Автор Тема: Продължение на „Отпочна се“...  (Прочетена 27394 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #105 -: Aug 04, 2020, 11:24 »
Патриарсите и папите са политически лица. Те трябва да се свързват с устойте на държавността и поради тази причина, трябва да са в най-малкото „служебни“ отношения с държавата. Струва ми се, че още не си прочел разпитите на Раковски. Много са поучителни и много ще видиш, което да ти хареса.

И пак между другото, Гешев е единствения който говори за Бог и това го прави по относително правилен начин, колкото и да злословят, че се мислел за Игнацио Лойола.

Например премиера ни слънце във формата на картоф, говори за някакъв „началник“.

=*=

Да уточним, все пак, че дори да беше постижимо, отец Иван от Нови Хан не може да стане патриарх. Православната църква има два вида служители. Едните са монаси, който са дали клетва за безбрачие, бедност и още няколко. Другите са „цивилни“ и дори са задължени да се оженят, защото иначе нямат право да станат свещеници. Ръководители в църквата могат да стават само монаси. Това важи за всички от епископ нагоре.

Иван е свещеник, а не монах. Той не може да стане патриарх.

По принцип, когато се каже поп трябва да се разбира само свещеник, а не и монах. Но понеже прекалено много хора не знаят за разделението на видовете служба (да това са два различни пътя на вярата), то употребяват поп към всички представители на църквата в расо. Що тия раса са черни, няма да питаме. Аз също ползвам попове да означа всички свещенослужители, но го правя за удобство, понеже думата е кратка.

=*=

И трето нещо, което е свързано с първото. Иван дори да можеше по канон да стане патриарх, не му е работа. Той има безкрайно по-важна мисия. Той спасява деца, понякога майки. Това е много по-значимо от това да си фигурант, който се среща с представители на властта. Без последния си можем. Без хора, които да ни помагат в спасението, не можем.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #106 -: Aug 04, 2020, 11:35 »
...
Струва ми се, че още не си прочел разпитите на Раковски. Много са поучителни и много ще видиш, което да ти хареса.
...

   И какво толкова ценно има във въпросните разпити,че направо ми
казваш да ги прочета с назидателен тон ?
   Всъщност,прочетох ги. Е,и ...
Религиозни малоумия.Как православието било много важно за Русия.
Как някаква икона спасила град от превземане (!)  и т.н.
И какво е ценното ?
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #107 -: Aug 04, 2020, 11:44 »
   Патриархът на "светата" БПЦ легитимира Каскета.
Излиза,че на всички ходещи на църква им харесва гешефтурата
и нейните извращения.
   Как може да се разбира това по друг начин ?!?

   П.С. Щом като т.нар. отец Иван от Нови Хан е свестен (приемаме
че е така) ,ами направете го патриарх бе !

Няколко по-скоро уточнения.

Когато някой мирянин отиде да се изповяда какво ще направи свещеника, ще го изслуша и ще се опита да го напъти към доброто или ще му/й каже - махни се от мен "грешнико/грешнице" ?
Мислиш ли че на един добронамерен свещеник му е лесно и приятно да слуша за греховетв на хората ?
Това изисква сила и още повече вяра, че има нещо добро и то ще победи  :o
Но това не става автоматично, всеки сам решава кога и какво да прави, в какво да вярва и на кого да служи !!!

Пак уточнявам - не казвам че одобрявам или осъждам Патриарха, това си е негов избор и тегло  >:D

И последно, както вече нееднократно съм писал, не съм кръстен и не съм бил член на никоя църква.
Така че нямам никаква възможност и желание да "назначавам" който и да било, дори отец Иван.
Обаче ми харесва и одобрявам това което прави !

@spec1a: ако твърдо мислиш и вярваш в това което пишеш може би е по-добре да спрем спора. Само ще се дразним взаимно ? (това е след последния коментар).
В случая не е по силите ми да направя нещо повече, съжалявам !
« Последна редакция: Aug 04, 2020, 11:48 от ray »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #108 -: Aug 04, 2020, 14:08 »
   Така и така говорим за Кръстьо Раковски ...
Според руски източници той е ... евреин.
Според наши историци е българин,роднина на Георги Сава Раковски.
Та,кашик,кое е вярното ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #109 -: Aug 04, 2020, 14:29 »
Ами във въпросните записки се хвали, че е второто. Но дори да е така (предполагам е така, защото към онзи момент е имало живи, които са познавали адаша и биха го изобличили), не изключва и първата версия. Еврейството се предава по майчина линия. Но според мен тази версия е, защото едно 90% от революционерите са били евреи. По-скоро не е вярно. Пък и кой е тоя евреин дето ще се разпее?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #110 -: Aug 04, 2020, 14:47 »
Еми може да е некав български-евреин. Кой ги знае ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #111 -: Aug 04, 2020, 18:12 »
Църквата е институция, която е нужна за хора които не могат да се оправят сами и трябва някой да ги оправи. За други Партията/Държавата/Бащицата върши тази работа.
Както впрочем и болниците - някои ходят там когато няма накъде, други ходят дори преди да са кихнали. Всички доктори пият, пушат и т.н., но обсняват на пациентите да не го правят. И те са се клели да помагат ама някои са си направо касапи.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #112 -: Aug 04, 2020, 18:32 »
Църквата е институция, която е нужна за хора които не могат да се оправят сами и трябва някой да ги оправи. За други Партията/Държавата/Бащицата върши тази работа.
Както впрочем и болниците - някои ходят там когато няма накъде, други ходят дори преди да са кихнали. Всички доктори пият, пушат и т.н., но обсняват на пациентите да не го правят. И те са се клели да помагат ама някои са си направо касапи.

   Евала,бате !
Активен