Автор Тема: Продължение на „Отпочна се“...  (Прочетена 27383 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #75 -: Aug 02, 2020, 05:50 »
Сега, сигурно е така. Аз не твърдя нищо, щото нищо не знам. Аз съм един пропаднал, бивш алкохолик от най-пропадналото място на европейския (гейския според Спец) съюз.

Не мога да знам, какво е видял или разбрал Николчо. Само казах, каквото съм чул. Тия неща съществуват и са невероятни. Хора като теб, Йордан или друг с подходящо образование може да ги пресъздаде лесно.

Но в никакъв момент и за секунда не съм си помислял да споря за неща, дето хич не ги знам.

=*=

В акашата, какво и по точно какъв начин е записано, нямам привилегията да знам. Много съм далеч от това. След милиони години може и да ми се даде, а може и да не съм заслужил да погледна.

Ти като перфектен компютърджия, още ученик си научил, че например Юникс (и повечето нови езици от Жаба насам) представят времето като броене на секунди (и милисекунди по-късно). Кой знае в торса, това как е.

Щайнер между другото е много интересен в обяснението на бъдещите технологии. Точно този месец бях безкрайно учуден, че едно-към-едно съвпадаха с това, което обяснява Тимен в последното си интервю преди малко повече от седмица. Възможно ли е смотаняк като Рудолф, който е нямал никакъв достъп до божествения свят да види неща видени от Тимен???

Е явно е възможно. Леко го подценявам немеца. Все пак някакви неща в бъдещето е успявал да се добере.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #76 -: Aug 02, 2020, 06:39 »
Я да ви питам, като толкова сте чели за разни хора, сърбина девствен ли е умрял?  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #77 -: Aug 02, 2020, 08:39 »
Щайнер е готин, но ..... мисля, че има втора мисия, освен очевидната да оправи и допълни Блавадска?

И сега ..последно - оправил ли я е Щайнер Блава(д/т)ска или не можал?
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #78 -: Aug 02, 2020, 09:43 »
   За да стане ясен цялостният контекст,ще допълня:

Внушава се,че едва ли не евреите мразят Исус,разпънали са го и т.н.
Нищо подобно !
Всъщност те се гордеят с него,все пак еврейското влияние се
разпростира върху милиарди...
Добре известно е едно изказване на еврейски тарикат от "Уолстрийт":
"Ние,евреите,се гордеем с Христос,той е от нашия етнос,и е създал
бизнес,който просперира вече близо 2000 години"
Не е точен цитат,но смисъла е предаден на 100 %.

Бизнес,а  >:D

« Последна редакция: Aug 02, 2020, 09:45 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #79 -: Aug 02, 2020, 11:27 »
Не помня кой, дали не беше Насьо Буровия разправяше точно обратното, че е бил много голям ебач и не е имало жена да му устои. А сетих се, Любо Извънземното го казва, а той ги знае тия работи.

Или ти говориш за другия сърбин, който обсъждахме – Константин? А не, падал си е и той по живота. Аз и днес не познавам някакви аскетични сърби.

Пише се с „Т“.. Ако някъде съм го написал с „Д“, съм сгрешил несъзнателно.

Разбира се, че е успял. Само Гьоте дето е чел повече от Новия завет. Беседите му са изпъстрени с цитати. Това между другото създава трудности при превода му. Че не знам си каква библия бил ползвал. Тя въпросната версия си се знае, ама не съм си правил труд да помня такива незначителни подробности, особено за тоя цензуриран парцал библията.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #80 -: Aug 02, 2020, 11:52 »
   За да стане ясен цялостният контекст,ще допълня:

Внушава се,че едва ли не евреите мразят Исус,разпънали са го и т.н.
Нищо подобно !
Всъщност те се гордеят с него,все пак еврейското влияние се
разпростира върху милиарди...
Добре известно е едно изказване на еврейски тарикат от "Уолстрийт":
"Ние,евреите,се гордеем с Христос,той е от нашия етнос,и е създал
бизнес,който просперира вече близо 2000 години"
Не е точен цитат,но смисъла е предаден на 100 %.

Бизнес,а  >:D

Не знам, кой ти пълни главата с тия глупости. Какво означава, че се гордеят. Гордостта е грях. При това е от големите. Равен е на лъжата и убийството.

