Автор Тема: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!  (Прочетена 3834 пъти)

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
CentOS 6.2, gecko-mediaplayer 1.0.4., Firefox 10.0.3 - gecko-mediaplayer по принцип си работи в повечето сайтове, но в сайта на ТВ7 не иска - дава ми само един празен прозорец. Имам спомени, че преди работеше. Някакви идеи? Не ми е дерт за самата телевизия, по принцип има от къде другаде да се гледа, но ми е интересно защо не тръгва.
Активен

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Re: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!
« Отговор #1 -: Mar 18, 2012, 01:44 »
В Ubuntu, това което трябва да се направи за да се гледа всякакъв вид TV Streaming безпроблемно, е да не се инсталира приставката на VLC - mozilla-plugin-vlc, защото крашва Firefox и да се инсталира приставката на Totem - totem-mozilla.
Ако имате totem-mozilla в такъв случай задължително премахнете (или изключете) gecko-mediaplayer!
Аз съм с Ubuntu 11.10 с Firefox 11.0 и с Totem-Mozilla 3.0.1 и безпроблемно стартирам ТV7 (и всички други телевизии, като Нова Телевизия) -



@icemans защо не пробваш с totem-mozilla?
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!
« Отговор #2 -: Mar 18, 2012, 12:15 »
С totem и при мен работи, но предпочитам да е с gecko. И още повече ми е любопитно защо преди си работеше и сега защо само в сайта на ТВ7 не работи ( или поне аз там съм го засякал). Иначе и при мене plugin-а си работи с другите телевизии като Нова и т.н. Когато стартирам Firefox през конзола и се опитам да пусна телевизията ми дава ето това:
Код:
$ firefox
NPP_New called
gecko mediaplayer v1.0.4
Using player backend of ''
DBUS connection created
Listening to path /control/51673
ARG: style = display:block
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!
« Отговор #3 -: Mar 18, 2012, 23:48 »
Сега пробвах да взема mms линка от сорса на страницата и да го заредя директно в Gnome-mplayer-а - всичко тръгна. Може би проблема е само в gecko-то - нещо не "вика" mplayer-а в самата страница.
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!
« Отговор #4 -: Mar 19, 2012, 01:21 »
Сега пробвах да взема mms линка от сорса на страницата и да го заредя директно в Gnome-mplayer-а - всичко тръгна. Може би проблема е само в gecko-то - нещо не "вика" mplayer-а в самата страница.
Аз ползвам форк на лисицата (iceweasel) и при мен gecko-mediapalyer няма проблем.Инсталирам само него и той си тегли всичко необходимо за да работи.Освен кодеците инсталира mplayer и gnome-mplayer.Сега погледнах при add-ons и видях,че версията е 0.9.9.2 на gecko-media-player.
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!
« Отговор #5 -: Mar 19, 2012, 09:27 »
А във въпросния сайт тръгна ли ти? И коя ти е версията на Gnome-mplayer-а? Аз също слагам gecko-то и то си дърпа всичко нужно - плейъри, кодеци и т.н. Нямам други плъгини инсталирани като тотем, mplayer-plugin и подобни. Коя ти е версията и на браузъра - защото при мене и с Opera и Firefox и Iceweasel е все тая - за този сайт - пак повтарям, че на другите места си работи. И за това ме навежда на мисълта, че самия плъгин нещо се "чупи" там.
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!
« Отговор #6 -: Mar 19, 2012, 10:44 »
А във въпросния сайт тръгна ли ти? И коя ти е версията на Gnome-mplayer-а? Аз също слагам gecko-то и то си дърпа всичко нужно - плейъри, кодеци и т.н. Нямам други плъгини инсталирани като тотем, mplayer-plugin и подобни. Коя ти е версията и на браузъра - защото при мене и с Opera и Firefox и Iceweasel е все тая - за този сайт - пак повтарям, че на другите места си работи. И за това ме навежда на мисълта, че самия плъгин нещо се "чупи" там.
Лайф телевизията от сайта на ТВ7 при мен върви перфектно.Ето кои версии са инсталирани на браузър и gnome-mplayer при мен:
Код
GeSHi (Bash):
  1. $ dpkg -l | grep iceweasel
  2. ii  iceweasel                            10.0-1~bpo60+1                      Web browser based on Firefox
  3. $ dpkg -l | grep gnome-mplayer
  4. ii  gnome-mplayer                        0.9.9.2-1                           A GTK+ interface for MPlayer
  5. $ dpkg -l | grep gecko-mediaplayer
  6. ii  gecko-mediaplayer                    0.9.9.2-1                           Multimedia plug-in for Gecko browsers
  7.  
Щом не иска да стартира телевизията от сайта им защо не пробваш какво ще е положението пуснеш ТВ7 през iptv.bg.Има вероятност да не тръгне и от тук,ако ISP-ти не е партньор на IPTV.Аз също гледам отвреме навреме ТВ на компютъра и съм си направил един панел (тинт2) с 20-тина стартера.Направих снимка от сайта на ТВ7,че при мен работи.
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!
« Отговор #7 -: Mar 19, 2012, 11:06 »
По принцип не ми е дерт за самата телевизия. ТВ7 ми тръгва и от iptv.bg и от avalonbss.eu. Във другите сайтове като НОВА телевизия и др. където се изисква media player plugin gecko-то си работи. Не ще само в сайта на ТВ7 - какво му е по-различното? А и мисля, че преди си работеше. Дали може да е проблем това, че при мене версиите на плъгина и на плейъра са различни?! Но пък в хранилищата няма други :(
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!
« Отговор #8 -: Mar 19, 2012, 11:45 »
Може и това да е проблема в разликата на версиите или пък при инсталацията нещо не е инсталирало коректно.Преинсталирай gecko-mediaplayer-a да видиш дали ще се оправи.Най-добре направи си стартери на телевизиите,които гледаш.Добави ги в панел или ги стартирай с клавишни комбинации,защото на мен ми се струва доста неудобно да се занимаваш 5 минути всеки път,за  да си пуснеш някаква телевизия.Виж как съм реализирал панела дето писах в горния пост.
http://www.youtube.com/watch?v=6N8mtwuJQYU&feature=youtu.be
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!
« Отговор #9 -: Mar 19, 2012, 16:17 »
Gecko-то и Gnome-mplayer-а се скъсах да ги преинсталирам, да трия конфигурационни папки и т.н. Явно не е от това. Трябва да пробвам да уеднаквя версиите макар че в хранилищата които ползвам има само тези 2 версии. А иначе пак ще кажа, че проблемът не ми е в това че не мога да гледам точно ТВ7 - аз даже рядко гледам ТВ на компа. По-скоро ми е интересно защо така се е получило!
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: gecko-mediaplayer не работи в някой сайтове!
« Отговор #10 -: Mar 21, 2012, 10:54 »
Вчера изтеглих и си компилирах версия 1.0.4 на Gnome-mplayer-a. Сега gecko-то и плейъра са с еднакви версии, но проблема си остава.
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с wine, gecko и self_signed_cert
Настройка на програми
senser 5 2526 Последна публикация May 20, 2009, 15:29
от senser
Търся да купя Gecko, Tux или малко стикери.
Живота, вселената и някакви други глупости
vyrgozunqk 9 3376 Последна публикация May 14, 2012, 16:00
от bop_bop_mara
Opera не вижда gecko plugin
Настройка на програми
icemans 0 1629 Последна публикация Oct 20, 2013, 17:00
от icemans