Анкета

Въпрос: За КОЙ ще гласувам?  (Гласуването приключено: Apr 29, 2013, 21:42)

  • ГЕРБ,БСП,ДПС,АТАКА,СДС,НДСВ,Кунева и тн.
    - 9 (31%)
    ДРУГ
    - 11 (37.9%)

Общ брой гласове: 18

Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу

Автор Тема: За кой ще гласувам?  (Прочетена 67302 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #375 -: May 12, 2013, 20:12 »
И според теб коя не е дъщерна на БКП!!!?

Добавка: Гога, не да го желая, но не виждам вариант за оправия без гражданска! Батаците в държаната от всички предишни са толкоз големи, че просто не е истина!
« Последна редакция: May 12, 2013, 20:15 от backinblack »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #376 -: May 12, 2013, 20:25 »
http://btvnews.bg/bulgaria/gerb-pobedi-bsp-s-malko-nad-3.html

Според предварителните резултати, най-малкото зло за тази държава печели, но кой и как ще управлява е големия въпрос :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #377 -: May 12, 2013, 20:31 »
Най-малкото зло е програмния кабинет.

Днес гласувах в последния момент. Няма да споделя как, но все пак ми отне доста време, чак се притесниха за мен.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #378 -: May 12, 2013, 20:34 »
Но ще попитам нещо  дето питам много месеци, ама нещо тук не ми се отговаря. Е като си пуснал този лист хартия днес, какво точно промени?

Ако партията за която се гласува, не минава 4% бариера, фактически няма значение. Мандатите се разпределят между тези, които са над таз бариера. В случая Герб, КБ ДПС, Атака.
Съгласен съм с теб, че системата е порочна и трябва да се промени. Аз примерно съм фен на пряката демокрация, а не на представителната.

Относно военните, колкото и да е тъжно, вървим към тоя вариант в една или друга негова версия. Ама то скоро може да пламне целия свят, така че няма да сме изключение от правилото.
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #379 -: May 12, 2013, 20:58 »
И друг път съм усещал Златен, че с теб сме на близки позиции. Пряката демокрация е всъщност демокрация, всичко друго е нещо друго.

За военните не съм съгласен. У нас са смешници, купуват си розови мерцедеси. Не могат да си изтрият ***Ъ, какво остава преврати да правят. А и в световен мащаб няма да стане. Всички големи армии (е добре без КНДР) са яко обвързани с военно-промишлените комплекси, а пък те са старателно преплетени във властта. Не виждам перспектива да стане сакатлък.

Но пък никога не е късно да се оризилят. Ако стане обаче според мен ще е, за да се отдалечи народа от надзор върху властта, а не обратното. Сиреч предвиждам, че ако наистина,някъде стане нещо, че то ще бъде инспирирано за запазване на статуквото, а не в израз на недоволство.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #380 -: May 12, 2013, 21:08 »
Що бе, в Гърция стана, в Турция даже няколко пъти. Обаче тук не знам, тя полицията е по-добре въоръжена и с по-голям състав, като нищо ще ги спре.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

sisosiso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 91
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #381 -: May 12, 2013, 21:19 »
Що бе, в Гърция стана, в Турция даже няколко пъти. Обаче тук не знам, тя полицията е по-добре въоръжена и с по-голям състав, като нищо ще ги спре.

Кое те кара да мислиш че полицаите (имам предвид обикновеният редови състав ) са големи фенове на политиците ?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #382 -: May 12, 2013, 21:25 »
Комунистити адски много ми паднаха в очите и продължават да падат! През целия мандат на правителството го бойкотираха, сякаш не беше при тях най-голямото крадене, предизвикаха 3-4 месеца преди края на мандата излишни предстрочни парламентарни, въвлякоха в куп излишни разходи за референдум, че и сега международни паралелни броения, та и допълнителни принтери и продължават щом не печелят те, значи има мушенгии!
Ще се накефя бб като им хвърли мандата за съставяне на правителство да ги гледам как още ще се осерат, ама така, че вече съвсем никой да не гласува за тях!
Активен

bot

  • Гост
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #383 -: May 12, 2013, 21:30 »
Аз лично съм твърдо против военен преврат. От фуражките няма по-тъпо нещо на света. Не може да се очаква, че ще доведат добро. Има хиляди потвърждения и нито едно опровержение на тази теза. Всички военни преврати са донесли само зло. Ако не е военен пък означава гражданска война. Единственото по-лошо от военните са братоубийствените изпълнения. Не благодаря. Тоя филм сме го гледали.
Има опровержение и то се нарича Южна Корея.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #384 -: May 12, 2013, 23:16 »
Ще погледна ЮК, не знаех, че там е имало патаклама. Единствено знам, че до края на осемдесетте там е бил същински ад. Ако някъде в това време е имало хунта, то е ясно, защо е било грозна картинка и защо сега не е такава. Но все пак ще погледна, кога, какво се е случило там. По принцип не са ми силна тема, защото Корея исторически ми е антипатична.

Туко що  Венци  Мицов каза по ЬТВ, че били open source пария. Язък, трябваше да ида да гласувам :P
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

edmon

  • Гост
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #385 -: May 12, 2013, 23:54 »

Туко що  Венци  Мицов каза по ЬТВ, че били open source пария. Язък, трябваше да ида да гласувам :P
към това се опитвам да ви насоча през цялото време ама явно не ме бива много!
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #386 -: May 13, 2013, 00:00 »
Най-малкото зло е програмния кабинет.
Гейт се оказа сталинист!? Отделяне на партията/партиите от държавната власт, управление само от експерти, партията само с възпитателна роля. Така ли Гейт? За съжаление Иосиф Висарионович не е успял, а на теб сега стискам палци.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #387 -: May 13, 2013, 00:15 »
Сайта на СОРА не работи (http://fairelections-bulgaria.eu)...
Бил хакнат...

Толкова некадърност има в тая България, че не знам дали има накъде повече.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #388 -: May 13, 2013, 00:22 »
Тия тъпанари трошили  държавна пара да купуват печатащи устройства, ама смотаняците не купили касети, а знаем тия дето си вървят с тях, колко мастилце имат, за няма 50 стр. И естествено го свършили и сега се вещаят конспиративни теории от смотаните ни политици от всички партии. Идиоти. Още  нещо показващо, че не стъпват по земята.

Ама най-много ми хареса Ивайло Франц. Може да е фанатик, ама е бая смешен :)

И после иди гласувай.



Но се радвам за нещо. Не вярвах, че българският народ може да прояви малко от малко акъл. В момента 70% не са представени в парламента. 50% такива като мен и 20% такива като Едмон. Странно, но излезе, че с него постигаме едно и също. В крайна сметка следващото управление ще е не легитимно пред народа и ще трябва да се постарае, ако иска да си изкара мандата.

В най-добрият случай следващото правителство ще представя около 15% от българите. Останалите 85% ще имаме пълното право да се съпротивляваме, коментираме, осъждаме, защото не сме гласували за БСП+ДПС.
« Последна редакция: May 13, 2013, 00:30 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #389 -: May 13, 2013, 08:29 »
Цитат
Гейт се оказа сталинист!? Отделяне на партията/партиите от държавната власт, управление само от експерти, партията само с възпитателна роля. Така ли Гейт? За съжаление Иосиф Висарионович не е успял, а на теб сега стискам палци.
 Активен

В известен смисъл - Сталин е експерт по въдворяване в трудови лагери все пак.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
« назад напред »