Автор Тема: Някой досега оправил си се е с ATI?  (Прочетена 1344 пъти)

Nuclear_man

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 121
    • Профил
Пробвах да си сложа Линукс на служебния лаптоп, но ударих на камък...
Дъното е на ATI, също и звуковата карта - SoundMax Digital.
Сложих Slackware 10.0, пуснах ALSA, тя разпозна веднага картата, но звук има само като пускам CD-та. Иначе не...
Другата странност е, че не ми пуска DMA на твърдия диск.
За първи път ми се случва и Mplayеr-a да ми пуска филмите на  много бързи обороти. Трябва ръчно да му задавам -fps 25
И накрая някой има ли идея как да си пусна екрана на 1200х800? Защото такава разделителна способност май няма как да си избера. За драйверите на видеото Radeon 9000 изобщо не съм се пробвал - няма смисъл да се ядосвам.
Ами това е. Прекомпилирах ядрото - казах си да не е изключено нещо важно по подразбиране - никакъв ефект.
За WiFI и BlueTooth въобще си нямам идея как ще стане да ги пусна. Просто надежда всяка остави. А може би не?
Активен

Home: A64(E3)@1,1V, Asus A8N-E+CM Blue Ice2, 2x512 TwinMos, 200SATA+40ATA, GB6600, LG DVD-RW, Ozaki 5+1, 17" iiyama E431S TFT, powered by FSP 400W & Slack 10.2 :)
Office: Compaq nx9110 (P4 3,2 MB ATI, 2x256 Infineon, 40ATA, Mob. Radeon 9000, 15,4" TFT, slow down by WinXP and Norton Antivirus :(

Филип Бонев

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 517
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Някой досега оправил си се е с ATI?
« Отговор #1 -: Jan 24, 2005, 19:43 »
За видеото пробвай с radeon драйвера в xorg-га би трябвало да стане. За звука пробвай нещо с миксера. Иначе виж, в google.com, като търсиш модела на дъното и linux. Аз така права, като се пробвам да пускам някой laptop под линукс и са сега всичко съм си намирал.
Активен

Поздрави,
Филип Бонев

cyrilo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 190
    • Профил
Някой досега оправил си се е с ATI?
« Отговор #2 -: Jan 26, 2005, 10:09 »
Хубаво си направил това с линукса на служебният лаптоп.
Ама защо не пробаш да бутнеш от един Кнопикс да видиш кво ще успее да подкара.

За WiFi пробавай с ndiswrapper, аз до сега не съм попаднал на карта дет да не работи с него.

Слака иска бая играчка и настройване. Инак ако сложиш ATI ускорените драйвери там можеш от XF86Config-4 да смениш честотите.
Филип правилно ти каза за звукът, пробай с миксера, нагоре, надолу плъзгачите.
Активен

echo qwurtyuiopasdfrwp|tr fiaryotsqpdwu .@aceghijmlov
http://jovchev.blogspot.com

ohubohu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 355
    • Профил
Някой досега оправил си се е с ATI?
« Отговор #3 -: Jan 26, 2005, 10:49 »
Търси ли решение тук?
Обикновенно има по някой пробвал твоята конфигурация.
Аз съм със SuSE на IBM Thinpad T41, и работи всичко (Sound, WiFi, ATI...) но моето видео е 9500 (може в това да е разликата).

Дано намериш решение! Успех!
Активен

             KISS
(Keep It Simple, Stupid)

Nuclear_man

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 121
    • Профил
Някой досега оправил си се е с ATI?
« Отговор #4 -: Jan 26, 2005, 19:45 »
О, много благодаря за линка!
Cyrilo, не знам защо мислиш, че Слака иска бая играчка. Аз го ползвам точно защото е много лесен за настройка и всичко ти върви (поне при десктоп компютрите де).
Активен

Home: A64(E3)@1,1V, Asus A8N-E+CM Blue Ice2, 2x512 TwinMos, 200SATA+40ATA, GB6600, LG DVD-RW, Ozaki 5+1, 17" iiyama E431S TFT, powered by FSP 400W & Slack 10.2 :)
Office: Compaq nx9110 (P4 3,2 MB ATI, 2x256 Infineon, 40ATA, Mob. Radeon 9000, 15,4" TFT, slow down by WinXP and Norton Antivirus :(

cyrilo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 190
    • Профил
Някой досега оправил си се е с ATI?
« Отговор #5 -: Jan 27, 2005, 09:01 »
Цитат (Nuclear_man @ Ян. 26 2005,20:45)
Cyrilo, не знам защо мислиш, че Слака иска бая играчка. Аз го ползвам точно защото е много лесен за настройка и всичко ти върви (поне при десктоп компютрите де).

