Автор Тема: A20-OLinuXino-LIME  (Прочетена 4245 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
A20-OLinuXino-LIME
« -: Sep 04, 2014, 19:24 »
Някой подкара ли това чудо.
Опитах с два имиджа, ЛАН картата мига, нищо на HDMI, няма ping, nmap не го детектва в мрежата.
Като го сецна и прочета SD картата от друг компютър - някои от директориите, като var например са файлове. etc bin, sbin са си там. Двата партишъна са си направени.
По форума е пълно с реване и закачат сериен терминал за да видят какво е оплакването. Май ще трябва да правя кабел.
Доста съм разочарован. На глед е като тиква на плет, но не работи. Не знам кой зъл гений е избрал този USB конектор (маъ Блекбъритата бяха с такъв) вместо стандартния мини USB.
Имам съмнение че тези юнаци нямат репозитори, а от време на време издават по някой имидж или дават съвети на сайта си да комилираш твои.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #1 -: Sep 05, 2014, 00:32 »
Това чудо :) за мен работи чудесно :) След като зареди, един светодиод до индикиращият захранване започва да мига с честота 1 Hz. Ако не мига, значи не е заредило.
Аз имам кабел за конзола. Голямо улеснение е. Ако решиш да си го правиш, имай предвид, че е и преобразувател на нивата.
Ако си във Варна (извинявай, не си водя записки, както вероятно прави давай_огън), мога да ударя едно рамо.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #2 -: Sep 05, 2014, 06:29 »
5. Давай_огън не си води записки, а и далеч не всеки е казал, кой от къде е. Пък и много често, всъщност не живее там, а в София. За Олинуксиното, не мога да помогна. Все пак това е секцията за напреднали.  [_]3
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #3 -: Sep 05, 2014, 10:41 »
Като го сецна и прочета SD картата от друг компютър - някои от директориите, като var например са файлове. ...
Това не е нормално. Можеш да монтираш образа (имам предвид файла с образа, а не картата) по този начин. Ако и там var не е директория, сваляй образа наново. Хм, гледам, че не са публикували MD5 сума (напр.) за проверка на сваления образ.

Друго, което забелязах е, че преходниците за SD карти често създават проблеми.

Пироман,  [_]3 :)
« Последна редакция: Sep 05, 2014, 11:05 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #4 -: Sep 05, 2014, 17:27 »
подкарах го  8)
Бях използвал вградения архиватор в Midnight commander, който маже. Инсталирах 7z и с него заспа.
Оказа се, че платката ми е А10, а не А20, не знам каква е разликата, но такъв светодиод дето мига няма (имам само един "захранване")
LXDE- то изгря през HDMI
Мрежовия интерфейс не беше активиран, затова не го виждах в мрежата.
Мислех, че има инсталация като Распберито - минимален имидж и при старт си разпъва/сваля пълна инсталация. Тука си използва "опеченият" имидж директно.
Сега ще го разцъкам
Ласков  [_]3
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #5 -: Sep 05, 2014, 18:07 »
Професора на Олуйнър е друг, това е разликата. И въпреки номерацията му, твоят е по-добрият. Доколкото помня включваше и SATA.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #6 -: Sep 05, 2014, 19:51 »
аз заради SATA-та го купих най-вече, пък и да покрепим бългаското (Пловдивското в частност)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ji

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 124
  • Distribution: Slackware, Suse
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #7 -: Sep 06, 2014, 11:14 »
A10 е едноядрен SOC, А20 е двуядрен
Активен

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #8 -: Sep 06, 2014, 18:34 »
И двата прифесора поддържат SATA, даже има вариант да бутне от този интерфейс.
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #9 -: Sep 09, 2014, 12:28 »
//За да не пускам нова тема в "Програмиране" ...

Искам да подкарам една програмка, която съм написал на Free Pascal (Lazarus), ползваща sysutils, sqldb, mysql55conn на OlinuXino A20 (CPU Cortex A7) с Linux Debian.

Май ще се наложи да компилирам компилатора на Free Pascal и след това да си компилирам програмката. Някой може ли да удари едно рамо с някакви идеи?

А може би не? http://sourceforge.net/projects/freepascal/files/Linux/2.6.4/
« Последна редакция: Sep 09, 2014, 12:35 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #10 -: Sep 09, 2014, 14:14 »
имаш компилиран debпакет
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #11 -: Oct 12, 2014, 22:06 »
Не, че нещо ама Lazarus има опция да компилира за всякаква архитектура. Разгледай Project Properties там някъде беше :) Е ще трябва да инсталираш някои зависимости ама съм сигурен, че работеше.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: A20-OLinuXino-LIME
« Отговор #12 -: Oct 12, 2014, 22:32 »
Да, може, ама си развалих инсталацията като инсталирах компилатора за ARM архитектура, а той се оказа, че не е подходящия. Инсталирах Lazarus на Olimexino-то и компилирам на него.
« Последна редакция: Oct 12, 2014, 22:48 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Olinuxino с Арч = Die Hard
Хардуерни и софтуерни проблеми
runtime 8 3140 Последна публикация May 22, 2013, 09:32
от runtime
Olinuxino А20 и проблем с FS
Хардуерни и софтуерни проблеми
runtime 2 1792 Последна публикация Oct 31, 2014, 16:37
от runtime
OLinuXino базиран turnstile - новина в сайта
Идеи и мнения
laskov 11 3164 Последна публикация Feb 01, 2015, 14:28
от Sairos