Автор Тема: Таблета на бъдещето  (Прочетена 29864 пъти)

Mitaka

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #15 -: Nov 30, 2012, 13:35 »
@Митак, като гледам, действително си бил на много ниски класове телефони, а аз като бях на високи... Питаш ли ме ?
За времето си: HTC Desire,Inspire 4G, HTC DesireHD, HTC Sensation, Galaxy S2, като последните два съвсем за малко, защото едва ги издържах и пак се върнах към DHD-то(заради Сенс-а)...


Какъв ти нисък клас, като купувах Tatoo-то единствените Андроид телефони на пазара бяха - Tatoo и Hero. Tatoo-то беше малко над 500 лева, Hero-то - около 700 доколкото помня. И ме убеждаваха, че това били "евтини телефони", та за това не работел Андроида както трбва :)
Отделно, последния официален ъпдейт беше до 1.6 за Тату-то, и мисля, че 2.0 за Херо-то... и после, след като писах на ХТЦ за ъпдейт, отговора беше - "купете си нов телефон, защото тези вече не ги поддържаме". Греда. 3 месеца след покупката - и не се поддържа :)
Както и да е, всичко е разкарано по канален ред.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #16 -: Nov 30, 2012, 13:38 »
За един телефон или таблет важното е цветовете да са наситени и ярки, иконите да са хубави и да се скролва мазно-мазно..... Всичко друго са подробности!
Това е до много голяма степен вярно!
Относно красивите икони - iOS, или плочките на бозата, които са нещо м/у икони и уиджети, определено водят, защото са стилизирани по стандарт, а в андроид, всяка е бамбашка...
А относно мазното скролиране... Това е официален бъг, че в андроид липсва, дори на 4-ядрени процесори... Въпросният "проект масло", има още много хляб да яде. :-)
Нищо лично, просро мнение на един много разочарован клиент, отново !

Ее че те като пуснаха тату на паза удар беше htc desire-a, мен ми излезна около 1000лв. И той се водеше висок клас, а тату винаги е бил среден към нисък, ако не се лъжа нямаше дори графичен ускорител...
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #17 -: Nov 30, 2012, 14:13 »
За един телефон или таблет важното е цветовете да са наситени и ярки, иконите да са хубави и да се скролва мазно-мазно..... Всичко друго са подробности!
Това е до много голяма степен вярно!
Относно красивите икони - iOS, или плочките на бозата, които са нещо м/у икони и уиджети, определено водят, защото са стилизирани по стандарт, а в андроид, всяка е бамбашка...
А относно мазното скролиране... Това е официален бъг, че в андроид липсва, дори на 4-ядрени процесори... Въпросният "проект масло", има още много хляб да яде. :-)
Нищо лично, просро мнение на един много разочарован клиент, отново !

Ее че те като пуснаха тату на паза удар беше htc desire-a, мен ми излезна около 1000лв. И той се водеше висок клас, а тату винаги е бил среден към нисък, ако не се лъжа нямаше дори графичен ускорител...

Ами аз след няколко Андроида си взех  иПхоне.
И колкото да ме убеждават как съм сектант, фанатик, и как съм го взел да се правя на гъзар.... не ми пука защото това нещо ПРОСТО РАБОТИ!
Приложение, писано за най-първия иПхоне си работи и на поселдният... без абсолютно никакви проблеми! И като се има предвид, че приложението съм го писал аз, който почти си нямам представа... просто е елементарно - няколко клика с мишката, прекомпилиране и... вече е "адаптирано" за иПхоне 5 :) Без да пишеш нито един ред код! Избираш новото SDK, нагласяш Layout-a и това е.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #18 -: Nov 30, 2012, 16:04 »
Попринцип не съм привърженик на iPhone, но тук си много прав ! : )
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #19 -: Nov 30, 2012, 17:04 »
Попринцип не съм привърженик на iPhone, но тук си много прав ! : )

Честно казано, в момента не виждам нещо, с което мога да го заменя :)
Т.е. ако фирмата реши да правим update, ще е направо към 5... тъй като е служебен.

С Windows телефон съм работил малко, и имам не лоши впечатления, но не бих си купил такъв - нещо тоя квадратен интерфейс не ме кефи...
Иначе по поддръжка... и ябълките и меките нямат равни, това е истината!
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #20 -: Nov 30, 2012, 17:25 »
Мен пък основното, което  не ми допада при ябълките е малкият размер... Ако телефона е под 4.3 инча, ми се губи в ръката... И претрупването с икони... Иначе поддръжката си е поддръжка, да и устройствата "просто работят" :-)
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #21 -: Nov 30, 2012, 19:02 »
Мен пък основното, което  не ми допада при ябълките е малкият размер... Ако телефона е под 4.3 инча, ми се губи в ръката... И претрупването с икони... Иначе поддръжката си е поддръжка, да и устройствата "просто работят" :-)