Павел го казва в прав текст: по делата ще ги познаете. Ако някой не постъпва, както би постъпил Христос, той просто не е християнин.

Дънов е дал хиляда обещания на евреите и не изпълнил нито едно. Още го чакат, още го молят и не разбират защо се случва, като уж са избран народ. А те са избран, ама са избран да страда. Колкото повече упорстват, повече ще страдат и Дънов няма да си изпълнява обещанията. Почти изобщо не са мръднали за две хиляди години, а света отдавна е друг.

Какво значи, че влиянието им се е разпростряло на милиарди хора. Няма подобни песни. Никой и нищо няма влияние върху никого и нищо. Това си е работа лично на Бог. Ако е позволил да имат влияние, ще имат. Ако се махне, няма да имат. Нищо не могат и никога не са можели. И хич не важи само за тях. Самия Сатана не може да мръдне карфица, ако Господ не разреши. Това последното пак е от Дънов.

Бизнес та бизнес. Ами добри са в него, с какво са виновни? Виновни са, че останалите сме наивни и не го можем?

И сериозно си се объркал от къде им произтича традицията в бизнеса, печалбите и лихвите. Това идва от Моисей, не идва от Христос. Точно обратното. Десетки векове са гонени заради практиките си. Гонени са от Ватикана, не е от някой друг. Гледал си „Венецианския търговец“, нали? А в арабския свят и до ден днешен лихвата е забранена и се правят какви ли не магии, за да е възможно да има бизнес.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #81 -: Aug 02, 2020, 12:17 »
Преди няколко коментара подминах въпроса за етноса, че не ми се занимаваше. Ама много пъти съм казвал, че тия работи с етноси, национализми и подобни са глупости. Какво значи това с етносите? Нищо не значи.

Да кажеш, че Христос е евреин е като да кажеш, че Дънов е българин, Буда индиец, а Лао китаец. Щуротии.

Тук имаме едни момчета се напъват да доказват, че Христос е българин. Луди хора.

Едно от малкото неща, в които вярваш е прераждането, нали? Защото често споменаваш карма. Мислиш ли, че си се прераждал само в България? Ние колко сме? С вересиите по света сме някъде не повече от осем милиона. Тук сме към пет. Преди да паднем под турско сме милион. По крумово се води, че сме били 60. Е в тия 60 не са само българи де.

Да успееш да се вредиш да се родиш в малък народ е привилегия. Трябва да си си извоювал правото срещу хиляди други кандидати, за да го направиш. И разбира се, трябва да имаш подходяща карма за мисията на тоя малък народ. Ако не, отиваш при големите народи и си никой, един от многото.

Тя тая работа даже има материално обяснение. Няма чисти народи и никога не е имало. Всеки носи кръв с ДНК съставена от хиляди поколения мешания. Народ. Глупости.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #82 -: Aug 02, 2020, 16:10 »
go_fire
Цитат
Гордостта е грях. При това е от големите. Равен е на лъжата и убийството.

Ееееее,това не е сериозно !




go_fire
Цитат
Гледал си „Венецианския търговец“, нали?

   Ами не съм.Знам само,че Ал Пачино е в главната роля.




go_fire
Цитат
И сериозно си се объркал от къде им произтича традицията в бизнеса, печалбите и лихвите. Това идва от Моисей, не идва от Христос. Точно обратното. Десетки векове са гонени заради практиките си. Гонени са от Ватикана, не е от някой друг.

   "Гонени" е силно казано.
   Въртели са си далаверите в гета.Например създателят на династията
Ротшилд (най-злокобната в човешката история) е живял във
Франкфуртското гето и там си е въртял машинациите.
   Някой да го е преследвал или тормозил ?
« Последна редакция: Aug 02, 2020, 16:17 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #83 -: Aug 02, 2020, 16:19 »
Хехе, Спец-а трябва да прочете какво казва Щайнер за соц.-а

Гога, пак ти казвам, всичко е написано, но първо всеки не може да го прочете и второ като го прочете надали ще го разбере. Представи си, че някой ти даде доументацията и сорс кода на "Система за обслужване на клиенти в междупланетен мол с изкуствен интелект" който ще се появи да речем след 200г. - полека да не разбереш за какво иде реч, камо ли да го сътвориш на живо.
Китайците окрадоха документацията на всички микропроцесори и са още в средновековието.

