Автор Тема: Дали нетбук ще ми свърши работата  (Прочетена 23878 пъти)

fenix94

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Здравейте,
знам, че това за което питам е малко офтопик и може би повечето от Вас ще ги подразни, но ми трябва съвет от някой. Програмирам от година и нещо и често ми с налага да пътувам, а не мога да пренасям десктоп компютъра си с мен. За това ми трябва лаптоп или нетбук, който да мога да разнасям със себе си. Честно казано се спях на един нетбук :
http://aukro.bg/hp-mini-110-3600-atom-dual-core-n550-10-1-250gb-i2089108493.html
, но не съм сигурен дали ще може да ми е достатъчно полезен. Като параметри мисля, че е добре. Програмирам малки неща на Питон, а понякога HTML и PHP. Другият ми вариянт е да дам с ок. 200 лв. повече за обикновен лаптоп 15". Ще се радвам много на няколко компетентни отговора. Забравих да кажа, че мисля да го ползвам с Ubuntu 10.04 . Благодаря
« Последна редакция: Feb 05, 2012, 22:05 от fenix94 »
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #1 -: Feb 05, 2012, 21:58 »
Грешка 404: Страницата не е намерена
Активен

fenix94

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #3 -: Feb 05, 2012, 22:06 »
Да Нетбук 11.6' ще ти свърши супер работа. Линка нещо е развален, но за Питон-че, HTML или С/С++ е точно за такова нетбукче. Аз ти предлагам http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/ideapad-s205-black-p-289733.html Става и това, което мислиш, може би 11.6' ще ти хареса повече  ;)
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #4 -: Feb 05, 2012, 22:12 »
Да Нетбук 11.6' ще ти свърши супер работа. Линка нещо е развален, но за Питон-че, HTML или С/С++ е точно за такова нетбукче. Аз ти предлагам http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/ideapad-s205-black-p-289733.html Става и това, което мислиш, може би 11.6' ще ти хареса повече  ;)

Lenovo IdeaPad S205 Black - много е добро лаптопчето.Беше ми в ръцете 2-3 дни и направо ме учуди колко добре работи.
Гледах, че има и 15" LENOVO в Teхномаркет за 589лв. и много му се мисля  ::)
http://technomarket.bg/products/09114355/lenovo-ideapad-g575gc-59316681
Активен

fenix94

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #5 -: Feb 05, 2012, 22:36 »
Този Леново ideapad-s205 ме впечатлие и ми привлече вниманието. Ползвам Еклипс и с него мисля, че ще ми е по-удобно заради по-голямата резолюция. Само този процесор на АМД нещо ме притеснява. Макар, че сега на десктоп компютъра ми ползвам АМД и мога да кажа, че съм доволен, не мога да се определя като АМД фен и се страхувам малко, дали този процесор ще е добър.
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #6 -: Feb 05, 2012, 23:13 »
Точно процесорът е страхотен, от новите модели на AMD APU(CPU+GPU) работи безпроблемно и не загрява, като дори няма вентилатор. За мен новата технология на АМД е на много високо ниво.  [_]3
Активен

Oxy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 253
  • Distribution: Fedora / Gentoo / Debian
  • Window Manager: KDE (4.2/ 3.5)
    • Профил
    • WWW
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #7 -: Feb 06, 2012, 09:00 »
Здравей! Аз лично ти препоръчвам някакъв Ултрабуук ако парите не са проблем. При мен лично нещата стоят така: Имам един ноутуук на който програмирам и върша други неща и един нетбуук, който за съжаление се оказа не това решение, което търсих... тоест програмиране на малък екран е доста кофти... та препоръчвам Zenbook на Асус... естествено ценовата гама скача 3но, може би четворно...
http://laptop.bg/laptops-asus-ZenBook_UX31E-asus_zenbook_UX31E_RY012V
Хвърлил съм им око на тези зенбууци и мисля да копувам, само да се сдобия с малко пари, че сега в началото на сесията няма как да седна да работя за нова машина...

nikito_blend

  • Гост
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #8 -: Feb 06, 2012, 10:55 »
Тази 13"-ска е доста по евтина, и ми се струва добро предложение.
http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/Product.xsp?pID=75D29E4C99FD5E0DC225797300429B27

EDIT: Същото само че 11"-ска.
http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/Product.xsp?pID=02F3CDFE04177E8DC22579730048A963
« Последна редакция: Feb 06, 2012, 11:57 от nikito_blend »
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #9 -: Feb 06, 2012, 11:35 »
Явно е въпрос на бюджет, но със смяната на 11,6 с 13,3" или по-точно добавянето на около 4 см към диагонала не постигаш кой знае какъв ефект на "по-големи букви".

