Автор Тема: бързи клавиши в Calc и Writer на Open office?  (Прочетена 3313 пъти)

pipi2008

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Здравейте, разучавам Calc и Writer, но не мога да намеря има ли вариант аз да си задавам комбинациите от бързи клавиши, с които искам да работя? И ако някой има систематизирани командите и бързите клавиши, зададени по подразбиране, ще съм му благодарна, ако ми ги изпрати или ми каже от къде да си ги намеря :-)
Активен

mom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Compiz
    • Профил
Re: бързи клавиши в Calc и Writer на Open office?
« Отговор #1 -: Feb 13, 2009, 12:50 »
Привет!

Десен бутон на някой от тулбаровете и избираш Персонализиране на лентата с инструменти. О там цъкаш на таба "Клавиатура" и си задаваш каквито ти душа иска клавиатурни комбинации.

Списък на клавишните комбинации - стартираш Writer или Calc или за която програма ти трябват комбинациите, натискаш F1 и на 11-я ред в help-а има хипервръзка "Клавишни комбинации за .... (от каквато програма си натиснала F1)"

Успех
Активен

pipi2008

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Re: бързи клавиши в Calc и Writer на Open office?
« Отговор #2 -: Feb 13, 2009, 15:18 »
Привет!

Десен бутон на някой от тулбаровете и избираш Персонализиране на лентата с инструменти. О там цъкаш на таба "Клавиатура" и си задаваш каквито ти душа иска клавиатурни комбинации.

Списък на клавишните комбинации - стартираш Writer или Calc или за която програма ти трябват комбинациите, натискаш F1 и на 11-я ред в help-а има хипервръзка "Клавишни комбинации за .... (от каквато програма си натиснала F1)"

Успех

Голямо благодарско :-)
Активен