Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 54   Надолу

Автор Тема: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?  (Прочетена 64584 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #615 -: Feb 18, 2024, 22:00 »
Звездичко, не просто бе член, ами пишеше статии новини, какво ли не. Просто Спеца не харесва русофоби от всякакъв калибър. Не може да разбере, че те може да си имат причина за това.

Жена от Русия, примерно?

Защото аз за друга причина не се сещам.
Активен

the lamer's team honourable member

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3269
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #616 -: Feb 18, 2024, 22:50 »
Ако въпросът е към мен ..и предусещайки накъде клони работата (в балкански стил) ще дам предварителен отговор, че аз не съм въпростният г-н и нямам нищо общо с блогът му. Аз даже нямам блог - никога не съм имал и не смятам да тепърва да си отварям... влог също  ;D

И за жените да кажа нещо - знам го още от баба ми (и няма значение откъде са)
- Чедооо, грозни моми няма - но има проклети

...мдааа трябва да се внимава при избора (че някой и по 2-3 пъти си избират и все на карък)
« Последна редакция: Feb 18, 2024, 22:54 от remotexx »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #617 -: Feb 18, 2024, 23:03 »
Ако въпросът е към мен ..и предусещайки накъде клони работата (в балкански стил) ще дам предварителен отговор, че аз не съм въпросният г-н и нямам нищо общо с блогът му. Аз даже нямам блог - никога не съм имал и не смятам да тепърва да си отварям... влог също  ;D

От цитата се вижда кого питам 8).

Просто прочетох публикацията, видях кой е авторът и попитах дали е същият човек, който помня от едно време.

Явно е същият, което говори добре за паметта ми.
Активен

the lamer's team honourable member

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3269
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #618 -: Feb 18, 2024, 23:48 »
Гого, ddantgwyn ли е оня с непроизносимото име?

...само да те светна, че (the double D is pronounced 'th') естествено започва с главна буква и.. вероятно е погребан в Шропшър (оня истинския де)

https://sgoo.tripod.com/owain.html
« Последна редакция: Feb 18, 2024, 23:50 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8824
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #619 -: Feb 19, 2024, 00:19 »
Той е. Никога не съм мислил да го търся. Мислех, че е съкращение свързано с ГНУ/Линукс. Преди двадесет плюс години бяха на мода. Пък то бил исторически Артур. И днес научих нещо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8824
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #620 -: Feb 19, 2024, 00:31 »
Звездичко, не просто бе член, ами пишеше статии новини, какво ли не. Просто Спеца не харесва русофоби от всякакъв калибър. Не може да разбере, че те може да си имат причина за това.

Жена от Русия, примерно?

Защото аз за друга причина не се сещам.

Има адски много причини. Например семейството ти може да е пострадало от тях. Те до ден днешен са някаква дивашка диктатура и това никак не е трудно. Сигурно не са много пряко свързаните с РФ, които да не са пострадали. От СССР са още повече. Що фашаги избиха?!

Но (според мен) най-честата причина е  криворазбран евро-атлантизъм. Тук Добри Войников има, какво да каже…


доп.
===

Ремо си помисли, че е той, защото те двамата с Джет са двамата, които държат контра по отношение на Русия. Не казвам русофоб, защото той твърди, че не е. А няма някой да знае по-добре от него.
« Последна редакция: Feb 19, 2024, 01:13 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #621 -: Feb 19, 2024, 00:34 »
Той е. Никога не съм мислил да го търся. Мислех, че е съкращение свързано с ГНУ/Линукс. Преди двадесет плюс години бяха на мода. Пък то бил исторически Артур. И днес научих нещо.

Че аз никога не съм криел откъде ми е форумното име. Просто преди 25+ години ми харесаха седемте съгласни в него. Също така не съм крил никога и истинското си име - доста новини и преводи в този сайт са подписани с него.

Виж, вече да изровиш някаква друга информация за мен ще е по-трудно, отколкото беше преди 20-на години, но пък старите хора са казвали, че с питане се стига и до Цариград.
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #622 -: Feb 19, 2024, 07:41 »
Звездичко, не просто бе член, ами пишеше статии новини, какво ли не. Просто Спеца не харесва русофоби от всякакъв калибър. Не може да разбере, че те може да си имат причина за това.

Жена от Русия, примерно?

Защото аз за друга причина не се сещам.

Има адски много причини. Например семейството ти може да е пострадало от тях. Те до ден днешен са някаква дивашка диктатура и това никак не е трудно. Сигурно не са много пряко свързаните с РФ, които да не са пострадали. От СССР са още повече. Що фашаги избиха?!