По-скоро съм склонен да твърдя, че е дори AMD C50  да не говорим за Е350/400 платформата са достатъчно производителни за задачите които се опитваш да решиш.

Остават въпроси от типа на:

1. Тази АМД платформа като дали ще ти създава проблеми при конфигуриране и поддръжка от страна на избраната от теб Линукс дистрибуция. Тук алтернатива са ниските Целерони и високите Атоми. Имаше на скоро тук 1-2 теми по въпроса - потърси ги. Там се говореше за вградени (в ЦПУ) видеокарти и външни такива. АМД беше по оплюто са Роко каза добра дума, но вярвам, че ще има или даже дори има развитие....

2. Работното ти място. Ако по-често работиш на бюрото ти и са удовлетворени проблемите от горната точка. Вземи си 11,6" дори а си закачи външни монитор, клавиатура и мишка. Още по-добре ако пък има докинг станция към избора ти - много е удобно. Леново обикновено имат решения.
А алтернативата е поне 15,6" матрица - която пак може да се комбинира с външен монитор де...
Мисля че мярнах някъде и Е350 с 15,6"

Каквото и да е решението и избора - винаги моля:

СПОДЕЛИ СЛЕД ТОВА МЪКИТЕ И РАДОСТИТЕ СИ ПО ТЕМАТА - ТАКА ПОМАГАШ И НА ДРУГИ!


EDIT: Много съм заблян - то ти си имал десктоп. Тогава май онова леново около 770 е супер.
Активен

fenix94

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #10 -: Feb 06, 2012, 21:31 »
Oще нищо не съм решил, но може би яе си остана за HP-то, този Леново наистина мио хареса, но разликата е 160лв. само заради 1" по-голям дисплей, 1ГБ РАМ и малко по-добро видео. Предпочитам за тези пари да си взема 2-ри монитор за десктоп-а ми. То там са по-голямата част от проектите, а нетбук-а мисля само, когато пътувам да го ползвам. От това, което прочетох досега мисля, че ще е достатъчно мощен за да кодирам на него  :) А ако се наложи ще му сложа повече РАМ. Бях разглеждал, май не бяха много скъпо ок. 30лв. Но щом взема нещо, обещавам да пиша. Благодаря на всички за съветите.  ;)
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #11 -: Feb 07, 2012, 12:02 »
Аз да добавя, че леновото има 2-3 пъти по-качествен корпус, особено ако е ThinkPad-ския... Харддиска също ще ти издеяне поне 2х и отделно имаш и 'великият' им сензор за движение...
Дисплейте им са полумат обикновено, за да не губиш контраст и да нямаш отблясъци... И клавиатурата на това HP е типичната лаптопска, която не е удобно, а леновото е с chicklet...

Разликата е много голяма. Отделно големите, нови HP G6 серията визирам специално имат много проблеми с охлаждането, за малките им братя незнам... Но ако взимаш HP мога да ти препоръчам да е серия поне Probook, та даже Elitebook...  Имам чувството, че се правят с изостаналите части от скапаните тошиби :D
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #12 -: Feb 07, 2012, 16:26 »
А мислел ли си за втора употреба? Ibm/Lenovo Thinkpad T60
http://ortis28.com/products/original/1412_0.jpg
Цените за повече от прилични (350-400лв.),а машината е железна(буквално).Противоударна и водоустойчива  ;)
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

Georgy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #13 -: Feb 07, 2012, 17:47 »
А мислел ли си за втора употреба? Ibm/Lenovo Thinkpad T60
http://ortis28.com/products/original/1412_0.jpg
Цените за повече от прилични (350-400лв.),а машината е железна(буквално).Противоударна и водоустойчива  ;)

Това на снимката е X60 (или нещо друго от X серията)
Да, добри машини са, но от към хардуер са си стари, но вероятно ще е по-добре от евтин netbook.
Активен

Помагам с каквото мога :)
<^><^><^><^><^><^><^><^><^>
Моята занимавка е Gentoooo :)

mystical

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 326
  • Distribution: Debian, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
    • WWW
Re: Дали нетбук ще ми свърши работата
« Отговор #14 -: Feb 08, 2012, 11:11 »
Един съвет към всички, които искат да си купят лаптоп.
Далеч от HP, много греят и след 1 година започват проблемите.
Активен

Ако не можеш да градиш, поне не руши!