Автор Тема: Няма да има вече Skype за Windows Mobile  (Прочетена 5778 пъти)

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Поддръжката на скайп за мобилни устройства със операционна система на microsoft е прекратена заради не конкурентоспособност.  ;D Или поне това твърдят от калдата...знам, че сега сигурно някой ще си помислят че злобея....ми не като цяло. Просто го намирам за супер весело, че някой въобще е спрял поддръжката си за нещо на microsoft...повече за статията тук ->  http://www.kaldata.com/comments.php?catid=3&id=53481

P.S. знам че и темата няма много общо с форума ама все пак е раздела за "...и някакви други глупости"  ;D
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Няма да има вече Skype за Windows Mobile
« Отговор #1 -: Feb 27, 2010, 09:50 »
Няма го като директен линк за теглене, но страницата си я има: http://www.skype.com/intl/en/download/skype/windowsmobile/
П.П. Малко ми е трудно да разбера това злобеене.
Активен

0x2B|~0x2B

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Няма да има вече Skype за Windows Mobile
« Отговор #2 -: Feb 27, 2010, 10:41 »
Човека не злобее, просто отбелязва първия инцидент, когато масов потребителски софтуер се отказва от М$. Това са някакви корпоративни заигравки, но имат и някакви основания. Например Skype OUT е проблемна на WM, а точно тя им е основният источник на доходи.  И аз не бих подържал някой, който ме лишава от доход. Сега като се сетя обаче бая народ гласува и за СДС, и за БСП, и за НДСВ, после, и за ГЕРБ. Ама компаниите не са тъпи като физическите лица.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

sinan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: Няма да има вече Skype за Windows Mobile
« Отговор #3 -: Feb 27, 2010, 11:31 »
добре че в последната версия сложиха пращане и получаване на файлове, аз не съм забелязал нещо да не работи на тази версия, ама ако е това дето се плаща нормално е, да не съм луд да го ползвам, скайп е безплатен клиент за чат и обмен на файлове не платен телефон.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Няма да има вече Skype за Windows Mobile
« Отговор #4 -: Feb 27, 2010, 11:51 »
sinanе сине, ти от коя планета падаш? Безплатното ти дават да печелят от платеното, ако няма платено, изобщо няма да имаш аванта. Сващаш ли? И НЕ Е чат програма, а Интернет телефония, чата му е допълваща функция. И точно тези две най-важни за скъпата неща се дънят на WM, защото М$ нещо са си въобразили. Съотвено телефонистите им го зачукват.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

sinan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: Няма да има вече Skype за Windows Mobile
« Отговор #5 -: Feb 27, 2010, 14:01 »
то моя коментар си беше в кръга на шегата. знам че не е чат ама някак си не се сещам като върна 5-6 години назад дали изобщо някога съм провел и 5 секунди разговор през скайп, просто някак си ми е тъпо да си говоря по телефона от компа, не е телефон, главно се пише и другото главно е да следиш кой кога и къде, т.е. дали някой е онлайн или офлайн и да си вадиш изводи.


ама много ми е интересно какво толкова му спират подръжката за win CE като че ли за него оделно правят съвсем друга програма ли какво? то щом просто портване за към CE им е сложна подръжка че да я спират ясно колко им организирана и подредена работата. плюс това и така да го оставят както е в момента 3-та версия си е идеално има да се ползва поне още 10 години, ей го на хората още си имат XP-та какво кат са на 10 години. То освен да серът в новите версии почти нищо съществено няма направо се радвам че го спират. Замислете се на един PDA с фабричен win CE 6 защо ми е притрябвала нова версия след година като ОС не може да се променя.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Няма да има вече Skype за Windows Mobile
« Отговор #6 -: Feb 27, 2010, 14:56 »
Човека не злобее, просто отбелязва първия инцидент, когато масов потребителски софтуер се отказва от М$. Това са някакви корпоративни заигравки, но имат и някакви основания. Например Skype OUT е проблемна на WM, а точно тя им е основният источник на доходи.  И аз не бих подържал някой, който ме лишава от доход. Сега като се сетя обаче бая народ гласува и за СДС, и за БСП, и за НДСВ, после, и за ГЕРБ. Ама компаниите не са тъпи като физическите лица.
И кога си го забелязал това с изходящите разговори? Аз още от версия 2 нямам проблем с тях. Да, вярно, платил съм си за да говоря и не съжалявам
Активен

0x2B|~0x2B

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Няма да има вече Skype за Windows Mobile
« Отговор #7 -: Feb 27, 2010, 15:13 »
Аз не съм го забелязал, не използвам нито едното, нито другото, камо ли двете заедно. Това е част от мотивировката на решението им, поне официалната. Неофициално вече намекнах, според мен ги чанджат за кинти. Ако платите  ще правим, иначе не.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Няма да има вече Skype за Windows Mobile
« Отговор #8 -: Feb 28, 2010, 01:36 »
ама много ми е интересно какво толкова му спират подръжката за win CE
Поддръжка за WinCE никога не е имало. WinCE и Windows Mobile не са едно и също нещо. Windows Mobile е градено върху модули на WinCE, но разликите вече са станали повече от приликите. Вярно, има някои програми, писани за Windows Mobile, които тръгват на WinCE, но те стават все по-малко. Skype в никоя си версия не е бил сред тях. GPS-ът ми е с WinCE 6 и си играх по едно време да му пусна и Skype, понеже имам и wi-fi, като взех няколко dll файлове от Windows Mobile и промених няколко регистъра, но успях да го докарам само до приветствения екран. Току виж с още напъни успяло да тръгне, но едва ли ще е стабилно, пък и аз ползвам предимно чата, така че си ползвам десктоп версията през vnc, в повечето случаи върши някаква работа :) С какво нетърпение чакам да портнат iGO (gps софтуер) за Maemo (скоро ще стане MeeGo), че само куцият gps софтуер за Linux ме спира, но... ще дойде и това време ::) А поддръжката на Skype за Linux не се очертава да се спира.
« Последна редакция: Feb 28, 2010, 02:11 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти