Автор Тема: Сървър на "Minecraft v 1.3.2" под "Ubuntu 10.10"  (Прочетена 2713 пъти)

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Здравейте,
Реших да си направя сървър на "Minecraft", в който да играем с едни авери. Направих го, обаче ми се появи проблем (с който се бях сблъскал преди доста време, когато бях на "Windows 7"). Проблемът е следният:
Когато напиша IP-то и порта (online-modе=false) и пусна сървъра, той спира и в конзолата пише, че портът е зает. Проверих процесите и ненамерих друга програма на "Java", която да го използва. Казах си "Добре." и реших да създам друг порт. Аз съм с реално-динамично IP (имал съм верига сървъри за "CS 1.6"; обаче IP-то ми се сменя, което не е проблем). Създадох друг порт и го поставих на мястото на този (старият беше 25565, а този е 25560). Пуснах сървъра и ми излезе същото. Останах много неприятно изненадан.  ??? :( :'( Реших да заместя IP-то с думичката "localhost" и върнах порта 25565. Сървъра тръгна. Обаче това е "localhost" (друг потребител не може да влезе). Пробвах и с foreward-а на dot.tk, но резултатът не се промени- НИЩО!
Порових се из нета с надеждата, че има други хора, които са се сблъскали със същият проблем. Обаче нищо не намерих, което да ми е от полза.
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

Skrbx

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Сървър на "Minecraft v 1.3.2" под "Ubuntu 10.10"
« Отговор #1 -: Sep 18, 2012, 11:11 »
Защо не спреш процеса който ти пречи?
Активен