Автор Тема: Мнения за безжичен рутер  (Прочетена 20213 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Мнения за безжичен рутер
« Отговор #30 -: Jan 31, 2013, 15:51 »
Той като изгори физически, а да му проверят фирмваре-то в сервиза. Хахахахаххаааааааааа
И все пак, принципно как стои въпроса?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Мнения за безжичен рутер
« Отговор #31 -: Jan 31, 2013, 16:05 »
Ако НЕ е оригиналния софтуер -> ГП (гаранцията пада).
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Мнения за безжичен рутер
« Отговор #32 -: Feb 01, 2013, 01:31 »
Абе, аз от това което съм чел по форумите, в диапазона до 150 лефа, май от 1043 на TP-LINK по добро нема като хардуер!
Аз го имам същото, но не го ползвам като рутер, а само като гигабит и вифи суич, а рутирането ми е в компа и не мога да кажа как се държи като рутер, но pppoe знам, че товари мноо хардуера, пък аз съм на такава връзка. Ако ще се ползва само за нет към няколко машинки, квото и да туриш няма да има кой знае какви проблеми, но ако ще има връзки от вън на вътре(като при мен, около 30 нат-нати порта) си требе сериозна машинка, ако ще те бърка "спичане" от време на време.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Мнения за безжичен рутер
« Отговор #33 -: Feb 01, 2013, 14:46 »
Който държи да няма ядове да си вземе нещо от Mikrotik, имат и по-евтини и по-скъпи неща, настройваш и забравяш за него. Наскоро сложих RB751G-2hnd и нямам никакви оплаквания. Имам дръвчето tplink 1043 и ми скъса нервите, всеки ден му баех да върви. Повече не ща да чуя за тплинк а и съм на мнение че продаваните в търговската мрежа рутери все имат някакви проблеми и не са обмислени до край.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Мнения за безжичен рутер
« Отговор #34 -: Feb 01, 2013, 15:10 »
Е, рутер-бордовете на MikroTik нямат грешка. Заслужават си всеки лев.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.