Но (според мен) най-честата причина е  криворазбран евро-атлантизъм. Тук Добри Войников има, какво да каже…

доп.
===

Ремо си помисли, че е той, защото те двамата с Джет са двамата, които държат контра по отношение на Русия. Не казвам русофоб, защото той твърди, че не е. А няма някой да знае по-добре от него.

Ами и аз имам роднини, убити от фашистите, но не мразя  германците. Виждаш ли разликата?

И не, тези двамата не са русофоби, русофили са, макар и от леко извратен тип. Аз неслучайно говоря за обсесия.
Активен

the lamer's team honourable member

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3269
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #623 -: Feb 19, 2024, 08:13 »
Колеги.. внимавайте...понякога се оказва че ножът е с две остриета
Навярно ако питаме студентите (ви) т.е. тия там магистри те ще обвинят преподавателите - на какво сте ги (на)учили

Каквото повикало такова се обадило

П.П. Двуострата брадвичка си е чисто наше, балканско изобретение независимо какво пишат разните му там византийци, гърци и пр.
Ла́брис

и за хората с обсесия към поо-древните варианти на българския (ония там с многото падежни форми)
пак  е Ла́брис

лабрис означава секира на старобългарски - а сега ни остава само да разберем на колегата как му викат студентите (му) - малката секира или голямата секира  :P

П.П. А в днешно вереме е и на флага на лесбийките  :P :P :P


и като заговорихме за обсесии ..и братушките не остават по-назад
https://imgur.com/QgqX9af
« Последна редакция: Feb 19, 2024, 08:25 от remotexx »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #624 -: Feb 19, 2024, 09:51 »
Колеги.. внимавайте...понякога се оказва че ножът е с две остриета
Навярно ако питаме студентите (ви) т.е. тия там магистри те ще обвинят преподавателите - на какво сте ги (на)учили

Каквото повикало такова се обадило



П.П. А в днешно вереме е и на флага на лесбийките  :P :P :P

и като заговорихме за обсесии ..и братушките не остават по-назад
https://imgur.com/QgqX9af

Ами питал съм за обратна връзка - няма. Това, което неофициално съм чувал за себе си е, че ако аз съм водил лекциите, щели да ходят повече хора. А аз не искам да водя лекции, защото не мисля, че съм компетентен по целия конспект.

И като знам как съм се чудил откъде да им изсмуча някоя четвъртинка от точка за да могат да съберат минимума за да вземат писмения изпит, надали са ми викали каквато и да е секира.

Освен това, съм отстоявал мнението, че това е уводен курс в темата и няма нужда да ги хвърляме в дълбокото, в края на краищата не ги готвим за мрежови или системни администратори, така че по-внимателно с тези забележки. Защото ще трябва да обясняваш ти какъв преподавател си бил и преподавал ли си някога изобщо.

Мога да ти разкажа и какво са казвали мои колеги за времето, когато съм ги учил на компютърна грамотност, ама ще излезе малко като самохвалство, защото те колегите не четат наоколо.

А ако ще продължаваме да говорим за обсесия - виж себе си, ни в клин, ни в ръкав как пак намеси братушките. От това по-добро доказателство за обсесията ти няма.

Между другото - https://bulgaria.mfa.gov.ua/bg
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6249
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #625 -: Feb 19, 2024, 11:01 »
Не се подценявай, Гога!
Ако знаеш повече от някой друг, по някоя тема и той е склонен да те слуша, а ти да отделиш време, не се колебай да споделиш знанията си.
Скромността, реална или престорена, не помага и не допринася с нищо за никого.

А когато стигнеш до момент, в който не можеш да продължиш, кажи им, защо се запъваш - не знаеш, забравил си, щото отдавна не си се докосвал до темата или пък защото не си го ползвал дълго време. Ще те ценят още повече, защото ще знаят, че няма да ги подведеш. Ще знаят, че ги уважаваш и уважаваш и себе си и не ги лъжеш или не изсмукваш нещо от пръстите си.

Преди седмица-десетина дена, си говорехме за това с брат ми. Че има преподаватели, които не знаят дори елементарни неща по предмета си. Подвеждат те и те лъжат, за да си запазят непокътнато егото или достойнството, а когато им опонираш и им кажеш, че грешат, продължават. И това се случва дори в университетите. Един приятел ми беше разказал за такъв точно случай, в който той е бил опонента, а знанието го е придобил покрай баща си.
Та, споко! Най-вероятно си по на ти и от хора, които преподават професионално.

