Автор Тема: ALSA - странен проблем  (Прочетена 2057 пъти)

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
ALSA - странен проблем
« -: May 05, 2012, 08:26 »
здравейте, от известно време имам странен проблем с ALSA /Ubuntu 10.04/. при ребуут и логване в моя потрбителски акаунт звука е наред, когато дам "суич юзър" и се логне сина ми и звуци няма... не знам какво се случва при смяната на потребителите, много ми е странно това. решавах проблема по няколко начини; добавях snd-hda-intel в modprobe.d/alsa-base.conf, изпълнявах в конзола gksu /sbin/alsa force-reload, което май решава проблема, но до следващия ребоот. с модпроб.д проблема се реши... за няколко дни и после съвсем спря да разпознава картата  ??? така че, изтрих добавения ред там и продължих да изпълнявам в терминал gksu /sbin/alsa force-reload. сега съм направил един скрипт съдържащ този ред /gksu /sbin/alsa force-reload/ и съм го добавил в стартъп апликейшънс, но е много досадно да изписвам паролата си два пъти при логване, а и не ми харесва, че нещо със системата ми не е в ред. бъг ли е това, какво е... идея нямам. 
p.s. докато пишех темата намерих тоя HELP ще преинсталирам дженерик-а, дано помогне. ако имате други идеи, ще съм благодарен да споделите.
Активен

ieti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
  • Distribution: Arch, Debian
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: ALSA - странен проблем
« Отговор #1 -: May 05, 2012, 11:42 »
Стой, стой. Не ровичкай ALSA-та преди да си сигурен, че си дал права на юзъра на сина си да използва звукови устрйства. Това поне в Debian Squeeze е в System --> Administration --> Users and groups --> избираш юзъра --> advanced settings --> таб user privileges --> чекваш use audio devices.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: ALSA - странен проблем
« Отговор #2 -: May 05, 2012, 19:30 »
това беше първото, което направих; проверих правата, настройките, всичко, което би могло да се разбъзика- наред са си нещата. след като преинсталирах linux-generic рестартирах, логнах се и звуците си беха ок. после суичнах юзърите, логнах се в потребителя на сина ми и... нъцки- тишина... излязох от неговия потребител и аз си имах звук. изпълних командата с презареждането на ALSA-та, пак суичнах и звуците си бяха наред. идея нямам каква е тая проблемация. сега добавих реда в модпробе.д и чакам да спре тока /щото той си спира и за тва се ребуутвам :)))/ и ше видим кво ше се получи  ;D
едит: интересното е, че ако той ресне пецето и се логне, а после сменим потребителите, аз нямам звук. защо при стартиране ALSA зарежда картата само за първия логнал се потребите, повече от чудно ми е т'ва.
« Последна редакция: May 05, 2012, 19:35 от satir »
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
как да си сложа новите alsa драйвери
Настройка на програми
Warstomp 6 3149 Последна публикация Oct 07, 2003, 18:07
от Warstomp
Как да сложа ALSA
Настройка на програми
SUB_ZERO 1 2086 Последна публикация Feb 20, 2004, 17:24
от nix
Alsa
Настройка на програми
Bruxy 3 2995 Последна публикация Apr 11, 2004, 12:46
от zazzko
проблем с ALSA
Настройка на програми
hexz 2 2220 Последна публикация Jul 07, 2004, 18:48
от hexz
ALSA /OSS
Настройка на хардуер
power 1 1886 Последна публикация Aug 24, 2004, 19:16
от july