Ами предположих че си от начинаещите дето са решили да пробват линукс. И аз не бих им препоръчал Слак за тях.

Ако настроиш Bluetooth-a кажи как си го пуснал.
И това с Mplayer на бързи обороти защо ти се е получавало.
Активен

echo qwurtyuiopasdfrwp|tr fiaryotsqpdwu .@aceghijmlov
http://jovchev.blogspot.com

Nuclear_man

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 121
    • Профил
Някой досега оправил си се е с ATI?
« Отговор #6 -: Jan 31, 2005, 20:51 »
Значи сложих Games Knoppix 3.7 и спазвайки инструкциите от горепосочения линк - горе-долу всичко си тръгна... Само 3D-то не. Но все пак Ати+Линукс+3Д - май много искам :)
BlueTooth вече се разпознава при стартиране, но след това като се опитам да го конфигурирам и ми казва, че няма такова устройство и ми иска някакъв адрес. WiFi е ОК. Sound-a също. Подкарах си и резолючията на 1280/800 и сега се гледа доста по-добре.
Единствената ми мъка е, че Кнопикс-а е много по-различен от Слак-а. Просто съм като пате в кълчища в момента... Слак-а е някакси по-подреден и по-лесен за настройка. Но и по-проблемен за лаптоп-и.
Mplayer-a  не съм го инсталирал още, защото искам да го мъча по дебиански - с apt-get :)))
Ами това е, четене му е майката, обаче напоследък направо ме скъсват от бачкане и въобще не ми се поглежда комп. след работа.
П.П. Може ли някой да ми изпрати хубав sourse list на nuclear_man@abv.bg
Активен

Home: A64(E3)@1,1V, Asus A8N-E+CM Blue Ice2, 2x512 TwinMos, 200SATA+40ATA, GB6600, LG DVD-RW, Ozaki 5+1, 17" iiyama E431S TFT, powered by FSP 400W & Slack 10.2 :)
Office: Compaq nx9110 (P4 3,2 MB ATI, 2x256 Infineon, 40ATA, Mob. Radeon 9000, 15,4" TFT, slow down by WinXP and Norton Antivirus :(

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Някой досега оправил си се е с ATI?
« Отговор #7 -: Jan 31, 2005, 21:32 »
Това е моят:
Примерен код
#######################################################################################
# BINARY PACKAGES
#######################################################################################
deb ftp://ftp.bg.debian.org/debian/ stable main contrib non-free
deb ftp://ftp.bg.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
deb ftp://ftp.bg.debian.org/debian/ unstable main contrib non-free

deb ftp://ftp.bg.debian.org/debian-non-US/ stable/non-US main contrib non-free
deb ftp://ftp.bg.debian.org/debian-non-US/ testing/non-US main contrib non-free
deb ftp://ftp.bg.debian.org/debian-non-US/ unstable/non-US main contrib non-free

deb http://security.debian.org/ stable/updates main contrib non-free
deb http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-free

deb ftp://ftp.bg.debian.org/debian/ proposed-updates main contrib non-free
deb ftp://ftp.bg.debian.org/debian/ testing-proposed-updates main contrib non-free
#######################################################################################
# SOURCE PACKAGES
#######################################################################################
deb-src ftp://ftp.bg.debian.org/debian/ stable main contrib non-free
deb-src ftp://ftp.bg.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
deb-src ftp://ftp.bg.debian.org/debian/ unstable main contrib non-free

deb-src ftp://ftp.bg.debian.org/debian-non-US/ stable/non-US main contrib non-free
deb-src ftp://ftp.bg.debian.org/debian-non-US/ testing/non-US main contrib non-free
deb-src ftp://ftp.bg.debian.org/debian-non-US/ unstable/non-US main contrib non-free

deb-src http://security.debian.org/ stable/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-free
deb-src ftp://ftp.bg.debian.org/debian/ proposed-updates main contrib non-free
deb-src ftp://ftp.bg.debian.org/debian/ testing-proposed-updates main contrib non-free

#Debian addons ( Debian Book, mplayer, etc. )
deb ftp://ftp.uni-sofia.bg/debian-addons-bg/ ./
deb-src ftp://ftp.uni-sofia.bg/debian-addons-bg/ ./

След като до сега си ползвал Slackware ти препоръчвам да си инсталираш книгата за Debian на български - "apt-get install debian-book-bg". Определено ще ти помогне бързо да разучиш системата. А за MPlayer-а виж в разархивирания сорс има папка debian там във файла README.debian е описано как да си компилираш пакети.
Активен