Автор Тема: Въпрос за acetoneiso  (Прочетена 1032 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Въпрос за acetoneiso
« -: Nov 11, 2006, 20:16 »
Здравейте! Прочетох тук из форума за програмката AcetoneISO - за конвертиране на имидж файлове в друг формат- например от .img в .iso. Всичко хубаво на теория, но когато го стартирам, и задам конверт, не работи- т.е. от менюто си избирам конверт от .img в .iso, пита ме къде е .img- посочвам му го- имам един k3b.img, пита ме къде да го съхрани- отгоре на прозореца пише Select where to save and name- отварям някоя директория- в случая /home/nik/Download- избирам име- tie95.iso - давам Save- и нищо! Пробвах и със задаване на пълна пътека- например /home/nik/Download/tie95.iso- за изходния файл- и пак нищо, връща ме в менюто за конверт отначало! Все едно, че нищо не съм правил! Ако може някой да ми помогне, да заработи това чудо- ще бъда много благодарен
Активен

deltaplaner

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Въпрос за acetoneiso
« Отговор #1 -: Nov 11, 2006, 21:21 »
Провери тези файлове:

/usr/bin/b5i2iso
/usr/bin/bchunk
/usr/bin/ccd2iso
/usr/bin/cdi2iso
/usr/bin/mdf2iso
/usr/bin/nrg2iso
/usr/bin/pdi2iso
/usr/bin/xbiso

Виж дали всички имат права за изпълнение от който и да е user. Ako нямат им сложи с "chmod +x съответния_файл".
Общо взето това са дефакто програмите които извършват самото конвертиране, другото което виждаш е просто интерфейс. Пробвай даже ако искаш да стартираш конверирането направо чрез тях от команден промпт, да видиш дали няма да дадат някаква грешка те. Мисля, че синтаксиса беше общо взето "mdf2iso стария_имейдж новия_имейдж", но все пак си провери (mdf2iso --help).
Активен

P4 2.66 GHz (533Mhz); 2x1GB DDR2 (533Mhz) RAM; GF 8600GT 256MB DDR3; SATA2 MAXTOR 80 GB HDD; SATA2 SEAGATE 320 GB HDD

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Въпрос за acetoneiso
« Отговор #2 -: Nov 12, 2006, 10:35 »
[nik@localhost ~]$ ccd2iso --help
Usage: ccd2iso <.img filename> <.iso filename>

[nik@localhost Download]$ ccd2iso k3b_0.img tie95.iso
Unrecognized sector mode (40) at sector 1!
Това не означава ли, че самият имидж файл е повреден?
Активен

deltaplaner

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Въпрос за acetoneiso
« Отговор #3 -: Nov 12, 2006, 17:50 »
И аз така мисля, пробвай с други images.
Активен

P4 2.66 GHz (533Mhz); 2x1GB DDR2 (533Mhz) RAM; GF 8600GT 256MB DDR3; SATA2 MAXTOR 80 GB HDD; SATA2 SEAGATE 320 GB HDD

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Въпрос за acetoneiso
« Отговор #4 -: Nov 13, 2006, 16:51 »
Тая програмка май е доста бъгава- пробвах с друг имидж и стана, но не ще да конвертира имидж файловете, правени с к3б. Освен това, не ще да прави и .iso файл от папка- има го в менюто, но не работи. С една дума, върнах се пак към уиндоуското UltraIso- работи перфектно под wine. Не е фрий, ама работи... Някой ако знае програма, с която да мога да правя неща, както с ултра исо- да конвертирам един имидж файл в друг, и най-вече в един .iso файл да добавям, или да премахвам файлове/папки, след което без проблем да си сейвна файла- моля да постне. Засега аз не намирам подходяща алтернатива на UltraIso, която да върши тези неща. И гугъла не ми помогна. MountIso и AcetoneIso не ми вършат работа.. благодаря все пак за постовете в опит за помощ в тая тема
Активен