Автор Тема: Linux за слаб лаптоп,на който се играят игри като LEAGUE OF LEGENDS.  (Прочетена 27537 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Сигурно не е способна на чудеса и няма някои джаджи като уиндолс 8.1, но пък има функционалността на уиндолс 7 - всички програми тръгват с емулатори на линукс.

Това си е чиста обида. В ГНУ/Линукс има джаджи от преди просволутата библиотека на Яху за 9х, която като съдя по писаниците ти, е от преди да се родиш.

Още по-обидно е да се сравнява с такъв куц кон като 7. Или коя да е друга ОС от същото семейство.

Няма да постигнеш целта си. СПРИ ВЕДНАГА!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Тази тема от самото начало ме кара да си мисля само за две неща - дежавю и нескопосана мимикрия.  ;D
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Последното ubuntu е с изисквания като на уиндолс 8.1 , тъй че май отпада от списъка. Lubuntu-то е як,поне така ми изглежда.Linux mint ми изглежда як. Дайте мнения за тези двата моля- MIN&LUBUNTU.
Пак ти казвам, ако на уина не ти харесва как върви, която и дистрибуция да сложиш, няма да ти върви по-добре! Лигата се подкарва под wine, както и доста други игри (сиреч -  от собствен опит ти казвам, че ще извадиш още по-малко fps, а не повече). Ако все пак искаш да опиташ, качи си линукс Минт и виж дали ти харесва, но и аз съм на мнението на go_fire, че линукс не е за теб. Тези игри са писани за уиндоус и съответно не виждам с какво можеш да ги забързаш при един и същи хардуер, като смениш ОС?!
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Тази тема от самото начало ме кара да си мисля само за две неща - дежавю и нескопосана мимикрия.  ;D

И аз съм на това мнение, ама ще видим.... >:D
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

michael1960

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Slackware 14.1
  • Window Manager: MATE Desktop Environment
    • Профил
    • WWW
Мисля, че нещата са ясни, по - добре да се спре "предъвкването" на тази тема
Активен

Михаил Петров - град Смолян, България

malin

  • Гост
http://ubuntuhandbook.org/index.php/2018/09/install-league-of-legends-ubuntu-snap/
И пак е през емулатор - никъв шанс отново за щастливи преживявания.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Купувай си нов, бърз и производителен лаптоп или комп, и си играй до насита.

А тоя слабия лаптоп - заминава на джънка. Няма да го бъде за игри.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   go_fire,остави човека да опита Линукс бе  ;D
   Какво ти е направил ?  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   go_fire,остави човека да опита Линукс бе  ;D
   Какво ти е направил ?  ;D

Нищо не ми е направил. За да настоявам, логиката е проста. Ако го оставим, това е следващия Радо.

Нито линукса е готов за него, нито той за линукса. Линукса му остава съвсем мъничко, за да стане масова ОС. Но това мъничко все още е в бъдещето. Рано е за потребители като него. Обсъждали сме го един милион пъти.

От друга страна и той не е готов за линукса в сегашното състояние. Очаква нереалистични неща. Пет човека му казаха, че иска невъзможното. Игра за друга ОС подкарана под симулатор да върви по-добре отколкото в родното си обкръжение. При това сам знае, че играта не е родна за нас и се използва симулатор на неговата ОС за целта. И пак настоява на своето.

Усещаш ли, за колко тежък случай на агресивно невежество, става въпрос? ГНУ/Линукс все още не е подготвен да се справя с това. Не случайно насочих младежа към Андроид. Според мен в днешно време това ОС, която е най-зрялата да се справя с подобно поведение.






« Последна редакция: Sep 08, 2018, 08:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Без хардуер не става да се играят игри. Който иска да играе игри трябва да е готов да се изръси. Няма как с трици маймуни да ловиш или казано по-поетично: и душата в рая и целия до края. Помня и аз на времето един как ми разправяше вицове че уиндоуса му във vmware под линукс работи по-бързо отколкото ако е инсталиран директно на харддиска  ;)
Активен

malin

  • Гост
:) Обратното мога да го твърдя със сигурност, само че моя реален комп беше няколко пъти назад спрямо виртуалната машина (камо ли компа) на приятел и неговата виртуална Мента не можех я стигна. Та това е единствения вариант.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
:) Обратното мога да го твърдя със сигурност, само че моя реален комп беше няколко пъти назад спрямо виртуалната машина (камо ли компа) на приятел и неговата виртуална Мента не можех я стигна. Та това е единствения вариант.

Ами това е почти вярно. Произхода му е от най-големия българин линуксар за всички времена, без той самия да е линуксар. Само, че там твърдението не се отнасяше строго само към ЖМВаре (виемуер).

Всяка виртуализация има специални оптимизации за работа с Усхадуя. И това е повече от нормално. На никой не е нужна виртуализация, ако вътре няма да слага Усхадуя. Да създадеш пясъчник в ГНУ/Линукс има начини, колкото пръсти нямам, но да подкараш някакъв шиндошарски боклук или трябва да имаш вино, което не дава гаранции или самата Усхадуя. А второто е за предпочитане, защото е по-близо до реалната ситуация.

И всичко щеше да е прекрасно и да е напълно вярно, ако не беше едно „но“. Шиндош е товари дисковата подсистема като за световно. Стърже ли, стърже пущината. А каквито и оптимизации да имаш, дисковата подсистема във виртуалните машини е точно два пъти по-бавна от реалната, с която разполагаш. И това няма, как да се промени. Дори на SSD.

Когато преди десетина години за сефте изказа това мнение, той по-скоро нямаше предвид измеримия факт, където резултата е противоречив. По-скоро отправяше политическо послание, че в никакъв слушай на Шиндош не трябва да му се предоставя голо желязо, защото ще го опропасти. С това няма, как да не се съглася. Но пък и съществуват милиони юзверги (по неговата терминология), за които все трябва да има нещо.

За моя радост, това нещо вече се нарича Андроид. Все повече приближава времето на успокоението.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Основната полза от пускането на Усхадуя на виртуалка,е че
може да се спре по-лесно изпращането на шпионска информация
(знаете къде),и разбира се,сигурността на системата като цяло е на
много по-високо ниво(особено ако се правят снапшоти).

А,днес е 9-ти септември.
Честит празник,другарки и другари  ;D
И,специални поздрави на go_fire  ;D
« Последна редакция: Sep 09, 2018, 09:44 от spec1a »
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
   А,днес е 9-ти септември.
Честит празник,другарки и другари  ;D
И,специални поздрави на go_fire  ;D

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! http://pogled.info/tv/alternativen-pogled/valentin-vatsev-nie-zhiveem-v-epohata-na-zadgrobniya-zhivot-na-bkp.91076
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   А,днес е 9-ти септември.
Честит празник,другарки и другари  ;D
И,специални поздрави на go_fire  ;D

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! http://pogled.info/tv/alternativen-pogled/valentin-vatsev-nie-zhiveem-v-epohata-na-zadgrobniya-zhivot-na-bkp.91076

Старо интервю на стар психопат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear