Автор Тема: Проблем с libqt4-core и други подобни на нея.  (Прочетена 1689 пъти)

ReJoiN

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте колеги. Вчера, след като не издържах на факта че имам прецакана версия на windows (да бъдем честни, всички windows-и са прецакани) реших да си сложа добрия стар линукс. Взех едно цд със записан на него linux ubuntu 7.04 (ако не се лъжа) и с голям ентусиазъм го записах. Нов съм с тази операционна система, затова наблъсках набързо next, next (само сложих на подредба на клавиатурата да е българска фонетична), рестартирах след инсталацията, сложих ъпдейтите и рестартирах. До тук добре, после поисках да си сложа скайп, и при пускането на инсталацията ми даде грешка първо на libqt4-core, при което питам чичко гугъл от къде мога да си я взема. Пренасочва ме към packages.ubuntu.com. Трябва да посоча какъв ми е процесора, възможностите са три-amd64, i386 и powerpc. Моят е amd 2300+ (стар, но работи), избирам амд64, но след като се опитам да го инсталирам ми излиза че съм избрал грешната архитектура. После пробвам с power pc и ми излиза че "dependency is not satisfiable -libc6" Като го потърся и него ми излизат 100 неща, и всички казват че е грешна архитектура. До сега не съм имал този проблем и съм инсталирал линукс само от wubi, или съм го подкарвал с live cd. Гледах и във ЧЗВ, и къде ли не, но пак не откривам отговор. Ще ви кажа и характеристиките на компютъра ми ако има значение- процесор, както вече споменах, амд 2300+, 256 рам и нвидиа 64 врам. Дано да можете да ми помогнете-благодаря предварително!
Активен

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
i386


Проверява се със следната команда в конзола:
Код
GeSHi (Bash):
  1. uname -a
« Последна редакция: Jan 25, 2009, 15:01 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Така, инсталираш си пакети за 32 битова версия, значи архитектурата ти е i386.
Колкото до скайпа, изтеглил си пакет, дето ти е несъвместим с Убунтуто. На сайта на Скайп намери и си свали не дебианският пакет, а този, дето пише че е статичен . Разархивираш го в някоя директория, правиш си линк към изпълнимият файл и си го ползваш.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Има ли аудиомиксер във Fedora core 1?
Хардуерни и софтуерни проблеми
vesko_dechev 2 2584 Последна публикация Jan 21, 2004, 14:37
от apogza
Настройка на Fedora Core 1 ?
Настройка на програми
spider 0 1753 Последна публикация Feb 23, 2004, 17:01
от spider
Fedora Core 2
Идеи и мнения
BOT_ev 4 3032 Последна публикация Apr 27, 2004, 23:26
от tuxbg
Fedora Core 2 и MP3
Настройка на програми
BOT_ev 1 2196 Последна публикация May 22, 2004, 18:54
от kennedy
Core duo - кой имидж да избера?
Настройка на хардуер
carrot 25 8614 Последна публикация Oct 28, 2008, 10:26
от SK0RP10N