За размера донякъде съм съгласен... за мен всичко, над 4.3 е прекалено голямо, и малко се разминава с представата за телефон.
А за претрупването с икони... това сам си го правиш :) Аз качвам само приложения, които използвам. ако качвам нещо за тест - после веднага го изтривам. И това го правя независимо какъв телефон ползвам.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #22 -: Dec 01, 2012, 03:44 »
Аз пък ползвам СониЕриксон Нео и съм си мноо доволен! Прай ми супер снимки, сачил съм му 3 кракнати ГПС програми, с последни карти и си ми работи пИрфектно! Вече 1 година го ползвам и не ми се е налагало да го рестартирам, освен като му свърши тока и се самоизключи.  Преди това имах Дел Страйк, ама екрана му не беше достатъчно дуракоустойчив и го пенсионирах на 10-я месец.
Следващия телефон ще е отново с Андроид, но този още не се е скапал, а си за нуждите ми е пИрфектен!
Нуждите ми са, пИрфекти снимки, sftp клиент, пък ако екрана му е по-голям и рдп и внс клиент!
Тия дето ползвате иШити, я кажете какъв sftp клиент да ползвам за пада на един френд. 
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #23 -: Dec 01, 2012, 03:46 »
Попринцип не съм привърженик на iPhone, но тук си много прав ! : )

Честно казано, в момента не виждам нещо, с което мога да го заменя :)
Т.е. ако фирмата реши да правим update, ще е направо към 5... тъй като е служебен.

С Windows телефон съм работил малко, и имам не лоши впечатления, но не бих си купил такъв - нещо тоя квадратен интерфейс не ме кефи...
Иначе по поддръжка... и ябълките и меките нямат равни, това е истината!

Абе, все си мисля, че ако не е служебен, ще намериш с какво да го замениш :D
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #24 -: Dec 01, 2012, 10:58 »
За ssh на ipad, iSSH, като можешш да бърникаш по отдалечените файлове, ако искаш и sFTP, jailbrake и си готов. : )

Относно делл стриик-а... ми то е лудост, да го използваш, толкова бавен и тромав, а и грозен... а първо поколение snapdragon, ако не се лъжа...
Нео-то също е много нисък клас, аз не разбирам ,как изобщо ти издържат нервите... По-добре, да си купя една нокия Asha, пред това, да се мъча с него...  ::)

Тия евтини боклуци, трябва да се забранят за продажба...
« Последна редакция: Dec 01, 2012, 11:00 от vyrgozunqk »
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #25 -: Dec 01, 2012, 11:52 »
малко off-topic, но това изглежда интерено - http://www.indiegogo.com/pengpod?c=home
бих се обзавел с едно такова, ако излезе читаво устройство :)
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #26 -: Dec 01, 2012, 12:19 »
Попринцип не съм привърженик на iPhone, но тук си много прав ! : )

Честно казано, в момента не виждам нещо, с което мога да го заменя :)
Т.е. ако фирмата реши да правим update, ще е направо към 5... тъй като е служебен.

С Windows телефон съм работил малко, и имам не лоши впечатления, но не бих си купил такъв - нещо тоя квадратен интерфейс не ме кефи...
Иначе по поддръжка... и ябълките и меките нямат равни, това е истината!

Абе, все си мисля, че ако не е служебен, ще намериш с какво да го замениш :D

Грешиш :)
Личния и той е iPhone, само че 4s.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #27 -: Dec 01, 2012, 12:36 »
малко off-topic, но това изглежда интерено - http://www.indiegogo.com/pengpod?c=home
бих се обзавел с едно такова, ако излезе читаво устройство :)

На мен ми се струва, че тези сайтове, които събират едни пари за дадено нещо са една голяма измама.
Капан за балами.
Точно от тоя сайт не съм видял нито един реализиран проект до момента! А съм видял много, за които са събрани бая пари.
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #28 -: Dec 01, 2012, 12:42 »
сайта не мога да коментирам, само устройството. а и парите вече са ги събрали.
тъй или иначе, бих си поръчал такова нещо само след някое независимо ревю от трета страна :) щото едно е да гледаш клипче, съвсем друго да го разцъкаш и да видиш как се държи като цяло :)
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #29 -: Dec 01, 2012, 14:08 »
Гледам го и какво виждам ?! - ми хардуера е морално остарял, дори преди реализирането на проекта...

Какъв е този кортекс А8 ?! Самсунг пускат новият А15... За галакси S4, се очаква да е 8core A15 чип, който е мнооого по-бърз от snapdragon S4, а всеки който ги следи, знае какво животно е той!
Демек този таблет е безумно слаб, сравнен с новите процесори...
Отделно, че този плазма актив е много далече от мобилна система и не е чак толкова удобна за ползване, или поне така мисля от това, което съм виждал...

Тъпанарският миши - курсур, все още се появява, close бутоните са прекалено малки, някой полета за селектиране са прекалено малки...
Практически няма линукски софтуер, който да е писан с такова предназначение и практически няма за какво да се ползва при това положение, освен за калпав мини компютър...
По-добре, да си купя ултрабук с тъч при това положение... : )

Относно Кикстартер проектите... Ми доста са реализирани вече, най видна е Ouya конзолната платформа, вчера започнаха да шипват Dev у-вата.  :)
Активен