Автор Тема: Feeds 2 SMS  (Прочетена 8519 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #15 -: Jul 11, 2010, 21:17 »
//off
Дай да гледаме мача. След това ще пробвам скрипта :).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #16 -: Jul 11, 2010, 21:30 »
//офтопик

Аз на световното тази година съм дал бойкот, нещо не ми се гледа, ама люпя семки пред "Хубава жена" ;D
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #17 -: Jul 12, 2010, 00:46 »
//оффтопик
//офтопик

Аз на световното тази година съм дал бойкот, нещо не ми се гледа, ама люпя семки пред "Хубава жена" ;D
Люпя семки не е ли и то в кавички  ;D ;D ;D
Супер си е световното. Ахаха, току-що от Канал 1 оплюха публично Вистата  ;D ;D ;D
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS + Exim4 On Debian
« Отговор #18 -: Jul 12, 2010, 11:06 »
Така, мачовете свършиха. Сега по темата. Понеже използвам скрипта на vstoykov имам така:
Код
GeSHi (PHP):
  1. $mail->FromName = $source['name'];
Това бачка, но ми връща име от вида: name <> - и не знам как да махна тия скоби. Другото което е (даже май ще сменям името на темата) - сега пуснах скрипта на един Debian. Та на Debian-а имам exim4, но не мога да го конфигурирам, а ти (@neter) спомена, че не ми е нужен mail сървър, а само един MTA като exim-a. Пробвах с:
Код:
dpkg-reconfigure exim4-config
Дали правилно съм отговорил на въпросчетата не знам и точно това искам да попитам, как да пусна скрипта че да работи с:
Код
GeSHi (PHP):
  1. system('echo "'.$source['name'].$delimiter.$contentcut.'" | mail -a "From: '.$smsfrom.'" '.$smsto);
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #19 -: Jul 12, 2010, 12:10 »
//извън темата

//офтопик

Аз на световното тази година съм дал бойкот, нещо не ми се гледа, ама люпя семки пред "Хубава жена" ;D
Люпя семки не е ли и то в кавички  ;D ;D ;D
В това изречение броят на кавичките е с константна стойност. Когато сложа кавички на "люпя семки", махам кавичките от "хубава жена" ;D

//по темата

Дай да видим какво ще върне при теб тази команда:
Код
GeSHi (Bash):
  1. echo 'Tova e proba' | mail -a 'From: a@b' 359xxxxxxxxx@sms.mtel.net
Ще прегледам скрипта на vstoykov за решение на въпроса ти относно него, но така на пръв поглед класовете, които ползва, са много хубави за пращане на email, но трябва солидно да се окастрят, за да пестят символи при пращане на sms. Гледам, че освен скобите, за които говориш, в sms-а се изпраща email адресът в допълнителни ненужни за случая скоби, праща се и хедърът Subject, нищо че е празен (това, както писах и по-горе, за момента не знам как може да се махне в PHP)... Иначе, не слагай $source['name'] във $mail->FromName, понеже това ти генерира допълнителен хедър. По-добре да е в текста на sms-а.
Ако си пуснеш локално MTA, ще имаш волята да го настроиш да не прави проверки на From хедъра (то така си е по подрабиране в exim), така че за From да можеш да напишеш какъвто си поискаш email, с което да си спестиш символи. В момента sms-ът от моя скрипт изглежда така:
Цитат
From: email@адрес Text: име_на_feed > текст
Но, ако на дадения човек му е удобно, може името на feed-а да се сложи пред @ в email адреса на изпращача, с което да се спестят символите (макар че ще са само 2-3), които разделителят $delimiter (текущо зададен на ' > ') заема, и текстът на sms-а да стане така:
Цитат
From: име_на_feed@a Text: текст
Тогава, за променливата $smsfrom (според този пример) трябва да се зададе '@а', променливата $delimiter трябва да се остави празна, а system() редът ще изглежда така:
Код
GeSHi (PHP):
  1. system('echo "'.$contentcut.'" | mail -a "From: '.$source['name'].$smsfrom.'" '.$smsto);
Въпрос на вкус.
« Последна редакция: Jul 12, 2010, 12:14 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #20 -: Jul 12, 2010, 12:28 »
Код:
No message, no subject, hope that's ok

