Автор Тема: LatexDraw  (Прочетена 3759 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: LatexDraw
« Отговор #15 -: May 22, 2018, 17:08 »

LaTeX (/ˈlɑːtɛx/), латексът е нещо съвсем друго, както Силициевата долина -- Силиконовата долина България, територията на чалгаджийките.

Ще приема да го чета Лейтех, а не Латекс, ако самите му автори воглаве с Майкъл успеят да убедят самите себе си, че това не е абсурдно. Но, както казах, във времената на Контекст това е точно без никакво значение.
« Последна редакция: May 22, 2018, 17:10 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: LatexDraw
« Отговор #16 -: May 22, 2018, 17:46 »
Миналата година се бях захванал да разбера, какво е LaTeX и останах възхитен. Определено си струва човек да го понаучи. Не мисля, че усилията и времето за това ще са напразни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Re: LatexDraw
« Отговор #17 -: May 22, 2018, 18:08 »
Naka, това е, ако знаеш Латекс, а Митко не знае. Ти защо при това изобилие от ресурси (включително на български) си учил Латекс от Википедия???

И да питам още нещо. Като dvi го ползваш за междинен и не ти трябва, защо изобщо го генерираш? От описанията ти разбирам, че не ползваш luatex (оти той изобщо не умее дивиай). А пък pdf(La)tex си могат директно да изкарат в pdf без да минаваш през тази стъпка. Отделно dvi сам по себе си има някои проблеми, макар това да не се отразява в трансформирането му в ps или pdf.

И аз също не го знам и не искам да го знам, но синтаксиса на формулите определено ми харесва.
Tака го прави пъгина. Но този пример работи и го изпробвах доста успешно. Доколкото разбирам dvi е стандартния изход от латекса??? Разбира се че има и други начини за генериране на png.
А митко няма начин да не знае синтаксиса на латекс формулите.


Към средата за разработка "android studio", добавих библиотеката "Mathview", но мога да извеждам само математически формули без графика. И това което ми дойде като идея, е да начертая съответните фигури + формули с помоща на Latexdraw.

това не го разбрах? Какво имаш в предвид че извежда формули без графика? Формулите не са ли графиката? или за друга графика става дума?


Формули мога да извеждам без проблем, но ако искам да начертя дадена фигура, примерно триъгълник, не се получава. За това ми хрумна да използвам LatexDraw, след това като pdf файл да го добавя към приложението. Можете да видите работата ми, приложеието е качено в google play, казва се "MathPhone", за андроид 5.1 или по – висока версия.
Активен

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Re: LatexDraw
« Отговор #18 -: May 26, 2018, 22:17 »
Сега се сетих да пиша, та проблема е решен.Инсталирах ipe и всичко работи.
Активен