Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 177665 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3132
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2775 -: Feb 19, 2023, 20:02 »
https://novavarna.net/2023/02/19/%d0%b2%d0%b0%d1%80%d0%bd%d0%b5%d0%bd%d1%86%d0%b8-%d0%bf%d0%be%d1%87%d0%b5%d1%82%d0%be%d1%85%d0%b0-%d0%bf%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%82%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%b0%d1%81%d0%b8%d0%bb-%d0%bb%d0%b5/

И аз бях там. Не бях виждал отдавна толкова хора накуп във Варна. Не сме изгубили българското си самосъзнание.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3248
    • Профил
« Последна редакция: Feb 20, 2023, 03:38 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3248
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2777 -: Feb 20, 2023, 04:02 »
Коя е Ружа Игнатова и защо новината за убийството й предизвика такъв интерес?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6223
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2778 -: Feb 20, 2023, 11:15 »
Ремо, умреш да четеш щуротии  :D

Как Борисов е правил всичко възможно, за да сме зависими от Русия и в същото време тичаше в американското посолство толкова пъти за инструкции? За визитите му в САЩ пък да не говорим? За разходките на американските послници до министерски съвет също. Тези две неща си противоречат, Ремо.

Като оставим това настрана, сега сме зависими пък от САЩ. Не можем да сме независими за горивата си. Ние такива на собствена територия почти нямаме. Така че, все с някой ще трябва да търгуваме.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2779 -: Feb 20, 2023, 14:48 »

.... Тези две неща си противоречат, Ремо.

....
Той Борисов си мисли, че може като Тато. Може и да може, ама в чекмеджетата на Тато после не намериха нищо, а в тези на Борисов - не щат да погледнат.

А иначе, Байдън явно днес е отишъл да си нагледа базата и лабораториите :)  :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3132
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2780 -: Feb 20, 2023, 21:32 »
Засега у нас здравият разум е с превес над еврогейските директиви:

https://dnes.dir.bg/temida/vks-othvarli-vazmozhnostta-transseksualnite-da-promenyat-yuridicheski-pola-si

".. Върховните съдии обаче стъпват върху решение на Конституционния съд отпреди две години. В него се казва, че българското право разбира пола "като нещо, което се определя с раждането и съществува само в смисъла на биологичен пол" .."

.. Той Борисов си мисли, че може като Тато. Може и да може, ама в чекмеджетата на Тато после не намериха нищо, а в тези на Борисов - не щат да погледнат.
..


А може би, американски покровители не дават да се гледа в това чекмедже на този удобен човек? Иначе за чий са тия поклонения в посолството.. с такъв резултат. Да не забравяме, че през цялото десетинагодишно управление на гербавите инструкциите бяха пак от същото посолство.
« Последна редакция: Feb 20, 2023, 21:37 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3248
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2781 -: Feb 20, 2023, 22:40 »
Не можем да сме независими за горивата си. Ние такива на собствена територия почти нямаме. Така че, все с някой ще трябва да търгуваме.
е да де, да, за същото нещо говорим тоя някой да станат някои дето герберастчетата един интерконектор 20 години го замитаха под килима. А и нека не прехвърляме отговорността - и тя си е лично негова както и дупедатите му (моите дупетати, да им дам там неколко и пр. бакалски сметки, но ще доде видовден и бакалина да си ходи)
« Последна редакция: Feb 20, 2023, 23:03 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3248
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2782 -: Feb 20, 2023, 22:50 »
Никсън, а по закон хермафродитите какъв пол са че ми стана интересно защо са се спрели само на два пола и толкоз. Айде там тия дето отдолу жена а нагоре мъж могат да минат за женски (ама по-плоски, кат батерия от 4.5 волта /че и те трудно се намират/) ами ония дето са отдолу мъжки па отгоре женски - те какъв пол са? - аз (досега) винаги съм ги определял като жени (то си е и така де - докато не си извади оная работа  - не мож позна), ама то като бебе не мож позна и вероятно заради оная му работа го пишат мъж а пък като порасне всички го заглеждат като жена ???
..и на тях ли няма да даваме да си го вадя... ъ-ъ-ъ така де сменят (вие ме разбрахте)