Още повече, направиш ли го няколко пъти, не знаеш, накъде ще се завъртят нещата. Знаеш ли, колко хора правят милиони от лекции? Че другите хора прекосяват граници на държави и пътуват с часове със самолет, за да идат и да слушат. Откъде знаеш, че това не ти е призванието. Освен парите, знаеш ли, какво удовлетворение е да видиш, че допринасяш с нещо за толкова хора. Аз съм го изпитвал в малък мащаб, че правех презентации по едно време всекидневно пред непознати и съм виждал благодарност в очите на много от тях за това, че са отделили време и са дошли. Хора със светнали очи, замислени. Дори не знаеш от тук нататък, какво ще се случи след теб с тях, защото им губиш следите, но може да е началото на огромна промяна за тях, близките, обркъжението им, а защо не и по-нататък.

Другото е, че когато се опитваш да обясниш нещо на човек, който си няма хал хабер и да го разбиеш на основните му съставки и опиташ да ги сглобиш отново по смислен за него начин, ти самият започваш да разбираш по-добре това, за което говориш. Започваш да осмисляш някои работи, които може да са ти били мътни.
« Последна редакция: Feb 19, 2024, 11:06 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8824
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #626 -: Feb 19, 2024, 16:01 »
Тоя лабрис или каквото е там, баш ми прилича на нещо викингско. То и те са живели на Балканите, де.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8824
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #627 -: Feb 19, 2024, 16:26 »
4096 в друг форум по друг повод неотдавна написах:


Цитат
Това ме зареди с много спомени, наистина мили спомени. И щях да почна да изреждам имена на хора витали около тази общност. Но голямата част от тези хора, отдавна съм им загубил следите. Някои станаха успешни бизнесмени, други влязоха в политиката, трети (повечето) се отдадоха на кариерите си. Какво значение би имало да кажа някакви имена, които на никого, нищо няма да говорят? А и някои от тези имена по лични съображения не искам и да казвам от бъдещи разочарования свързани с тях. Особено най-най-най-най-най-известния човек от този кръг.

 

Но все пак реших, че трябва да спомена поне едно име, най-видното. Това е Николай Теллалов. Не, че и него съм го проверявал, какво върши примерно през последните петнадесет години. Но беше ярък идеолог на цялото движение, което те започнаха.

 

И това ме подсети за самото движение. Те бяха (предполагам още са) интелектуалния кръг от първото поколение в мрежата. Третото поколение чисто условно го слагам две и десета година. Но това е наистина размито понятие, докато началото беше строго детерминирано. Първи бяха те в мрежата. През 1998 год. се случиха две неща. Първото е, че закриха BBS-ите и Fidonet (може да ги приемате като прадядовците на форумите и негово величество Spybook) и паяжината (web) се появи у нас. Паяжината стана възпламенителя на бомбата да се появим ние, второто поколение потребители на мрежата.

 

А от кой да се учим, с кой да мечтаем и чии път да следваме, ако не на „старите муцуни“?

 
  Скрий съдържанието

Имаше такова предаване по БНТ кръстено на песен на вечно живия бард Георги Минчев.

 

Всъщност всички те бяха една, две, три години по-големи от нас, но точно тази разлика беше поколенческа. Сякаш хилядолетие ни делеше. Ние бяхме „малките“ джудженца, които се учеха да крачат, а те великаните, правещи огромни крачки.

 

Защо интелектуалния кръжец на първите интернавти у нас бяха избрали точно фентъзи е въпрос с тежък, идеологически заряд, който тогава и не разбирах напълно, но определяше нашите собствени решения за живота. Това са неща никому неинтересни. Важни са единствено за вътрешните процеси в обществото, които течаха. А точно тези процеси са винаги недокументирани и винаги под булото на забравата.

Тук става въпрос точно за наборите на този с многото съгласни, заради които твърдя, че не мога да му прочета псевдонима, а то вчера се оказа, че нарочно го е избрал именно за това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #628 -: Feb 19, 2024, 18:19 »
Тук става въпрос точно за наборите на този с многото съгласни, заради които твърдя, че не мога да му прочета псевдонима, а то вчера се оказа, че нарочно го е избрал именно за това.

Всъщност  е много лесно за произнасяне - дантгвин. Някои по-мързеливи заменят „в“ с „у“ ::).

И BBS-те и Fidonet не ги закриха, просто отмряха по естествен път. Не че няма fidonet over internet, но не е същото без „песента“ на модема.
Активен

the lamer's team honourable member

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5320
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #629 -: Feb 19, 2024, 18:28 »
Старите времена, когато си звъняхме с дайълап модеми. Аз вече забравих кой точно ме добави, и ми звънеше по BBS линията.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 54   Нагоре
« назад напред »