Автор Тема: Помощ с инсталация на NVIDIA  (Прочетена 2586 пъти)

amarchybe

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Помощ с инсталация на NVIDIA
« -: Dec 22, 2014, 11:32 »
Здравейте, за пръв път инсталирах linux сложих си USU 9.1. С лаптоп съм lenovo с 2 видео карти. И сега върпоса ми е как да си инсталирам драйверите за външната видео карта NVIDIA GeForce GT635M. Пробвах няколко пъти и все нещо не беше наред. Един път всичко стана както трябва и като рестартирах и пуснах отворих Nvidia X Server или както там беше и вътре всичко празно , а гледах че трябва да ми излезнат монитора и още куп настройки, но нещо явно не правя както трябва и не знам какво. Ако някой ми помогне ще съм му много благодарен.
« Последна редакция: Dec 24, 2014, 00:54 от amarchybe »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Помощ с инсталация на NVIDIA
« Отговор #1 -: Dec 22, 2014, 12:03 »
E какво искаш да има вътре?! Всичко си пише. Add rule.  Ами добави си. И защо бутоните са ти на испански?
Настройките са ти в лявата страна на прозореца. Това оранжевото, дето не си го чукнал. nvidia-settings Configuration.
След като си с УСУ, виж на сайта на skss.learnfree.eu трябва да ти има как да "активираш" аналогията на nVidia Optimus в линукс. Някъде в публикациите. Върни се малко назад.
Ето тук е:
http://skss.learnfree.eu/archives/4332
« Последна редакция: Dec 22, 2014, 12:13 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

amarchybe

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Помощ с инсталация на NVIDIA
« Отговор #2 -: Dec 23, 2014, 09:09 »
Всичко правя, инсталира се нормално и като тръгна да сменям през Prime видео картата и ми излиза това:

Пробвах и с prime-switch nvidia и ми излиза това:
Код:
no talloc stackframe at ../source3/param/loadparm.c:4864, leaking memory
/etc/modprobe.d is not a file
/etc/modprobe.d is not a file
/etc/modprobe.d is not a file
/etc/modprobe.d is not a file
update-alternatives: error: no alternatives for x86_64-linux-gnu_gfxcore_conf
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Помощ с инсталация на NVIDIA
« Отговор #3 -: Dec 23, 2014, 09:33 »
Кое всичко?
Имаш два варианта. Инсталираш драйверите както си се инсталират, все тая по кой начин ще го направиш и в този случай системата използва или Интелската графика или Енвидията. Веднъж стартирала, системата ползва само избраната графика и за да смениш, трябва да рестартираш, за да ползваш другата.
Другия вариант е Bumblebee. Там вече можеш във самия стартер на всяка програма отпред да сложиш optirun , за да стартира със Нвидията или да си го оставиш така, както си е, за да ползва Интелския чип. Във втория вариант вече няма нужда от рестартирания на машината и всяка програма може да използва или едното или другото, според твоя избор и това се случва едновременно. Браузъра може да го пуснеш например на Интелския чип, Блендер на Нвидията.
Ако си погледнеш прозореца, имаш същото, което ти казах. Избираш кое от двете да ползваш. Само дето смяната ще стане след рестарт.
Та понеже си на лаптоп, ако няма да играеш или да пускаш тежки графични приложениея, например да рендваш 3D графика, остави си интелския да бачка. Харчи по-малко ток и ще свърши работа за всичко останало.

А тези съобщения дето си постнал, честно да ти кажа, не ми говорят нищо на мен. Някой дето разбира повече да каже какво точно пищи.
« Последна редакция: Dec 23, 2014, 09:35 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

amarchybe

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Помощ с инсталация на NVIDIA
« Отговор #4 -: Dec 23, 2014, 10:34 »
Значи като цяло драйвера ми трявба единствено за Minecraft за това и се мъча защото ми трябва. Пробвах с bumblebee, обаче не мога да подкарам Java с optirun(ако не знаеш Minecraft-a използва java). И за това се опитвам да сменя изцяло видео картата, интелската все едно да я няма.(през Prime) обаче ми излизат тези грешки. Ако знаеш как да подкарам с bumblebee Javata ще ти бъда благодарен :)
Тя понеже е jar файл и няма меню програма както при Firefox примерно:

И затова пробвах да го сложа на Java:

Но така не иска да ми стартира играта
« Последна редакция: Dec 23, 2014, 10:45 от amarchybe »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Помощ с инсталация на NVIDIA
« Отговор #5 -: Dec 23, 2014, 17:30 »
Я дай какво има в  тази команда там, където ти е маркирано. Май си сложил optirun не на което място трябва. Мисля, че трябва да е след %f
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

amarchybe

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Помощ с инсталация на NVIDIA
« Отговор #6 -: Dec 23, 2014, 18:52 »
божее колко съм прост ... Точно така, след %f е трябвало.. мерси :) Всичко е ок вече. Най-готиното е че докато инсталирам както трябва всичко, научих доста команди и неща за линукса.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Помощ с инсталация на NVIDIA
« Отговор #7 -: Dec 23, 2014, 19:53 »
Маркирай темата като решена.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
настройка на Nvidia под Ред Хат 9.0
Настройка на хардуер
orto 3 3625 Последна публикация Mar 29, 2004, 22:31
от sebastianz55
Проблем с nvidia
Хардуерни и софтуерни проблеми
shadowhand 1 2803 Последна публикация Apr 29, 2004, 14:46
от jm
Проблем с драйверите на NVIDIA
Настройка на хардуер
varbancho 6 3420 Последна публикация Jul 29, 2004, 18:01
от varbancho
Nvidia
Настройка на програми
EtoR 1 2314 Последна публикация Aug 06, 2004, 14:16
от EtoR
Nvidia + TV Out
Настройка на програми
JOKe 6 4438 Последна публикация Aug 27, 2004, 13:55
от IvanST