А Щайнер е бил симпатяга, обличал се е изискано (не е бил смърдящ битник като Дънов) нищо чудно да е бил популярен сред каките (все пак си е половин балканец - роден в днешна Хърватска). Нали споменах, че таланта се предава само с гени - само с учене не става (т.е. требе си к*рец).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #84 -: Aug 02, 2020, 16:22 »
Ееееее,това не е сериозно !

Твоя воля. Живеем в свободна страна.

   Ами не съм.Знам само,че Ал Пачино е в главната роля.

Какъв Пачино бе бате?!? Това е пиеса от Шекспир. Не е филм.


   Въртели са си далаверите в гета.

Ти би ли живял в гето, ако ще несметни богатства да имаш?

И нали знаеш, че ротшилдови не са нещо различно от изпълнители и то на ниско ниво. Нещо като еврейската версия на Шиши и раз-Бойко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #85 -: Aug 02, 2020, 16:28 »
Представи си, че някой ти даде доументацията и сорс кода на "Система за обслужване на клиенти в междупланетен мол с изкуствен интелект" който ще се появи да речем след 200г. - полека да не разбереш за какво иде реч, камо ли да го сътвориш на живо.

Ще го схвана, защото ще е на Пърл и ще има интерфейс към Емакс ;) Имаше някакъв стар шарж по темата на xkcd, ама не ми се рови.

Разбира се, че е така. То от това се оплаква и Христос в писмата си, че сме прекалено големи примати и на маймуни като нас му е трудно да обяснява.

А Щайнер е бил симпатяга, обличал се е изискано...

Землянин.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #86 -: Aug 02, 2020, 16:42 »
go_fire
Цитат
Какъв Пачино бе бате?!? Това е пиеса от Шекспир. Не е филм.

   Чаках,чаках,чаках някой да напише истината ...
Явно аз съм носителят й:

The Merchant of Venice (2004)

https://www.imdb.com/title/tt0379889/
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #87 -: Aug 02, 2020, 20:10 »
...таланта се предава само с гени - само с учене не става (т.е. требе си к*рец).
Тъй-тъй само да вметна, че то работи и в двете посоки според зависи дали генът е рецесивен или доминантен (напр. синеоките са със слаб ген)
Инак колегата е прав (т.е. криволичи успоредно със кривата линия на партията /управляващата/)  ;D
- На прост човек к*у се набива  :P ...и от никой, става някой - е-е-е колко станаха министерши така... най-новия виц бил че Ицата (Стоичков) знаел повече /и по-добре/ английски от целия министерски съвет /в момента/
...а по-преди имаше един... ватман - прописа (в смисъл не че се е пропил а почнал да пише) и после.. че го направиха и Сър даже.


П.П. Ал Пачино много добре го изиграя тоя евреин - инак ако тръгнете да я четете в оригинал не ви завиждам там си требе преводач от ранга на Валери Петров (да го пренапише)
П.П.П. Джеръми Айрънс също е велик - човекът филм, но да не се отплесваме сега по разни Лолитки и т.п.
« Последна редакция: Aug 02, 2020, 20:14 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #88 -: Aug 02, 2020, 20:33 »
напр. синеоките са със слаб ген

Много благодаря :(

Ал Пачино много добре го изиграя тоя евреин - инак ако тръгнете да я четете в оригинал не ви завиждам там си требе преводач от ранга на Валери Петров (да го пренапише)

Стига глупости. Валери е превел тази пиеса. Всъщност всичко е превел. Май само някакви сонети бяха останали. Гледал съм я на български! Английският ми е като на Ицо и няма шанс да го гледам в оригинал.

Не отричам, че Пачино е добър актьор и ми е любим. Особено „Усещане за жена“. Ама тоя човек е италианец. Вярно, че действието се развива в Италия, но не е на италиански. Пачино ще е направо смешен, ако там е ползван оригиналния език на Шекспир. Ако е някакъв нелеп екшън, какъвто имаше по „Ромео и Жулиета“, то това просто не трябва да се гледа.

И изобщо, кой би гледал пиеса направена на филм? Това е жалка работа. А аз харесвам киното.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #89 -: Aug 03, 2020, 08:57 »
Недей така сега.. английския на Ицо е по добър от на целия министерски съвет барабар с министър-председателя
Активен