Автор Тема: Best Linux Distribution на списание Linux Journal  (Прочетена 17945 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
И още една анкета сред 10 000 читатели:
http://www.linuxjournal.com/content/best-linux-distribution



В момента тече такава за браузър.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #1 -: Feb 15, 2018, 04:10 »
Направо ми изглежда нереално това. Ментата по-малко популярна от Убунту и то само седем процента?! По-малко популярна от Арк?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #2 -: Feb 15, 2018, 11:53 »
   Принципно уважавам дебиан,но е много малко вероятно точно това да е
най-популярната дистрибуция ...
Активен

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #3 -: Feb 15, 2018, 14:47 »
Добра,по-добра,най-добра. Това са пълни глупости. Най-добра се определя не чрез читателски мнения а като се види коя най-много се ползва и за какво се ползва. Ако е за сървъри едва ли има по-добра най-добра от slackware. Ако е за домашно ползване с цел филмчета,документи сигурно debian базираните (Ubuntu,Kubuntu,Xubuntu,Lubunto) и тем подобно бунто.

За работа примерно мога да ви кажа от лично наблюдение че се ползват отново бунтата дори и аз ги ползвам в офиса просто защото когато започвам на ново място нямам време да се занимавам с настройване на системата щото де да ги знам къв хардуер ще ми дадът и дали драйвърите са с отворен код и ги има по хранилищата  или е некво ново супер модерно дет трябва да се ровя да си сваля wifi драйвъра примерно. В такъв случай разчитам на тия дет ги инсталираш и то си има всичко.

В нас експериментирам от slackware през дебиан и сродните му до Suse и Fedora но в нас имам време да си играя с тях докато на работа никои не ми плаща да си настройвам OS-а.
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #4 -: Feb 15, 2018, 15:06 »
Преди години четох за едно състезание на хакерчета и за определеното време не са успели да бутнат само Убунту сървър. Всичко останали сървъри ( линукс базирни мисля само са били ) са ги пробили. Сега, това е работа по принцип на админите, да осигурят сигурността, та не зная, по подразбиране ли са били настройките или не, но помня резултата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #5 -: Feb 15, 2018, 15:12 »
Ако дадат информация от кои държави и какво работят тези 10000 гласували, може да стане ясно защо са такива резултатите. От собствения ми опит мога да кажа че най-много време отнема настройването на debian за домашно ползване и по тази причина не ми е любима. Едно време имах и време, и желание да ръчкам по 2-3 дни докато нещо стане както го искам, но напоследък предпочитам други дистрибуции защото там повечето неща си ги има и са настроени и всичко е готово за 15 минути. Линукса го научих със slackware и само него ползвах в първите няколко години.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #6 -: Feb 15, 2018, 15:27 »
Преди години четох за едно състезание на хакерчета и за определеното време не са успели да бутнат само Убунту сървър. Всичко останали сървъри ( линукс базирни мисля само са били ) са ги пробили. Сега, това е работа по принцип на админите, да осигурят сигурността, та не зная, по подразбиране ли са били настройките или не, но помня резултата.
Не знам за сървър, но, преди доста години имаше едно за осъществяване на контрол върху десктоп машини - лаптопи с инсталирани различни ОС. Единствената некомпроментирана остана тази с Ubuntu 8.04. А, първата с осъществен пълен достъп беше тази с нахапаната ябълка.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #7 -: Feb 15, 2018, 15:41 »
Може и същото да е било. Не ми остават в главата подробности за неща, които не са ми пряко свързани с работата или ежедневието.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #8 -: Feb 18, 2018, 15:31 »
   Принципно уважавам дебиан,но е много малко вероятно точно това да е
най-популярната дистрибуция ...
Направо ми изглежда нереално това. Ментата по-малко популярна от Убунту и то само седем процента?! По-малко популярна от Арк?
Ъм... Замислете се, колко от хората ползващи мента, четат ЛЖ и гласуват в неговите анкети? Това, че дадена дистрибуция е популярна, прави ли я най-добра? Колко са хората с опит, които могат да направят реално сравнение и да дадат информиран отговор, коя е най-добрата дистрибуция? Какви са критериите за избор?
Въпроси много, а отговорът е само един - дебиан! 8) ;D [_]3
Активен

