Автор Тема: Десктоп середите Плюсове и мунуси.  (Прочетена 12626 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Десктоп середите Плюсове и мунуси.
« Отговор #30 -: Apr 29, 2018, 21:39 »
Да, ясно е, че всеки го прави така, че да му е удобно на него. Споделям, как предпочитам аз. Когато мога да отделя време да понауча i3, мисля да мина на туй или нещо подобно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Десктоп середите Плюсове и мунуси.
« Отговор #31 -: Apr 30, 2018, 15:15 »
Здравейте,

Моите впечатления за i3 са повече свързани с това че работеше на слаб нетбук (Атом + 2 ГБ памет) и с 10 инчов екран.

Та исках да имам екран с макс раб. пространство и някаква много лека среда - затова i3 ми вършеше идеална работа. Имаше и удобни шорткъти за най-честите операции (само вече не помня коя беше дистрибуцията преди около 2 години).

Вероятно ще работи добре и като лека среда за всякакъв компютър.

Румен
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Десктоп середите Плюсове и мунуси.
« Отговор #32 -: Apr 30, 2018, 20:07 »
Два лични лични лаптопа + един служебен и всичко на гном3 :)
Активен

rado84

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Re: Десктоп середите Плюсове и мунуси.
« Отговор #33 -: Jun 09, 2018, 16:48 »
   Да, Cinnamon е удобна за работа (особено за тези,свикнали с бозата),
обаче много товари системата,ако имате слаб хардуер си е голям проблем.
Освен това има много възможности за къстъмизация, което не може да се каже за останалите и особено за Юнити. Така съм си направил външния вид, че само познавач може да познае, че това е Канела.  ;D  И вече не товари толкова. Допреди месец верно товареше - тогава процесорът стоеше на 45 градуса в idle режим при нормална температура за него 33-36 градуса, а сега си стои на колкото трябва да е - 33 до 36 градуса. Канела 19 това дори още по-малко и температурата не се качва над 33, обаче понеже е още бета, има сериозен проблем със стартирането - над 1 минута стартъп време, което е абсурдно. Така че ще се чака стейбъл версията.
Колкото до искането на автора на темата за лично мнение за средите, това е моето:- КДЕ е ужасно грозна, а за капак и адски бъгава. Най-дразнещият бъг за мен: logout greeter-ът непрекъснато крашва и когато това стане, няма начин да си приспиш/изключиш/рестартираш компа. Тогава единственият ти избор е hard reset от копчето на кутията, което за мен не е правилният начин. Аудиото е другото нещо, което крашва много често и само рестарт на ОС може да го оправи. Ама като ти крашнат и logout greeter-ът, и аудиото, ей тогава се виждаш в чудо и набиваш шута на КДЕ-то.- XFCE не е лоша, но има много малко възможности за къстъмизиране. Няма опция да ти показва клавиатурните подредби по какъвто и да е начин, вкл. и с флагче. Повечето от хубавите теми и екстенжъни са писани за Cinnamon.- Юнити - по-зле е и от КДЕ, а на всичкото отгоре откъм къстъмизиране е по-зле и от Windows.- Гном. Тука съм леко раздвоен. Гном 2.х ставаше донякъде, но Гном 3.х е ужасно невъзприемчива и бъгава грозотия, макар че КДЕ го бие по грозност.- Deepin - това нещо има потенциал да бъде конкуренция на Канелата, стига разработчиците да не ги мързи, какъвто е случаят с тази среда. Репортваш бъг по и-мейла, получаваш отговор, че бъгът е регистриран, а 3 месеца по-късно след всичките ъпдейти бъгът си стои и/или е станал по-зле.
Активен

AsRock B85M Pro4, Core i7-4770, Palit GTX 1660 Ti 6GB, Corsair CX750 PSU, Corsair 32GB DDR3-1600, Storages = 6.5TB, Cinnamon 5.2.7.
I use Arch, btw.