Анкета

Въпрос: За КОЙ ще гласувам?  (Гласуването приключено: Apr 29, 2013, 21:42)

  • ГЕРБ,БСП,ДПС,АТАКА,СДС,НДСВ,Кунева и тн.
    - 9 (31%)
    ДРУГ
    - 11 (37.9%)

Общ брой гласове: 18

Автор Тема: За кой ще гласувам?  (Прочетена 67124 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #15 -: Apr 10, 2013, 12:00 »
Която и партия да "вземе властта" не може да прави собствена политика, а ще трябва да изпълнява директиви на ЕС и да следва договори подписани от правителствата до сега. Та било Атака, та било ДПС, та БСП и пр. В държавата не остана вече нищо за приватизиране и крадене!
За да има работни места и вдигане на доходите на населението, трябва някой да създаде бизнес, а реалността е, че с тази бюрокрация, данъчен рекет и цена на ел. енергията няма луди които да дойдат от вън и да инвестират, а бг предприемачите просто изнемогват.
Тези програми за алтернативна заетост са пунта мара работа, щото за да се финансират, трябва някой да внася данъци, а тези които реално произвеждат нещо с всеки изминал ден оредяват.
Ама щели да вдигнат минималната заплата! Ами като я вдигнат и още доста хора ще отидат на борсата. В момента икономиката ни се крепи на сивия сектор и на гурбетчиите които пращат пари на родители и близки роднини.
Разберете, че държавата не създава работни места, а само регулира и така както го прави в момента, хората нямат интерес да инвестират и да развиват бизнесите си.
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #16 -: Apr 10, 2013, 12:23 »
Която и партия да "вземе властта" не може да прави собствена политика, а ще трябва да изпълнява директиви на ЕС и да следва договори подписани от правителствата до сега. Та било Атака, та било ДПС, та БСП и пр. В държавата не остана вече нищо за приватизиране и крадене!
За да има работни места и вдигане на доходите на населението, трябва някой да създаде бизнес, а реалността е, че с тази бюрокрация, данъчен рекет и цена на ел. енергията няма луди които да дойдат от вън и да инвестират, а бг предприемачите просто изнемогват.
Тези програми за алтернативна заетост са пунта мара работа, щото за да се финансират, трябва някой да внася данъци, а тези които реално произвеждат нещо с всеки изминал ден оредяват.
Ама щели да вдигнат минималната заплата! Ами като я вдигнат и още доста хора ще отидат на борсата. В момента икономиката ни се крепи на сивия сектор и на гурбетчиите които пращат пари на родители и близки роднини.
Разберете, че държавата не създава работни места, а само регулира и така както го прави в момента, хората нямат интерес да инвестират и да развиват бизнесите си.

Напълно вярно!  :'(
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #17 -: Apr 10, 2013, 13:02 »
Бих пуснал невалидна бюлетина,ако ми платят! В противен случай няма да стъпя повече там!!!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #18 -: Apr 10, 2013, 13:04 »
Драги гласоподаватели. Искам да ви помоля да не гласувате на следващите парламентарни избори, колкото и пари да ви дават.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #19 -: Apr 10, 2013, 13:21 »
Между другото защо трябва да правят избори? Откакто падна правителството и сме със служебно такова, цирковете и малоумията по телевизията намаляха с порядъци.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #20 -: Apr 10, 2013, 13:27 »
Докато чакам по светофари днес продължих да си мисля по темата.

В същност това което ме подразни в първия пост на Едмон основно е варинат за избор "други"...

Много мразя анонимността (въпреки, че по някога се блазня да се възползвам от нея). За мен "други" вече звучи като "OTHERS" в Lost. Те са други - за едни добри за други лоши (въпрос на гледна точка).

И аз като Ласков за сега виждам единствено избора не недолюбваните и от мен ГЕРБ като оптимум.

Да и днес излезе новина, че февруари месец имало фотоволтаични централи дето работели по 32 часа в денонощието! А да и можело тези централи да купуват от НЕК енергия за собствени нужди, интересно кога са купували повече денем или нощем де :) И явно после са я продали като зелена за да кажем поне с 4 пъти по-висока цена - на продавача де ;) Ама те са работили когато на власт е била ГЕРБ. И сега излезе, че договор с БНП Париба ощетил същия НЕК с некви си около 40 000 000 лева... Пак договора подписан през 2007 (без ГЕРБ), но им трябваха 4 години от как са на власт (почти) да го кажат и покажат... А в същност царят е гол...