Защото понякога и природата не е наясно а и не и пука че българското право разбира пола "като нещо, което се определя с раждането и съществува само в смисъла на биологичен пол"

П.П. А бе къде се изгуби Гогата, тия корейски сапунки ще го довършат...  а и той не уточни севернокорейки или южнокорейки го сапунисват :P
https://toomics.com/en/webtoon/detail/code/100891/ep/1/toon/4966
« Последна редакция: Feb 20, 2023, 23:05 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3132
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2783 -: Feb 20, 2023, 23:57 »
Ремотекс, аз не се наемам да споря с върховните съдии по такъв въпрос, ако имаш питане, към тях го насочи. Спрели са се на двата пола, защото това носи стабилност в правния мир отколе-това е моето мнение. Я си представи утре какво ще стане, ако се приеме у нас някоя глупост като американските идеи за доксан докус полове, това да се закрепи юридически, имам предвид, всичко се преобръща, жените се пенсионират по-рано, хай сега всички да сме жени, при развод жилището се предоставя на майката в общия случай (ако двойката има непълнолетни дете/деца), хай сега, кой майка, кой баща.. детето с две майки??  А защо не пък и болнични за бременен баща, и други абсурди.. Още много примери мога да посоча, ако държиш. Тая материя не е някаква попара, да си я бъркаш както искаш. Юридически, имам предвид.
Хермафродитизмът е рядка мутация, да създаваме отделни правни положения за всяка мутация ли? Да, разбирам идеята ти да подложиш на остракизъм българското право в частта му (и не само) за половете, но ми е интересно ти самият какво предлагаш?
Да добавя, че у нас като се родиш, си тоя пол, който ти определи доктора, по половите белези. И в момента вървят някои дела, за хора, определени първоначално в единия пол, пък после на другия пол белезите (половите) се развили повечко с течение на времето.. този въпрос стои открит. Т.е. има варианти да ревизираш пола, но не и да си някакъв "трети"- то и чисто биологично, доколкото знам, там, с хромозомите, не са поравно- или едните повечко, или другите. Съответно и полът към повечкото хромозоми, юридически (от биологичния признак, с хромозомчетата). Правят се експертизи в съда и така. Аз лично не знам случай, да има поколение (биологично) от хермафродити, но и не съм навлизал в тази материя.

П.П. Хайде  [_]3
« Последна редакция: Feb 21, 2023, 00:34 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3878
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2784 -: Feb 21, 2023, 21:05 »
   Имам лошото предчувствие,че ще наложат тоталната педерастия на
европейско ниво,т.е. и у нас ще могат да си сменят пола безразборно.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3878
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2785 -: Feb 21, 2023, 21:07 »
Коя е Ружа Игнатова и защо новината за убийството й предизвика такъв интерес?

   Предупредих за измамата onecoin още през 2015 г.

Аз лично не вярвам Ружа Игнатова да е убита,май става дума за умишлено пуснат слух.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5303
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2786 -: Feb 27, 2023, 13:52 »
И пак се счупи нещо по сървъра, и е недостъпен. Миналия уикенд беше същата работа. В Петък вечер сървъра каталяса, и тръгна към Вторник. Сега пак се счупи в Петък следобед..............и чак досега.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8802
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2787 -: Feb 27, 2023, 14:46 »
И пак се счупи нещо по сървъра, и е недостъпен. Миналия уикенд беше същата работа. В Петък вечер сървъра каталяса, и тръгна към Вторник. Сега пак се счупи в Петък следобед..............и чак досега.

Старо е желязото. Не е сменяно някъде от две шеста. Физически почва да не му достига памет, а и не се знае тя още, колко е годна. Може и дъното вече да сдава багажа. Макар, че портала си работеше. Едва ли е дъното.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5303
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2788 -: Feb 27, 2023, 15:56 »
Да, сайта си бачкаше идеално. Само форума се сгъбясва.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3248
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2789 -: Feb 27, 2023, 17:46 »
по-скоро базата му от данни
то 5-6 човека колко да го натоварваме - не вярвам да е от товара
може да имат диск(ове) за сменяне (а само да ги лекуват)... щото па и не вярвам някой акер(и) да ги напъват зорлем  ::)

П.П. Както и да е приготвил съм си нов профил  :P
Активен