Автор Тема: Поредния ми въпрос... Не мога да ъплоудвам торенти при арча  (Прочетена 2930 пъти)

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Та, който и торент да сваля не иска да ъплоуд и това е, същия торент под сабайона си ъплоудва без грижи. Ползвам transmission, връзката ми е wireless картата е atheros 928.
Активен

tyuio

  • Гост
еми пробва ли с друг клиент да видиш. и на мен напоследък от няколко версии ми прави проблем и трябва да рефрешвам заявките.
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Рефреш, рестарт нищо не помага, а за друг клиент не съм пробвал просто този си го харесвам ама явно сега ще сменя да видя.
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
сложих торент който на делугето ъплоудва, а пак в трансмисията ъплоуд само докато се свали след това спира. Гледах из опциите нищо не открих което да спира ъплоуда след сваляне.
P.S. Гадния deluge ъплодва без грижи и ако не намерите решение или аз май за жалост оставам на него :(
« Последна редакция: May 12, 2010, 10:37 от bazu »
Активен

Gruntz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Когато аз за първи път след инсталация на Arch-a пусна tranmission, ме пита дали искам да мога да upload-вам торенти. Теб пита ли те, и какво му даде?
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Не помня, знам че и на мен ме пита нещо май от рода... явно май съм дал отказ.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Това дето пита ... е много общо, не е специално за ъплоуд, предполагам ако му дадеш no ще затвори клиента, а и няма логика да ъплоудваш докато теглиш ако е забранено. По-скоро трансмишъна нещо не се зкача с пиърите, може би трябва да почакаш, или да му дадеш същият порт като на deluge, виж също и как са разпределени връзките които ползва, да не би да са заети от други задачи в клиента (остави само въпросният торент за теста)
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Deluge е на рандом порт и всеки път на различни се закача и на transmission дадох същия порт спрях делуге и пак нищо. А как са разделини връзките които ползва дори не съм сигурен дали те разбрах какво имаш предвид, а и да съм те разбрал не зная как да направя.
« Последна редакция: May 12, 2010, 13:08 от bazu »
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
http://forum.transmissionbt.com/.Защо не поразгледаш форума им?Аз бегло погледнах и ми се стори,че има доста темички за това,че трансмисията не ще да ъплоудва.Разгледай мже и да ти помогне нещо,но все си мисля,че проблема не е в арч,а по-скоро са някакви проблеми с трансмисията.Преди време и аз имах подобни проблеми в убунту с него.Иначе и аз съм с арч и не сум забелязал подобно поведение,но и аз рядко го ползвам.Предпочитам Qbittorrent.Успех.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Tarball да ти кажа видях qbittorrent и ми хареса и оставам на него. :) Така, че темата може да се смята за приключена. :)
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
bazu проблема не е в Arch и аз ползвам transmission обаче всичко си е ок. Що не пробваш да изтриеш папката с настройките му. (предполагам е ~/.transmission. Сега съм на една щтайга с windows 2000 и не мога да проверя :) )
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Tarball да ти кажа видях qbittorrent и ми хареса и оставам на него. :) Така, че темата може да се смята за приключена. :)
Поздравления за добрия избор.Много добър торент клиент с множество опции както си забелязал и работи далеч по-добре от доста постния откъм опции transmission по мое мнение [_]3
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Или да погледнеш в /etc/hosts.deny какво има :)
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Или да погледнеш в /etc/hosts.deny какво има :)
Що, да не мислиш, че deluge може да прескочи hosts.deny?
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
На ArchLinux преди време помня че задавах правила в /etc/hosts.allow или просто изтривах /etc/hosts.deny
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/