Автор Тема: Въпрос за "GSKY" USB WiFi adapter  (Прочетена 14052 пъти)

statge

  • Гост
Re: Въпрос за "GSKY" USB WiFi adapter
« Отговор #15 -: May 18, 2010, 10:30 »
Само да вметна че нямаш право да ползваш този адаптер никъде в Европейската общност заради излъчваната мощност. Доколкото има спомени максималната разрешена мощност е 100 миливата
П.П. И още нещо - максималния ток на USB портовете е 500 милиампера. От куде ще ги извади тези 600 за предаване... И ако имаш и друг товар най-много да гръмнеш портовете
Да не говорим че такава мощност не е съвсем безопасна за здравето

Ромео нинов
1. За първото си прав няма право освен ако от КРС не му разрешат  (ама да го хванат ако могат)
2. Да му гръмнат портовете?!?!?! Вземи прочети "Приложна електротехника" - 340 страници приятно четиво :)
3. Бил опасен за здравето?!?!?!? То и рутера ти е опасен за здравето (на теория) но само ако стоиш на няколко сантиметра от него. А знеш ли ГСМ ма  ти колко вата мощност има ще ти кажа при набиране, приемане на обаждания, търсене на мрежа когато клетките са по надалеч може да стигне 2 вата а в останалото време около 10 -100 миливата, това не е ли по-опасно при положение че се намира до главата ти а този адаптер адаптер на поне 1.5 метра с скромните си 500 миливата. От ЕС ги забраниха апаратите с такава мощност зареди глупоста на хората да слагат адаптера или рутера непосредствено до тях докато малкото им детенце си забучило главата на 10 см от глупавия рутер и си играе около бюрото. Но като цяло клетките на моб. оператори сложени на всяка по висока сграда, гсм ма ти  ти, дори СОТ системите (които работят на много високи мощности) ти пържат мозъка далеч повече от 1-2 рутерчета и адаптерчета.
« Последна редакция: May 18, 2010, 10:54 от statge »
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Въпрос за "GSKY" USB WiFi adapter
« Отговор #16 -: May 18, 2010, 10:48 »

2. Да му гръмнат портовете?!?!?! Вземи прочети "Приложна електротехника" - 340 страници приятно четиво :)
И можеш ли да ми обясниш с думи прости как при максимален ток от 500 милиампера ще тегля 600, защото процеса на предаване не е милисекунден пик да се компенсира от някакви буферни кондензатори
3. Бил опасен за здравето?!?!?!? То и рутера ти е опасен за здравето (на теория) но само ако стоиш на няколко сантиметра от него.
Нали говорим за устройство, което се закача за компютъра т.е. е в близост до него. Или ти стоиш на няколко метра от компютъра си?
Активен

0x2B|~0x2B

statge

  • Гост
Re: Въпрос за "GSKY" USB WiFi adapter
« Отговор #17 -: May 18, 2010, 11:00 »

2. Да му гръмнат портовете?!?!?! Вземи прочети "Приложна електротехника" - 340 страници приятно четиво :)
И можеш ли да ми обясниш с думи прости как при максимален ток от 500 милиампера ще тегля 600, защото процеса на предаване не е милисекунден пик да се компенсира от някакви буферни кондензатори
3. Бил опасен за здравето?!?!?!? То и рутера ти е опасен за здравето (на теория) но само ако стоиш на няколко сантиметра от него.
Нали говорим за устройство, което се закача за компютъра т.е. е в близост до него. Или ти стоиш на няколко метра от компютъра си?

За първото не ми се спори казал съм каквото трябваше..., за второто адаптера е с миниюсб и кабел 1.5 метра тоест идеята е той да е отдалечен, а рутерите може и в мазето да си ги сложиш просто там ще пъхне кабела доставчика навлизаме в един спор който съм го дъвкал преди време в хардуербг форума и честно казано не ми се занимава ако pac_ има въпроси ок ако ли не този спор си е далеч оффтопик
Активен

