Автор Тема: здравейте :) имам проблем с превклучването от латиница на фонетика БГ  (Прочетена 728 пъти)

vencislav1994

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
здравейте преди ден си работеше днес не работи добре че тук има такава настройка иначе щяха да ме триинат ;д аа и друго да попитам как да го наглася в последствие да има и фонетичен и стандартен български :) благодаря предварително :) :)
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
За какво ти е да превключваш? Струва ми се, че и без превключване не можеш да пишеш на български.
Активен

vencislav1994

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
ами щом така мислиш :) само че аз не съм питал за тъпи мнения а някой 300 пъти по умен от теб как да си реша проблема !! :) айде много здраве :):)
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Ами да беше си го описал проблема.  Аз виждам само това:  "......преди ден си работеше днес не работи......"  Да оставим настрана това, че може да се  чете и така "......... преди ден си работеше днес не работи добре....." Така, че търси някой 300 пъти по-умен от мене да ти разчете посланията. Аз съм тъп и не мога да схвана величието на (зад)клавиатурната ти драма.   
Активен

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Ето точно ТУК е обяснено с картинки как става номера!
Но там е обяснено за Gnome 2! Ти не си споменал с каква дистрибуция или с каква графична среда си и заради това не мога да ти дам точно обяснение!
Но все пак, ето така се прави в Gnome 3 (Ubuntu 12.04):



Най-вероятно нещо подобно ти се е случило на теб, объркал си нещо настройките, за това с каква комбинация ще се сменят клавиатурните подредби!

П.П. @c2h5oh не бъди толкова груб с хората!
Все пак в този форум основната функция е взаимната помощ!
« Последна редакция: May 23, 2012, 05:32 от and1soma »
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."