човек си е падал по гигантски мероприятия с много железария.

Тази битка е важна с няколко неща. Свръхелитната Квантунска армия (разправят била по-добра от девизиите на СС) е толкова лошо разгромена (за първи път), че така и никога не се възстановява напълно. „Пограничния инцидент“ спомага да се освободят от наряд свежите сибирски войски, които да бъдат пратени за решително сражение в Сталинград и след него.

Така, че „инцидента“ е може би най-важното сражение на далекоисточния фронт. А, както казах, европейците не ни пука много и не знаем, какви баталии са ставали там. А след събитията, които описваш, идва и Културната революция, резултатите, от коята те първа ще ги усещаме в Европа. Още не са дошли.
« Последна редакция: Mar 24, 2023, 08:54 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #54 -: Mar 24, 2023, 11:40 »
„Дойче веле“ си е „Дойче веле“. Професионализъм достоен за уважение. А не като някои идиоти оттатък океана да пишат, че Зеленски бил на посещение в Бахмут.

Интересно е, че се залетях да чета друго заглавие — Защо Си няма да помогне на Путин. Какво разбрах за Китай¹.

Обаче автор се оказа Дайнов и се отказах.

Не знам защо от самото начало на тази война, някакви хора непрекъснато пишат и говорят по медиите, че Русия имала нужда от помощ от Китай. Руснаците умеят да воюват не по-зле от украинците. Разбира се на последните няма как да не им се отчете безрезервната смелост. Всяка друга нация до сега щеше да е смачкана в калта. Украинците продължават гордо да се съпротивляват въпреки пълната безнадеждност на ситуацията им. В този момент е възможно да бъдат спасени само от САЩ, които единствени могат да накарат Русия да преговаря.

Така, че Русия няма, не е имала и няма да има нужда от военна помощ на Китай. Какво точно във военно отношение имат китайците, което руснаците да нямат? Самолетите им са по руски разработки. Ракетите и те.

Руснаците единствено имат, имали са и ще имат нужда от материална подкрепа. Руснака е беден човек. Мужика на фронта е с каска произведена преди да се роди баща му. Защитната му жилетка е произведена от крадлив бандюга, който е спестил половината елементи. От такива неща има нужда руснака и точно тях ще си купи от Китай срещу нефт.

Връщайки се на репортажа, изглежда китайския натиск в Далечния изток не ги притеснява. Всъщност това е лоша новина за родината на медията. Русия с Китай за партньор няма нужда от бившите величия, уж сили, ама даже не и на хартия, Германия и Франция.

А това е много лоша новина за самите нас. Без Франция и Германия просто няма ЕС. Ако тези двете са слаби, а те в момента са в ужасно положение, то всички други в този съюз ще страдаме много повече. Ако ни няма „локомотивите“, няма да се движим.

Франция винаги е имала резервен вариант. Това са „бившите“ ѝ колонии, от където се снабдява с ресурси безплатно. Но Германия няма резервен на Русия доставчик на суровини. И в момента битката им с китайците за пазари е неравностойна, и губена всекидневно, а в новата ситуация ще е безнадеждно.

Честно, хич не искам да съм немец. А това ефективно значи, че скоро няма да искам да съм европеец. От високо се пада най-зле и макар неголямо обедняване ще ни подейства шоково.

===
¹/ А ве тия двете изречения, не са ли въпросителни? Или аз нещо съм проспал трети клас?
« Последна редакция: Mar 24, 2023, 11:45 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #55 -: Mar 24, 2023, 12:10 »
„Дойче веле“ си е „Дойче веле“. Професионализъм достоен за уважение. ....

Интересно е, че се залетях да чета друго заглавие — Защо Си няма да помогне на Путин.
....

Обаче автор се оказа Дайнов и се отказах.
...
1 - ОК
2 - Това май е писано преди доста време. Виж датата. Не го четох.
3 - Щом 1 е така, защо 3 да не е?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #56 -: Mar 24, 2023, 12:12 »
Те французите за две години повече работа преди пенсия, ще се избият здраво.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #57 -: Mar 24, 2023, 18:22 »
освен DW и ARD не са лоши (а навремто следях и Ал-джазира)
..ама по стара (пост-)ком.(унделска) традиция като нямаме какво да кажем по същество и минаваме към лични/личностни нападки  :-[
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #58 -: Mar 25, 2023, 11:11 »
   Откровено соросоидната медия „Дойче веле“,достойна за уважение  ???

Стегнете се бе,xopa !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #59 -: Mar 25, 2023, 11:20 »
DW съществува от преди да се роди Дж. Сорос, а той гони стотака. Освен това, ако соросоиден значи идеите разпространявани от фодация „Отворено общество“, то това са идеите на Карл Попър, сиреч това е моята идеология.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear