Страници: [1] 2 3 ... 10
 1 
 -: Днес в 21:07 
Започната от kuunlaaksot - Последна публикация от go_fire
Ново обновяване след като понатрупах опит с китайчоците от Kingsoft, както би казал Ачо.

Мога уверено да кажа, че притежава в панделките повече функции от Уфсъ 2010 (крадената версия на работата ми). Имам (за мое съжаление) малко опит с 2016 на предната си работа. Мога да го сравня с него.

Не знам дали е забавно, но ми напомни АОО. Там като напиша римски цифри, после Уфсъ не успява да ги изобрази. Тук имах същото.

Което ме подсети да направя обновление и за Windows Compose. Преди се оплакват, че прецаква Москвич Седмак. Бях в грешка, проблема беше другаде.

Сега се сетих да го сложа туй, както и няколко други неща като Емакс. Не се чувствам като с истинска ОС, но е някак по-търпимо.

Ами мога да кажа, че съм възхитен. Има много повече съставни последователности от „оригинала“, а последователности на кирилица (дублиращи латиницата) се правят много по-лесно.

Не на всички съм почитател. Хич не харесвам процент, нула цифричка, ама карай. Това да ми кахъра, а не шибаната имитация на ОС.

А и почти никога не съм бил крадец на софтуер. Сега съм рецидивист :'(

 2 
 -: Днес в 20:03 
Започната от robobaio - Последна публикация от remotexx
Парадокс - в България има повече п*дераси, откокото хомос*ксуалисти... и т'ва е заради държавната администрация.

 3 
 -: Apr 29, 2024, 16:39 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
От известно време не се интересувам от българска политика.
Не ние определяме, какво ще се случва у нас.
Човек, ако следи внимателно навън какво става, може да очаква същото и у нас.
И двете партии са се надупили и се надпреварват, на кого челото му ще е по-ниско и бузите по-разтворени.
Не се извинявам за вулгарното си изказване.

 4 
 -: Apr 29, 2024, 16:24 
Започната от ray - Последна публикация от 4096bits
Какъв ъпдейт?
На кого му трябва?
Ако не си разбрал, ще ни осигурят минимума, всичко останало ще ни го вземат по един или друг начин и у дома ще имаш телевизор, който няма да ти е позволено да изключваш, няколко парцала да облечеш и домакински съдове.
Внуците ти може и да не могат да четат. Или правнуците.

 5 
 -: Apr 29, 2024, 15:04 
Започната от ray - Последна публикация от Nik123
Едва ли ще е еднократна инвестиция. Ма хайде сега малко да ъпдейтнем софтуера, тук да сложим пач, опа, то много хубаво се е обучило, но си иска нов и по-мощен хардуер.. както с всяка техника. Но вероятно ще е по-евтино от ежемесечни заплати и осигуровки, да.

 6 
 -: Apr 29, 2024, 14:08 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
И пак се започва с тия машини за гласуване в поредните избори.

 7 
 -: Apr 29, 2024, 12:43 
Започната от ray - Последна публикация от 4096bits
Да,при ИИ няма творчество.

Но системата може да се самообучава.
При контролираните среди при производства или друга дейност, нямаш безкрайна бройка променливи.
В един момент всички възможни ситуации и евентуални проблеми ще са се случили и системата ще знае как да реагира при всеки един инцидент. Дори ще следи всичко и ще ги предотвратява.

Тогава ще замени изцяло човека в много области.

Компаниите няма да спрат да пробват да ни заменят, където могат. Защото това е еднократна инвестиция. Нямаш го непрекъснатия разход след това, а поддръжката ще е много по-евтина.
Непрестанното плащане на заплати, осигуровки и разходи за условия на труд ще отпаднат.
Виж, че вече подменят американците на работните им места с нелегалните пришълци.

Бизнеса не може да разте без нови пазари, а където има такъв за завладяване, вече е завладян. Единствения начин за увеличение на печалбите е, да намалят разходите.


 8 
 -: Apr 29, 2024, 10:12 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
"Президентът наложи вето върху промените в Закона за насърчаване на инвестициите".

Ех тоя Президент.

 9 
 -: Apr 29, 2024, 00:32 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Както винаги, Уитни Уеб е като енциклопедия.  :D

https://www.youtube.com/watch?v=eUW5kOKHjjs

 10 
 -: Apr 28, 2024, 20:23 
Започната от ray - Последна публикация от Nik123
Вчера водих разговор с един роднина, който е в ИТ сферата, или как там да го кажа, работи на някаква позиция в частна фирма да отсява кукита, да слага реклами и т.н. - сори, ако се изразявам неправилно, длъжността му е, доколкото разбирам, според кукитата накъде да насочва рекламите.
Та, за ИИ-то каза ми горе-долу същото, което и ти пишеш, Файър- че това е един балон, и че работещите в сферата знаят, как няма начин т.нар. ИИ да замени по-сериозна човешка професия. "То е просто- компютърът знае единици и нули, т.е. "Да", или "Не"- няма как да импровизира. Работи по шаблони, в ситуация, за която няма шаблон, е безпомощен"- цитирам. Това се припокрива и с моето мнение- на основа това, което съм прочел (и чул) до момента. Там, където се иска творчество, особено със срок "вчера", както има един лаф, т.нар. ИИ в сегашния му вид не става (няма шаблон).
Но за ежедневни редовни дейности, например за управление на процеса в някоя поточна линия в завод (докато същата не се счупи заради спукан маркуч на хидравликата, например)- става.

Доп. Т.е. ИИ не взема решения (липсва му тази толкова човешка черта), а търси шаблона си и работи според него. А ако няма такъв, вече е проблем. Това исках да кажа.

Страници: [1] 2 3 ... 10