Автор Тема: Тема за дистанционно, но не за Ремо :P  (Прочетена 11862 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #15 -: Dec 09, 2022, 19:56 »
Цитат
Сега като ви чета, друго се замислих- ами ако се омесят малко медни фини стружки например (или друг проводник), с малко епоксидна смола, при превес на стружките, няма ли да се получи термопроводима паста, която след нанасяне се втвърдява

Не. Преди гледах едни клипове в тубата за един пич, който се мъчеше да го направи с мед...накрая успя, но резултата беше незадоволителн за електрониката. Получаваха се по високоомни писти. Точно затова се използва сребро.

А пък с метални стружки въобще няма да стане. Много са едри. Трябва да е прах.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #16 -: Dec 09, 2022, 19:59 »
Тези контактни повърхности на гумата, какво мислите са. Обикновенна гума но преситена с графит, и вулканизирана...както се прави гума.

Да обезателно ще го пробвам и ще пиша. Днес даже ходих да търся силикон и познайте какво. Всичките туби с изтекъл срок на годност около юли.2022. а между тях се мъдреше една от 2021. И това е марков производител. Преди няколко години пак го търсих същия в голям хипремаркет, между 5 туби нормални, се мъдри по една с изтекъл срок. Явно това е практика така да си пробутват остарялата продукция, вместо да я бракуват. Или понеже сме БГ.
« Последна редакция: Dec 09, 2022, 20:09 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #17 -: Dec 09, 2022, 20:05 »
Значи остава идеята да омесим графит с нещо. За едно копче/пътечка на дистанционно би трябвало да свърши работа.
« Последна редакция: Dec 09, 2022, 20:07 от Nik123 »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #18 -: Dec 09, 2022, 20:11 »
Трябва да е много гъсто. Добавя се графит докато може да поеме, трябва да стане като тесто или даже по гъсто.
Но всичко това са догадки...като се пробва ще се разбере. За копче може би, може да стане. За пътечка не съм сигурен.

https://www.youtube.com/results?search_query=conductive+ink
« Последна редакция: Dec 09, 2022, 20:26 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #19 -: Dec 11, 2022, 17:50 »
Имам едно парче графит, предполагам, е някакъв промишлен- във форма на тръба с около 10 см сечение (на око), в средата надлъжно отвор около 1 см диаметър, цялата дължина 5-6 см (на "тръбата"- парче е от нещо по-голямо), от него преди бях отрязал две "филии" с ножовка, да направя един бързовар (за бързо нагряване на вода в кофа, леген, или сходен обем). Доста твърд графит е. Смятам да стрия малко от него и да го омеся с епоксидна смола, с идеята за електропроводима капка. Като си направя експеримента, ще пиша резултата.

П.П. Файър, предлагам да отделиш постовете за ремонт на дистанционно и следващите с идеите за ремонти на такава техника в отделна тема :)
« Последна редакция: Dec 11, 2022, 17:56 от Nik123 »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #20 -: Dec 11, 2022, 23:38 »
... ремонт на дистанционно ...
* Някои смартфони имат инфраред и инсталирана програма Универсално дистанционно. Много е удобно;
* Предполагам, че все още се продават програмируеми дистанционни;
* https://irdroid.com/2016/12/recording-air-conditioner-remote-controls-using-irdroid/
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #21 -: Dec 12, 2022, 00:10 »
Мдаа.. така е по-сигурно, освен умния телевизор и умния телефон ще те докладва какво гледаш (за по-сигурно)  ;D

http://www.vicove.biz/c6a7b592156bb870b6b1a4c04445b3cd
« Последна редакция: Dec 12, 2022, 00:12 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #22 -: Dec 12, 2022, 10:10 »
Аз за това като подарявам телефон и подарявам Xiaomi. Предполагам че техните всички имат инфраред. Не съм проверявал, но може би всички. И жак за слушалки. Изобщо, почти пълен набор портове. Любима марка заради това.

Не, че много ползвам аз лично. Ако малката ми сестра не ми беше подарила един стар Блакбъри, още да съм с нокията с копчета. Ма, да не я обидя и го ползвам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #23 -: Dec 12, 2022, 12:05 »
   От гледна точка на сигурността, "Блакбъри" -тата са пробити отвсякъде.

И нямат никаква поддръжка от много време.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #24 -: Dec 12, 2022, 12:34 »
То канадска компания ли бяха тия ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #25 -: Dec 12, 2022, 15:57 »
   Бяха канадска компания ...
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #26 -: Dec 12, 2022, 16:17 »
Имам едно парче графит, предполагам, е някакъв промишлен- във форма на тръба с около 10 см сечение (на око), в средата надлъжно отвор около 1 см диаметър, цялата дължина 5-6 см (на "тръбата"- парче е от нещо по-голямо), от него преди бях отрязал две "филии" с ножовка, да направя един бързовар (за бързо нагряване на вода в кофа, леген, или сходен обем). Доста твърд графит е. Смятам да стрия малко от него и да го омеся с епоксидна смола, с идеята за електропроводима капка. Като си направя експеримента, ще пиша резултата.

За да получиш графитен прах може да стане така: Взимаш една шкурка около 400 и търкаш отгоре графита.  пробвай с епоксидна смола но не е добро решение щото е твърда. И епоксидната смола не се залепва много хубаво към различните повърхности. Омметър/мултицет имаш ли да измериш съпротивлвнието на капката?
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #27 -: Dec 12, 2022, 17:52 »
Имам мултицет, мери и съпротивление. Китайски е, не е професионален, но мисля, че ще свърши работа. Като направя експеримента, ще пиша, вероятно ще е през почивните дни, че тая седмица много работа имам. За епоксидната смола идеята ми е да възстановявам  изтрити в края пътечки (не-повече от 2-3 мм дължина), от тия графитените, като на снимките, където контактуват с копчето на платката, иначе за самото гумено копче силикона е по-добре.
« Последна редакция: Dec 12, 2022, 17:57 от Nik123 »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #28 -: Dec 12, 2022, 20:38 »
Можеш да пробваш с лак на дърво на водна основа, не разреден. Той е един такъв изглежда като мляко. Даже си мисля, че ще е много добър избор.
При изсъхване се свива и се изпъва. Т.е. при съхнене ще се уплътни още повече. Частичките още повече ще се уплътнят.

----

Гледам едни също в тубата го правеха с Ц200 обаче според мен не е добър избор, щото Ц200 е корозионен към металите, докато не е изсъхнал, (предизвиква ръжда) а след като изсъхнал пак е хигроскопичен.

Относно епоксидната смола, трябва ти такава с поне 30мин отворено времене. Но предполагам си наясно. Тези бързите поксипол 4 мин въобще не стават. докато я разбъркаш и се е втърдила, камо ли да я разбъркваш с графит и след това да си губиш време докато я нанасяш.

пробваш първо на лист хартия да нарисуваш пътечки, и след като изсъхнат ако даде на сантиметър-два до 200 ома ще е голям резултат.

« Последна редакция: Dec 12, 2022, 20:56 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Тема за дистанционно, но не за Ремо :P
« Отговор #29 -: Dec 13, 2022, 00:06 »
Тя сестрата ми го подари това Блакбъри не защото се е смилила над мен горкия или заради сигурност. Всъщност, нямам представа защо ми го подари. Ма много му държи батерията. У дома непрестанно е на wifi и си правя експерименти с него и кара почти по седмица.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.