Обаче, ако другите са от тези дето ги показват по тв (преди месец гледах митинг от Варна) където оратора казва: от утре аз спирам да си плащам тока - искатели и вие и в отговор тълпата вика: ДААААААААААА
и ако ги попипташ от утре сприрам работа искате ли и вие - отговра пак ще е ДААА, ама от утре ще работя повече - отговора е нееее...
Сори ама такива други не ми трябват...

http://banks.dir.bg/2013/04/10/news13593739.html

Ето тук е важно какво искаш - дали да си от дисциплинираните и теоретично да си по-беден но организиран, или мачо, пачо и палячо....

Избора за всеки е свободен.

P.S. Едмон ако може - допълни все пак други с некви истински алтернативи  [_]3  

@gat3way +1

EDIT: извинявам се - ползвам думата "други" а в анкетата реда е "друг" - техническа грешка.
« Последна редакция: Apr 10, 2013, 14:57 от plamen_f »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #21 -: Apr 10, 2013, 13:44 »
Драги гласоподаватели. Искам да ви помоля да не гласувате на следващите парламентарни избори, колкото и пари да ви дават.
Ако драгите гласоподаватели те послушат, то гласоподавателите от турски произход, пенсионерите и атакистите - няма да те послушат. Какъв мислиш ще е резултатът?

@gat3way +1
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #22 -: Apr 10, 2013, 14:01 »
Драги гласоподаватели. Искам да ви помоля да не гласувате на следващите парламентарни избори, колкото и пари да ви дават.
Ако драгите гласоподаватели те послушат, то гласоподавателите от турски произход, пенсионерите и атакистите - няма да те послушат. Какъв мислиш ще е резултатът?

@gat3way +1

Мисля, че с думите "Драго гласоподаватели" - съм хванал всички, а не както ти ги делиш.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #23 -: Apr 10, 2013, 14:06 »
Мисля, че с думите "Драго гласоподаватели" - съм хванал всички, а не както ти ги делиш.
Да. Не се изразих добре. Всички са ми драги, но изброените задължително ще гласуват. И те не се питат за кого да гласуват. Те знаят!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #24 -: Apr 10, 2013, 16:11 »
Драги гласоподаватели. Искам да ви помоля да не гласувате на следващите парламентарни избори, колкото и пари да ви дават.
Ако драгите гласоподаватели те послушат, то гласоподавателите от турски произход, пенсионерите и атакистите - няма да те послушат. Какъв мислиш ще е резултатът?

@gat3way +1

Резултата ще е същия какъвто, ако спечелят ГЕРБ, БСП, СДС и пр.

Като гледам как върви турската икономика в сравнение с европейската, по-добре Турция да ни управлява.
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #25 -: Apr 10, 2013, 16:48 »
Между другото защо трябва да правят избори? Откакто падна правителството и сме със служебно такова, цирковете и малоумията по телевизията намаляха с порядъци.


И аз го забелязвам. Що така в интерес на истината? Аз така и не разбрах сегашните управляващи с коя партия са вързани...
Активен

v13

  • Гост
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #26 -: Apr 10, 2013, 18:54 »
Мисля, че с думите "Драго гласоподаватели" - съм хванал всички, а не както ти ги делиш.
Да. Не се изразих добре. Всички са ми драги, но изброените задължително ще гласуват. И те не се питат за кого да гласуват. Те знаят!
Така е аз знам, ще гласувам за АТАКА.  :)  [_]3
Активен

v13

  • Гост
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #27 -: Apr 10, 2013, 20:06 »
Поздрав само за фенове. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=byE397IjzaU   :)
Активен

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #28 -: Apr 10, 2013, 21:00 »
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

edmon

  • Гост
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #29 -: Apr 10, 2013, 22:15 »

Мисли практично и избери най-малкото зло ;)

Мисли практично. Търси оптимум.

Българина иска винаги най-лесния път да избере. Не става. Резултата е състоянито сега!
Да избираш по-малкото зло е като да избираш с колко голямо дилдо да те анализират!!!
Избора е да не избираш дилдо!
Активен