Автор Тема: Посока на развитие на езиците?!  (Прочетена 9054 пъти)

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #15 -: Jul 23, 2009, 00:24 »
//offtopic

@plamen_f

Случайно да имаш нещо общо с "Интерпрограма"? Сегашната сграда на централата на НОИ в София?
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

lastcyrol

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #16 -: Jul 23, 2009, 08:45 »
Като казахте паскал, гледахте ли Г.Чорбажийски снощи в шоуто на слави ;D
Заради теб си дръпнах шоуто от 21.07, ама освен неква как да пее гибеци друг гост не видех. Я пак си помисли дали е било снощи :)
http://vbox7.com/play:f17c000f
след 15-та минута

Е, аз след 15-тата минута видех само някакъв господин на име Евгени Коев и после споменатата кака с гюбеците. Наложи ми се да изтърпя цялото предаване докато го прегледам(каката някак си успях да я избегна), ама нито Георги видех нито Чорбаджийски. Дали все пак не е било на друга дата?
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #17 -: Jul 23, 2009, 08:49 »
Единственото общо с нея е, че преди 14-15 години съм посещавал намираща се там фирма занимаваща се CAD системи мисля на SGI, за да водя преговори от името на сега мнооого голяма БГ фирма продаваща основно НР.

Последните 20 години по стечение на съдбата прекарах / м в Русе;)
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #18 -: Jul 23, 2009, 18:36 »
Като казахте паскал, гледахте ли Г.Чорбажийски снощи в шоуто на слави ;D
Заради теб си дръпнах шоуто от 21.07, ама освен неква как да пее гибеци друг гост не видех. Я пак си помисли дали е било снощи :)
http://vbox7.com/play:f17c000f
след 15-та минута

Е, аз след 15-тата минута видех само някакъв господин на име Евгени Коев и после споменатата кака с гюбеците. Наложи ми се да изтърпя цялото предаване докато го прегледам(каката някак си успях да я избегна), ама нито Георги видех нито Чорбаджийски. Дали все пак не е било на друга дата?

Бе и аз така да ти кажа ама реших да не споря с порчето, че ...........  [_]3
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #19 -: Jul 23, 2009, 19:02 »
Езиците ще се развиват наляво, въпреки че че е възможно някои да тръгнат и надясно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #20 -: Jul 23, 2009, 19:10 »
не съм сигурен, че си прав - може и от жегата да е
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #21 -: Jul 23, 2009, 19:29 »
Езиците ще се развиват наляво, въпреки че че е възможно някои да тръгнат и надясно.
Ти пък кога стана член на ЛУК "ангел кънчеф" ;D да не си 'акнал рутера на красьо?

За сенсер и койота: това беше майтап, но не се получи. Та пускам си аз слави на 21ви и гледам тоя се появи и в първия момент си викам тва е жоро чорбата ;D и избухнах в истеричен смях, щото гостът наистина прилича на Чорбаджийски. Е, няма се бъзикам в тоя форум вече :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #22 -: Jul 23, 2009, 20:42 »
Аз дан съм акер че да правя таквиз неща :)

И си объркал клипчето - сигурен съм че си имал предвид това :)

http://www.youtube.com/watch?v=ZV-3sIAvyzI&feature=related

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #23 -: Jul 25, 2009, 01:12 »
Аххх... И аз да се вмъкна в меренето на пишките. Според мен в днешно време потребителите харесват графичните програми, т.е. избягват командите (може би бозата има най-голяма вреда в това). Опитвал съм различни езици с GUI комбинация. На тоя GTK с C# така и не му намерих стабилно IDE (може би защото съм свикнал на QtCreator-а - каквото и да пожелая да напиша - винаги с Ctrl+Space ми дава възможностите). В PyQt4 - пак същата работа. Но смятамче езиците ще се осъвременят, както и хардуерните компоненти. Щом някога Windows 3.11 се е зареждал 5-6 минути, а на сегашната ми машина се зарежда за около секунда и половина - две. Тогава може би KDE 4 ще лети.  :)
Абе здраве да е, па ще видим какво ново ни чака в областа на техниката.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #24 -: Jul 25, 2009, 05:44 »
Щом някога Windows 3.11 се е зареждал 5-6 минути, а на сегашната ми машина се зарежда за около секунда и половина - две. Тогава може би KDE 4 ще лети.  :)
Абе здраве да е, па ще видим какво ново ни чака в областа на техниката.

Един въпрос, че ми стана интересно - ти да не ползваш Windows 3.11, това първото GUI отроче на Майкрософт? Не знаех, че тия неща са още популярни в ИТ светът. Иначе КДЕ4 може да лети само на суперкомпютри :), на съвременните десктоп машини си е пълна скръб (лично мнение).

Любими езици за програмиране са ми Паскал и Делфи. Който твърди, че това са езици създадени само с учебна цел значи никога не е имал удоволствието да програмира на тях. Да не говорим, че в тях (или поне в Делфи) може да вмъкваш дори код на асемблер ако гониш някакви свръх ефективности. Компилираш код свръх бързо, не чакаш да се съмне докато се компилира дадена програма, както в C :).
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #25 -: Jul 25, 2009, 09:42 »
Една поправка на преждеговорещия - преди 3.11 (който се нарича Windows for Workgroups) има 3.1 (поти без мрежа) и 2,0 който е ного странно изделие - така, че моля не обиждайте любиците от М$.

