Автор Тема: Проблем с лан карта и ESXi  (Прочетена 2389 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Проблем с лан карта и ESXi
« -: Jun 24, 2012, 01:45 »
М******а му и сървър, три пъти го преинсталирам и ми вижда само едната лан карта!
Това е сървъра, двете лан карти са еднакви. Дори и мак адрезите са с последователен номер на последната цифра!
Като му стартирам Убунту-то, и-нет от рутера получавам и на двете карти, като инсталирам ESXi-то, само на едната получава ип и като вляза вътре с клиента, другата не се вижда. Само 1 показва, че има! Като мушна кабела на другата показва 0.0.0.0 и при опит за ръчни настройки от самата машина ми показва, че кабела е измъкнат и не показва, че има втора карта!
Преди доста време го пробвах на едно слимче HP с втора карта и с вадене и слагане го излъгах, но тези и двете са вградени!

Някой има ли идея кво да правя!?
Активен

spec1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 230
    • Профил
Re: Проблем с лан карта и ESXi
« Отговор #1 -: Jun 24, 2012, 10:14 »
  С коя версия на ESXi  си ?
  Има някои тънки разлики в мрежовите настройки ...
  Какво се получава при  Configuration - Networking -
Virtual Switch: vSwitch0  -  Properties  -  Add
  вижда ли се другата мрежова карта ?
  Силно препоръчително е да се ползва ESXi конзолата
(за съжаление е хилава, не като при ESX (почти пълноценен Линукс))
 там погледни какви адаптери се виждат.
 Успех !
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с лан карта и ESXi
« Отговор #2 -: Jun 24, 2012, 13:18 »
С най-последната от сайта на ВМуаре, 5 упдейт! Разцъквал съм предишната, а и тази на виртуалка, а предишната я бях качил и на HP компютър с Пентиум 4 с две лан карти  за експерименти, но беше преди повече от година и тогава с вадене и слагане на втората някакси тръгна.
Там в настройките от клиента, при добавяне на втора лан карта не я показва, че съществува, а от екрана на самата машина при ръчно конфигуриране, показва само картата с мак адреза на тази която се вижда и от вътре, но с измъкнат кабел, щото е включен в другата. Би трябвало да покаже двете устройства с двата мак адреза.

Някаква тънкост е, а не, че хардуера е несъвместим. Не съм погледнал само, дали не променя настройките от биоса по време на инсталацията или след нея и да изключва втората, щото след като му наглася да буутва от флашка, после след инсталацията са променени, пък като ги променя отново, за да стартирам лайв Убунту, двете карти си работят с убунтуто!
« Последна редакция: Jun 24, 2012, 13:24 от backinblack »
Активен