spookybs

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Въпрос за "GSKY" USB WiFi adapter
« Отговор #18 -: May 22, 2010, 15:56 »
Така да се изходя и аз по въпроса за Gsky картата. Ами поръчах си я, дойде,подкарах я под windows7 и под linux, но не държи трафик в смисъл пускам торента и всичко друго е мъртво или чакам да зареди страницата по 15 мин. като едно време на дайлъп модемче!!! Грозно. Искам да изгледам клип от vbox-а, хора то ще стане коледа докато тръгне, а да не говорим кога ще свърши!!! Да не говорим че интерактивните услуги на доставчика ми са мираж. Windows 7 естествено лъже за сигнала(това не е ново и не е само с този адаптер). И най-важното което е всички тези тестове и проби съм правил на собствената си мрежа и разстоянието от рутера до GSKY-а е около 4 метра (май е множко). И въпроса ми е, само при мен ли е така или при всички?
Активен

statge

  • Гост
Re: Въпрос за "GSKY" USB WiFi adapter
« Отговор #19 -: May 22, 2010, 16:46 »
Така да се изходя и аз по въпроса за Gsky картата. Ами поръчах си я, дойде,подкарах я под windows7 и под linux, но не държи трафик в смисъл пускам торента и всичко друго е мъртво или чакам да зареди страницата по 15 мин. като едно време на дайлъп модемче!!! Грозно. Искам да изгледам клип от vbox-а, хора то ще стане коледа докато тръгне, а да не говорим кога ще свърши!!! Да не говорим че интерактивните услуги на доставчика ми са мираж. Windows 7 естествено лъже за сигнала(това не е ново и не е само с този адаптер). И най-важното което е всички тези тестове и проби съм правил на собствената си мрежа и разстоянието от рутера до GSKY-а е около 4 метра (май е множко). И въпроса ми е, само при мен ли е така или при всички?

1. За проблема с обхвата дето уиндоус те лъжел - не ползвай него сложи си последния драйвър от този линк
http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=1&PFid=1&Level=6&Conn=5&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true

Както казах виж кой ти е чипсета заедно с драйвъра върви и програмка която показва много точно сила на сигнала качество и тн. Според мен си сложил драйвера от диска който вероятно не е последен и не е перфектен ...Този проблем само по уиндоус ли ти го прави или и под линукс понеже имам чувството че бозата ти се е вкиснала малко  :)

2. Ако след слагането на последните драйвери прави проблеми което много ме съмнява да е така виж настройките на адаптера: канал (принципно трябва да е на същия като рутера но понякога е по добре да е на различен намести канала така че други мрежи около теб да не го ползват точно този канал както на рутера така и адаптера за да няма смутители :) ), Има още няколко настройки там но те принципно трябва да са на дефолт и да си работи всичко добре.

Сложи последния драйвър и виж резултата ... ако има проблем пак пиши :)
И накрая 4 метра растояние от рутер е напълно нормално за проблем можем да говорим чак при повече метри и наличието на няколко стени или от ония ниско емисионните прозорци :)
« Последна редакция: May 22, 2010, 17:44 от statge »
Активен

pac_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
    • Профил
Re: Въпрос за "GSKY" USB WiFi adapter
« Отговор #20 -: Jun 04, 2010, 00:26 »
При мен под Windows XP, понякога върви добре но понякога едвам се влачи!Нещо почна да забива компа от време на време! ??? Като изключа wifi-to не забива.Като го включа може да забие веднага,още при зареждане или след половин един час.Някакви предположения?И още нещо-от едно известно време като се вързва се появява един жълт триъгълник и пише,че връзката е лимитирана? ??? Може ли някой да помогне с нещо?Пробвах и пак нещо не успях да го пусна под Slackware 12.0?Много неща се събраха,но това е положението.Който иска и може-нека помага. Приемам всякакви съвети и критики!  [_]3
« Последна редакция: Jun 04, 2010, 01:08 от pac_ »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
HDD ext3 recover, "Stellar Phoenix Linux" ??
Настройка на хардуер
help40 3 6402 Последна публикация Sep 20, 2012, 21:51
от Acho
"paskal case" / "camel case"
Общ форум
Apache 3 7764 Последна публикация Aug 11, 2006, 10:01
от ivak
Проблем с "struct cdev" и "struct semaphore"
Общ форум
halturata 22 13138 Последна публикация Aug 14, 2007, 17:31
от tarator
Проблем с "reboot", "halt" и т.н.
Настройка на програми
turboshark 5 7528 Последна публикация Sep 22, 2007, 00:13
от turboshark
GS-27USB-50 GSKY USB Wifi adapter
Настройка на хардуер
stenn 0 4807 Последна публикация Apr 15, 2010, 20:43
от stenn