Покажи Публикации - flipm0de
* Виж публикациите на потр. | Виж темите на потр. | Виж прикачените файлове на потр
Страници: [1]
1  Linux секция за напреднали / Хардуерни и софтуерни проблеми / Re: Идеи за създаване на инсталационно cd -: Apr 20, 2010, 16:06
Да това му е достатъчно попринцип, и тъй като моно вече си идва доста често с дистрибуциите все по-рядко се налага изобщо да се добявя нещо за да работи всичко както трябва. Само една библиотека, която е полу winforms се полза - System.Drawing.
2  Linux секция за напреднали / Хардуерни и софтуерни проблеми / Идеи за създаване на инсталационно cd -: May 03, 2008, 22:14
4-5 MB .zip се получава за сега. Сега "разучавам" как се получава .деб файл ама има още да почета.
3  Linux секция за напреднали / Хардуерни и софтуерни проблеми / Идеи за създаване на инсталационно cd -: May 03, 2008, 21:54
Честно казано аз все повече се убеждавам, че най добрия начин би бил да се направи едно хранилище на друг диск с .deb пакет за склада който да зависи от нужните му пакети от моно. Повечето от тях идват инсталирани в Ubuntu 8.04 само 2-3 трябва да бъдат добавени и може да бъдат копирани на CD-то заедно със пакетите на MySQL. Някъкъв скрипт може да поавтоматизира нещата по добавяне на ново репоситори и инсталиране на пакетите.

Почвам да мисля в тая насока защото като гледам работата е много дълбока по промяна на LiveCD-то за да се инсталира и склада направо. Вече наистина файловете само се копират а наскоро се инсталираха пакети и няма гаранция че на другата версия пак няма да променят нещо. Да не говорим че има вече 4-5 вида Ubuntu и ако трябва и тях да променям ще стане една ... да не говорим че всеки вид има Desktop, Server и Alternative варианти за инсталация... Както казах дълбока мътна и кървава.

С варианта за който си мисля ще може съответното CD лесно да стане и за Дебиан и други Дебиан базирани дистрибуции.

Проблем с компилацията няма. Кода дори в компилиран вид е платформенно независим. Грешката която се получава по-горе е тъй като една библиотека на моно тъси друга, която обаче я няма.



4  Linux секция за напреднали / Хардуерни и софтуерни проблеми / Идеи за създаване на инсталационно cd -: May 01, 2008, 12:34
Благодаря за обяснението ivo1204. Поправи ме ако греша но разгледах няколко инстумента (UCK и Reconstructor) и имам чувството, че това което описваш е сходно до техния процес на работа. Това което ме безпокои е, че така всъщност инсталираме няколко пакета на Live системата и те ще са налични докато си работим от Live CD-то. Но като инсталираме Ubuntu те няма да бъдат инсталирани на диска. А това е всъщност по-важната част. До колкото разбрах за целта май трябва да се пипа по някъкви preseed файлове, но там вече абсолютно изгубих дирята.
5  Linux секция за напреднали / Хардуерни и софтуерни проблеми / Идеи за създаване на инсталационно cd -: May 01, 2008, 00:26
Според мен в този вариант се връщаме на нещо вече обсъдено. Според мен казусите с инсталацията на операционна система с определен набор от софтверни пакети е много близък до казуса с инсталиране на операционна система със малко по различен набор от софтверни пакети.

Според мен също така много хора са мислили по първия казус в продължение на много години и са достигнали до извода, че CD/DVD което да разглежда хардуера на машината и да инсталира драйвери, да копира/интсалира софтвера и да донастройва операционната система е може би най-добрия вариант към момента.

Честно казано и моето мнение е такова (не че не приемам други) поради ред причини:

1) Цената на едни CD е символична и може да си позволим да ги разпращаме for free както Ubuntu.
2) При инсталация от CD имаме изследване на хардуера и инсталация само на нужните драйвери.
3) При инсталация от CD имаме добре разработен процес на инсталация който е еволюирал с години за да стане максимално упростен.
4) При инсталация от CD може да пратя CD на братовчеда в USA вместо да го карам да ми заеме преносимия си диск (който може и да няма).
5) Силно се надявам, че тази на вид проста задача би трябвало да е реализируема с минимални усилия и промени за да може и вероятността от грешка да е на минимален брой места.

Като цяло нещата не опират толкова до фирмена политика колкото до леснота на използване на продукта. Аз съм твърдо убеден, че именно солидните знания които са нужни (поне бяха до скоро) само за да се започне с Linux са огромната пречка на много хора да прибегнат до него. Постоянно се налага да обяснявам на хора, че за да инсталират Linux вече не е нужно да карат в текстов режим и да отговарят на въпроси които няма и идея какво значат. Именно за това е добре да направим нещо подобно, така че с 10 скрийншота и едно CD всеки да може да инсталира продукта.
6  Linux секция за напреднали / Хардуерни и софтуерни проблеми / Идеи за създаване на инсталационно cd -: Apr 30, 2008, 19:14
Здравейте, аз съм Владимир Димитров и съм един от създателите на Warehouse Open. Vixon ме насочи към тази тема и след млако google намерих следния линк:

https://help.ubuntu.com/community/LiveCDCustomization

мисля че това може да е един от възможните отговорите на въпроса. За сега .deb пакети няма защото не ни е останало време да пручим въпроса по обстойно, но аз лични погледнах opneSUSE build service-а  и ми изглежда интересен макар и да не съм сигурен дали ще допринесе кой знае колко за каузата.

Редакция:

Мисля това е диста добро решение Ubuntu Customization Kit ще го пробвам и ще доложа дали върши работа, защото иска 5 ГБ които нямам на виртуалната машина.



Страници: [1]