Това ми върна терминала, а аз мога да добавя и едно "no sms".
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #21 -: Jul 12, 2010, 12:45 »
А със скрипта на vstoykov получаваш ли sms по същото време, когато не получаваш sms от mail командата? Понеже в редки случаи, но баш точно в момента, mail2sms услугата нещо се бъзика и някои получават sms-и, а други не. Та пробвай двата начина един след друг, за да си сигурен, че проблемът с неполучения sms е в exim-а.
Откъм инсталацията на exim, по-добре махни с --purge всичко, което в момента имаш инсталирано с exim в името, и след това инсталирай пакетите exim4 и mailutils. Ако пак ти задава въпроси при инсталацията, кажи точно какво си отговорил.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #22 -: Jul 13, 2010, 09:13 »
Само момент, че оплесках дебиана :D. Мисля, че ще го преинсталирам :D. Само, моля ти се, не ме питай защо :D :D :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #23 -: Jul 13, 2010, 09:19 »
Въх! Дай да видим дали не става за оправяне, за да не си играеш да преинсталираш. Може при чистенето на exim-а да си зачистил повече неща, отколкото е трябвало. Много трудно ми беше да си завъртя думите без да използвам думата "защо" ;D
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #24 -: Jul 13, 2010, 09:23 »
Код:
#apt-get remove --purge mail*
apt-get autoremove

Мисля, че няма оправяне :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #25 -: Jul 13, 2010, 14:21 »
Опа, нещо се разсеях и забравих проблема тук. Та, дали е оправимо или не, зависи от това какви пакети са махнати с двете команди. Ако дадеш списък с махнатите пакети, може да ги върнем обратно. Освен ако не преинсталираш вече :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #26 -: Jul 13, 2010, 14:32 »
Опа, нещо се разсеях и забравих проблема тук. Та, дали е оправимо или не, зависи от това какви пакети са махнати с двете команди. Ако дадеш списък с махнатите пакети, може да ги върнем обратно. Освен ако не преинсталираш вече :)

Вече съм готов аз. Китка съм - чиста инсталация, само че пак не получавам смс при командата:
Код:
echo 'Tova e proba' | mail -a 'From: a@b' 359xxxxxxxxx@sms.mtel.net/code]

Четох до сега за exim4. Не мога да разбера много неща. Но от прочетеното явно нямам FQDN, за IP-то също не е публично, статично е, но е вътрешно.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #27 -: Jul 13, 2010, 15:06 »
Това, че си с частен адрес, не е проблем, но може да има проблем, ако няма rDNS за публичния адрес, през който минаваш. Все пак, пробвай да пренастроиш exim с dpkg-reconfigure, като в настройките задай "Интернет сайт" (не локално или smarthost), и за адреси, на които да слуша за SMTP връзки, задай "127.0.0.1; ::1". Другите настройки ги остави по подразбиране. След което пробвай отново да пратиш sms.

P.S.: Между другото, да не се окаже, че доставчикът ти реже конекциите на 25-ти порт. Ти, всъщност, защо си с частно IP? Доставчикът ли ти дава такова или си зад рутер, до който имаш достъп?
« Последна редакция: Jul 13, 2010, 15:14 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #28 -: Jul 13, 2010, 18:16 »
Мога да пробвам само на работа, понеже сървъра ми е там, ама ще погледна утре, ако ми остане време. Или може би събота и неделя.

ПС: Ами, да зад рутер съм. Той рутира цялата мрежа на фирмата. Ест. аз нямам достъп до него (поне за сега). Не реже 25 порт понеже фирмата си имаме mail сървър, но още не знам как да го настроя този exim4 към нашия мейл (дори не знам дали може да се направи така).

ПС2: Иначе по другия начин всичко си работи, само където бях казал, че source['name'] ми върща ime <> - т.е. още един интервал и двете скоби, по-малко и по-голямо.
« Последна редакция: Jul 13, 2010, 18:20 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Feeds 2 SMS
« Отговор #29 -: Jul 13, 2010, 19:31 »
//извън темата

Ест. аз нямам достъп до него (поне за сега).
Ми щом не ти дават достъп, вземи си го сам ;D Ама няма да обсъждаме как.

//по темата

Настрой exim-а така, както ти написах в предния пост, и ако няма някакъв филтър в рутера, който да ти пречи, ще тръгне. Пробвах във виртуалката одеве чиста инсталация на Debian и настройка на exim за целта, да видя дали не пропускам нещо, и всичко трябва да е наред.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Feeds
Предложения за подобрения на сайта
astronom 1 1705 Последна публикация Nov 13, 2005, 12:23
от july