Автор Тема: dhclient и възможността за работа от рамдиск (или нещо такова)  (Прочетена 849 пъти)

imperia

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Здравейте,

Имам следния проблем.

Имам си едно дебиан рутерче което се справя много добре. Направил съм го да записва почти всичко в tmpfs, така че да мога да spin-down-вам харддиска през цялото време. Всичко беше ок, докато от доставчика ми не поискаха да го настроя да си взима IP чрез DHCP(досега беше static IP). Всеки път когато си подновява IP-то dhclient процеса иска да пише на много места и това spin-up-ва харддиска, което не ме урежда. Едно от нещата което презаписва процесът е /etc/resolv.conf (/etc не е в tmpfs разбира се). Това го оправих като редактирах /sbin/dhclient-script. Обаче сега продължава да събужда харддиска защото иска да записва dhclient.eth0.leases файл всеки път като си поднови IP-то. Въпросът ми е.

Някой знае ли как да направя dhclient да работи от паметта. Дори да си направя custom initrd.img(което незнам как става), dhclient пак ще иска да си пише в /var/lib/dhcp3/.
или
Как да направя времето през което иска ново IP да е по-голямо. Например поне 1 седмица (Мога ли да го задам от клиента (мен) или това се задава от сървъра (доставчика ми)
или
Как да променя мястото на dhclient.eth0.leases файла от /var/lib/dhcp3/ на някво друго например /tmp.

Благодаря.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ПОМОЩ  dhclient
Настройка на програми
REGGAETON 3 1454 Последна публикация Nov 27, 2006, 20:47
от alabal
Как да спра networkmanager и dhclient?
Настройка на програми
No_root__No_cry 6 2616 Последна публикация Sep 26, 2007, 17:40
от No_root__No_cry
dhclient.conf не работи коректно
Хардуерни и софтуерни проблеми
herc1 1 1622 Последна публикация Sep 07, 2009, 16:54
от Neoromantic