Автор Тема: Kali Linux 2.0  (Прочетена 11940 пъти)

crative

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #15 -: Jan 03, 2016, 18:47 »

[/quote]Дойдохме си на думата - за да станеш кракер първо трябва да си добър хакер. Ама има разлика и тази работа не е като онази работа. Или да го кажа по-ясно - преди да чупиш, вземи да съградиш. Пък току виж ти минал мерака...
[/quote]
Инсталирах убунто 15.10 и за сега не ми лагва което е интересно, но сигурно ,ще почне когато се инсталира някакъв ъпдейт от 200мб :D Дано не съм прав де въпреки това ,ще пробвам да инсталирам кали апликациите към убунтото да видим дали ще мине номера ;d
Активен

malin

  • Гост
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #16 -: Jan 03, 2016, 20:09 »
Успех с инсталирането на драйверите , направо е учудващо че не лагва.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #17 -: Jan 05, 2016, 03:41 »

Дойдохме си на думата - за да станеш кракер първо трябва да си добър хакер. Ама има разлика и тази работа не е като онази работа. Или да го кажа по-ясно - преди да чупиш, вземи да съградиш. Пък току виж ти минал мерака...
[/quote]
Инсталирах убунто 15.10 и за сега не ми лагва което е интересно, но сигурно ,ще почне когато се инсталира някакъв ъпдейт от 200мб :D Дано не съм прав де въпреки това ,ще пробвам да инсталирам кали апликациите към убунтото да видим дали ще мине номера ;d
[/quote]
Зависи, какво искаш да инсталираш. Хората, които разработват това дистро правят някои промени по ядрото и настройките му - не съм се интересувал какво точно - за да може всичко в системата да работи, както се очаква.
Има ISO за една минимална инсталация на Kali и после може да се инсталират метапакети за всяка дейност. Тук можеш да ги видиш.
« Последна редакция: Jan 05, 2016, 03:45 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

mdb

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #18 -: Jan 21, 2016, 15:15 »
Цитат
Дойдохме си на думата - за да станеш кракер първо трябва да си добър хакер. Ама има разлика и тази работа не е като онази работа. Или да го кажа по-ясно - преди да чупиш, вземи да съградиш. Пък току виж ти минал мерака...
Инсталирах убунто 15.10 и за сега не ми лагва което е интересно, но сигурно ,ще почне когато се инсталира някакъв ъпдейт от 200мб :D Дано не съм прав де въпреки това ,ще пробвам да инсталирам кали апликациите към убунтото да видим дали ще мине номера ;d

Номера със сигурност няма да мине особено за нещо по-сериозно.
Като съвет ти го казвам надявам се да не ме разбреш погрешно. Ако искаш да ставаш Хакер, Кракер, Кракен или по нашенски  пинискаджия. ОСТАВИ КАЛИ това е линук направен за ташак с хората който имат болни амбиции ако искаш толкова много да ставаш хакер запиши се да учиш Комютърни науки в техничарския. Освем това се ориентирай към нормална офанзивна система например като ...DEFT, BackBox ( това е преработен Backtrack не много сполучливо но става), Knoppix и  тн и тн. има поне 20 - 30 който стават за нещо ....
А и последно няма човек нормален поне аз така мисля да използва някоя от тези дистрибуции като MAIN. или поне не преди да я преправи.

Поздрави,
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #19 -: Jan 21, 2016, 16:41 »
Макар никога да не съм пускал т'ва дистро, не мисля, че не става. Все пак това си е Убунту, а Убунту се води най-доброто за работен плот.

Не знам точно кой ТУ визираш в отговора си, но който и да е от родните не може да те направи хакер по никакъв начин, просто, защото там няма хакери. Съмнява ме, че изобщо има хора, които да знаят, какво означава думата. Мога дори да предположа, че повечето са по-големи ламери дори от мен. Последното не мога да го твърдя например за ФМИ към СУ, макар и там да не вярвам да има чак толкова много хакери, че да ти се гарантира шанса и ти да станеш.

Ако обаче си имал предвид ТУ просто като „онагледяващ образ без да е обвързан с нещо конкретно“ или обратно си визирал някой чужд с доказан потенциал в компютърните науки като примерно ТУ в Дрезден, то просто трябваше да го споделиш, за да не следва объркване.

п.п. Добре дошъл във форума! Надявам се да останеш дълго и преживяването да е ползотворно за теб, като допълнително ти донесе и много радост.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #20 -: Jan 21, 2016, 21:59 »
Макар никога да не съм пускал т'ва дистро, не мисля, че не става. Все пак това си е Убунту, а Убунту се води най-доброто за работен плот.

Принципно си прав.., но не точно :) Калито за мен лично освен за виртуалка за Мейн не става.
1. Кернела е нестабилен.
2. Инсталирането на доста софтуер е препятствие - не ползва същите репозиторита. (Напишете : "How to install firefox on kali" или "..chrome" в гугъл.)
3. Един пример: Преди месеци едно приятелче ми носи лаптопа и ми вика - спря ми интернета (сложил Кали на лаптопа му). След доста човъркане гледам - ifconfig дава wlo1monmonmon. Оказа се , че пробвал да хакне на съседа паролата (не че е успял) и Уифито забило в монитор мод или не знам какво точно е направил.... Сложихме му Ubuntu Mate 15.10 и ся е хепи (не че го ползва :) )

ПС: Не казвам, че не трябва на всеки , който му е мрак да пробва, но да не си мисли , че да хакнеш на съседа парола е лесно, бързо или въобще ще стане само защото има кали.
ПС2: Имам един .cap file на съседски wifi дето още не мога да намеря правилен речник, пък не ми се занимава с някви 50Гб-тови , понеже нямам компютър на който да го пусна :) така че....преценяйте
« Последна редакция: Jan 21, 2016, 22:04 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
KALI LINUX KDE 32Bit
Настройка на хардуер
MMIROJV 0 2277 Последна публикация Apr 25, 2013, 10:34
от MMIROJV
ПРЕМЕСТЕНО: KALI LINUX KDE 32Bit
Системни настройки
neter 0 2257 Последна публикация Apr 25, 2013, 21:36
от neter
моля за помощ kali linux
Настройка на програми
jovani900 5 3985 Последна публикация Apr 17, 2015, 21:53
от 4096bits
ПРЕМЕСТЕНО: моля за помощ kali linux
Хардуерни и софтуерни проблеми
neter 0 2270 Последна публикация Apr 17, 2015, 14:32
от neter
Проблем с логина в Kali linux (Login loop)
Хардуерни и софтуерни проблеми
vesucto 34 9572 Последна публикация Jul 07, 2017, 15:38
от spec1a