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #9 -: Feb 19, 2018, 07:31 »
Ако дадат информация от кои държави и какво работят тези 10000 гласували, може да стане ясно защо са такива резултатите. От собствения ми опит мога да кажа че най-много време отнема настройването на debian за домашно ползване и по тази причина не ми е любима. Едно време имах и време, и желание да ръчкам по 2-3 дни докато нещо стане както го искам, но напоследък предпочитам други дистрибуции защото там повечето неща си ги има и са настроени и всичко е готово за 15 минути. Линукса го научих със slackware и само него ползвах в първите няколко години.
Не знам какво толкова му настройваш на Дебиан 2-3 дена. Аз съм го сложил на повечето машини на работа като ми отнема 2-3 часа. разбира се на всяко пц слагам и non-free репото. Всъщност единствения проблем на работа имам само с една машина на Mint, не знам защо толкова го хвалят това. Аз го сложих точно заради възхвалите и много съжалявам, когато имам време ще го сменя с дебиан.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

malin

  • Гост
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #10 -: Feb 19, 2018, 12:02 »
В изречението има "... едно време ...". И тогава ли си правил пак упражнението за същото време (бих се съгласил, гном-2 е дуракоустойчив десктоп) ... и едва ли би сложил тогава Мента, дори за проба.
Активен

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #11 -: Feb 19, 2018, 17:24 »
В изречението има "... едно време ...". И тогава ли си правил пак упражнението за същото време (бих се съгласил, гном-2 е дуракоустойчив десктоп) ... и едва ли би сложил тогава Мента, дори за проба.
изобщо нямам представа какво искаш да намекнеш. аз говоря за сега, не за едно време. колегата говори за едно време, ама темата е за сега и класацията е от сега. едно време, както се казва - така мрели, така ги ровили. A има и друго - какво значи едно време? преди 5-10-15 години? Преди 15 бях на redhat/fedora и пак не ми е отнемало 2-3 дена да наглася една машина.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #12 -: Feb 20, 2018, 11:37 »
Като зная, че статистиката рядко може да покаже в някаква степен реалността, ясно е, че тук показаната класация няма нищо  общо с действителността. Как можеш да направиш класация на нещо толкова широко разпространено, буквално навсякъде и да я пляснеш публично, при положение, че няма как да обходиш всички машини? Дори да го направиш, как ще определиш дистрото, което върви на машината. Ще видиш, че е линукс и до там. Как ще видиш зад корпоративната защитна стена, каква е ситуацията? Няма как. Със странни неща си губят врмето хората. Да правят класации.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #13 -: Feb 20, 2018, 11:51 »
Като зная, че статистиката рядко може да покаже в някаква степен реалността, ясно е, че тук показаната класация няма нищо  общо с действителността.
Най- вероятно, няма нищо общо и с дистрибуциите, под които сайта е бил посещаван. Някои от гласувалите, може изобщо да не ползват Linux, но да са чули, че е "хакерско" да я ползваш.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Best Linux Distribution на списание Linux Journal
« Отговор #14 -: Feb 20, 2018, 12:17 »
Как можеш да направиш класация на нещо толкова широко разпространено, буквално навсякъде и да я пляснеш публично, при положение, че няма как да обходиш всички машини?
Не знаеш колко си прав :)

"Тази класация е формирана от 10 000 читателите" .

Всъщност е супер нереална. В момента сложих 3 гласа за firefox. Ако искате, кажете кой браузър желаете да спечели и до утре сме го направили печеливш :) .

Само ще ви кажа, че всеки път, когато посетя сайта, за да видя резултатите, просто гласувам на ново :)
« Последна редакция: Feb 20, 2018, 12:26 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Linux Distribution
Настройка на програми
Sambutcha 3 2583 Последна публикация Jan 29, 2006, 23:39
от HarleyBG
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7503 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Монтиране на ext3 с data=journal струва ли си?
Идеи и мнения
Naka 4 3153 Последна публикация Mar 31, 2009, 23:11
от teh
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 39454 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
8-Way Linux Distribution Comparison On A Dual Xeon Scalable Gold Server
Коментар
jet 2 4026 Последна публикация Aug 30, 2017, 15:08
от jet