До по-горе - кви са тия закачки русенски ве, кой ха ква тук рутери?
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #26 -: Jul 25, 2009, 10:47 »
arda, не мисля, че това е проблемът на КДЕ, било то и ГНОМЕ. Дори и някои хора да ме нападнат сега, Линукс не става за десктоп машина. Това е твърдо дълго за писане, но ще опитам. Значи ако линукс беше запазил развитието си при сървъри и вградените системи, ок! Но защо по дяволите трябва да има и десктопа. Значи разликата е, че една ОС може да се ползва за работен плот само и само, за да се ползват приложения като Фотошоп, КАД и подобни и там вече да се възползваме изцяло от процесора.
Но какво прави Линукс - той казва : ами ние може да бъдем конкурентоспособни на този пазар и има решение от рода на инкскейп и КуКад. Тези приложения обаче са на милиони години зад Corel, Adobe, CAD. Ако ползваш Линукс само за филми и интернет ОК! Но в същия момент може да имаш нужда от продукт за обработка на чертежи, снимки и подобни. Е, там линукс никога няма да прокопса. Затова КДЕ, ГНОМЕ и други са просто загуба на време и избиване на комплекси, за да покажат че и те могат като МС.
С две думи
линукс=>сървъри,рутери и други ЕС
вин=>работен плот с не лош сървър
линукс просто издиша при ПЦ, защото няма как да ти предложи професионална среда на работа. А в тази среда много от хората си изкарват парите и те далеч не са мазохисти, за да ползват гимп, инкскейп, ККАД.
Съжалявам, но сега и микис да се включи и да спори, това е положението. Друга тема е, че програмистите под линукс са повечето неопитни и се получават недоразуменията КДЕ и Гноме. В този ред на мисли Линукс има ли спецификации за производителите на хардуер, за да им вървят по-добре приложенията? Ще се радвам на линк, щото МС и Интел отдавна имат и мачкат наред. Още една причина линукс да няма шанс.
Дълго се получи, но цялата работа с линукс е като преди 50 години в България - правим се че всичко е наред ;)

Това не значи, на всяка цена да ползваме МС, но оставете хората, които са продуктивни в дадена среда на мира, те нямат нужда от Линукс!
Активен

Emooo

  • Гост
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #27 -: Jul 25, 2009, 11:36 »
ANTIADMIN е ужасно прав за това което каза. Мога да добавя, че един голям проблем на Линукс е че няма ДОБРИ девелоперски тоолове(и платформи) за Линукс което отблъсква голяма част от програмистите и от там тръгват проблемите с липсата на добър софтуер в някой сфери.

@arda_kj няма лошо Паскал да ти е любим език но той просто не струва. И това не е лично мнение, а факт. Това с добавянето на асемблер в кода го има във всички сериозни езици.


По темата: Бъдещето е в езици като джава и С# като те ще се развиват и ще стават още по лесни за ползване от хора без много знания за програмиране. C/C++ ще си остане дълго време но за писане на ограничен брой приложения от които се изка да са бързи и за софтуер които е много близо до хардуера (драйвери и т.н). Ще има скоро и коренна промяна в основния начин на по който се пише софтуер до 2 години масово ще започнем да пишем паралелен код, последователното програмиране вече е минало.
За мое съжаление C/C++ бавно умира всеки ден търсенето на програмисти на този език намалява.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #28 -: Jul 25, 2009, 14:26 »
Дай го този факт,че паскал не струва не го споменавай само!
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #29 -: Jul 25, 2009, 14:52 »
@ANTIADMIN  Не само че не си прав а  ми и говориш глупости. Не само че Майкрософт нямат пръст в това приграми като Фотошоп, Корел дроу, Кад разни да са добри и не достижими за сегашните възможности на подобните СВОБОДНИ на линукс ами и напротив. всяка сериозна фирма фирма или човек с възможности би ти казал че ако ползва Фотошоп би веднага си купил макинтош и нищо друго. Просто неможеш да си позволиш да качиш някакав голям фаил за работа и средата да ти забие а няма какво да се лъжем всички версии на Уин забиват. Проблема е в това че тези фирми които произвеждат този софт още не са обедене да направят версии за Линукс което е големия проблем а и още повече да се убедят че няма нищо лошо да отворят част от кода си. Друго нещо, ѝоливуд ползвам най вече Мая ама да не мислиш че го ползва под Вин а? и какво е доброто на десктопа на вин освен масовоста му по света която е постигната по начин който всички знаем и който се дава като пример в учебниците по икономика "никога не правете това". Е ся новата инсталация  на ултимат за вин 7 е 16 гиги и какво ми дава повече от смотаното КДЕ - НИЩО. нотпада им е същото дърво Пайнта да не говорим. Мога да ти кажа че под Мак фотошопа не е забивал почти никога но под вин... Започва раздвижване и в не далечно бъдеще може да се окаже че проекта wine в кофата за боклук щото няма да има нужда да подкарваш нищо на него! а и още по натам да бъде забравена идеята на ограничаващите лицензи та дори и на ГПЛ :)
Активен