Автор Тема: статични настройки за mint 14.1  (Прочетена 11591 пъти)

jivoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #15 -: May 08, 2013, 16:07 »
 до bop_bop_mara,
ако става дума за това - 
http://packetlife.net/blog/2009/apr/20/configuring-pppoe/
пресъхна ми устата .по същество може да е проста работа ,но не съм подготвен за нея .
 
 1.простотията ми е малко или
 2. не съм достатъчно прост или
 3.съм по-прост от колкото трябва за тази работа .
                      на кратко - проста работа ама не за прости хора .
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #16 -: May 08, 2013, 17:31 »
до bop_bop_mara,
ако става дума за това - 
http://packetlife.net/blog/2009/apr/20/configuring-pppoe/
пресъхна ми устата .по същество може да е проста работа ,но не съм подготвен за нея .
 
 1.простотията ми е малко или
 2. не съм достатъчно прост или
 3.съм по-прост от колкото трябва за тази работа .
                      на кратко - проста работа ама не за прости хора .
Не, не става въпрос за това изобщо. :)

ОК, подготвих инструкции за през терминала, но искам първо да опиташ следното - доколкото разбрах вече си видял в панела аплетчето за графична настройка на мрежите. Цъкни с десния бутон върху него и изберии Edit Connections. Избери табчето DSL и натисни бутончето Add. Попълни потребителското име и паролата, дадени ти от доставчика, увери се, че опциите за автоматично стартиране и достъпност за всички потребители са активни и запази връзката.

Би трябвало така да се прави, използвам http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=44244.msg257689#msg257689 за източник.
Активен

jivoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #17 -: May 09, 2013, 14:19 »
  търсих без да намеря :
 графични настройки на мрежите
 еdit connections
 dsl
  намерих :
 network
 windows network
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #18 -: May 09, 2013, 15:17 »
  търсих без да намеря :
 графични настройки на мрежите
 еdit connections
 dsl
Дообре...

Първи въпрос - на десктопа има ли панел(и)?

Втори въпрос - на панелите има ли някъде иконка, която да изглежда по някой от следните начини:
           

Също така, на какъв език е Минта - на български или английски?
Активен

jivoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #19 -: May 09, 2013, 19:13 »
 
1.на десктопа има три иконки върху фона /панел?/ линукс минт 14.
2. първата от четирите ,но с червено кръстче .
3. опитах и на двата езика .

цитат :" Дообре..."
bop_bop_mara, благодаря за старанието и помоща .


 
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #20 -: May 10, 2013, 00:13 »
tolostoi привет,
 ...
mint@mint~$sudo mii-tool
etho :negotiated 100 based tx- fd,link ok
mint@mint~$
Малко съм те поизмъчил с тези команди, гледам на ръка си ги преписвал, явно си мераклия  ;D
Та от всичките само една е свършила работа, показва etho :negotiated 100 based tx- fd,link ok което означава, че картата ти има драйвер и работи на 100 мегабита. Казано честно не зная в ментата какъв мениджър за мрежата ползват, това което бобмара предлага е е добра идея, в дебиан базираните има един скрипт, който ти настройва пппое връзката в убунту идва инсталиран по подразбиране, 99% и в ментата ще го има, пишеш
sudo pppoeconf
и следваш инструкциите. Недубство ще ти бъде, че какъвто и графичен туул да имаш за мрежата, след настройване от конзолата няма да работи, но не мисля, че ще ти е нужен, ще ти пуска нета със стартиране на машината.

Ето ти снимки какво представлява, но е на руски, първо на това попаднах, като цяло ... май няма къде да се объркаш.
http://wiki.shtorm.net/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82_%D0%BD%D0%B0_Debian/Ubuntu_Linux
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #21 -: May 10, 2013, 01:52 »
Казано честно не зная в ментата какъв мениджър за мрежата ползват, това което бобмара предлага е е добра идея, в дебиан базираните има един скрипт, който ти настройва пппое връзката в убунту идва инсталиран по подразбиране, 99% и в ментата ще го има, пишеш
sudo pppoeconf
и следваш инструкциите. Недубство ще ти бъде, че какъвто и графичен туул да имаш за мрежата, след настройване от конзолата няма да работи, но не мисля, че ще ти е нужен, ще ти пуска нета със стартиране на машината.
Аз имам притеснението, че обикновено е наобратното - network manager забърсва настроеното от конзолата.

2. първата от четирите ,но с червено кръстче .
Цъкни я с десния бутон и после:
Цитат
Цъкни с десния бутон върху него и изберии Edit Connections. Избери табчето DSL и натисни бутончето Add. Попълни потребителското име и паролата, дадени ти от доставчика, увери се, че опциите за автоматично стартиране и достъпност за всички потребители са активни и запази връзката.
Ако не стане, ще даваме насоки за pppoeconf.
Активен

jivoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #22 -: May 10, 2013, 11:12 »
 bop_bop_mara, слава .имам връзка в линукс, статичните настройки са променени .
това упътване работи .
 
  цитат :иконката долу дясно " с червено кръстче .
Цъкни я с десния бутон и после:Цъкни с десния бутон върху него и изберии Edit Connections. Избери табчето DSL и натисни бутончето Add. Попълни потребителското име и паролата, дадени ти от доставчика, увери се, че опциите за автоматично стартиране и достъпност за всички потребители са активни и запази връзката."

благодаря на съпричастните потребители :tolostoi,Acho,

« Последна редакция: May 10, 2013, 11:19 от jivoj »
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #23 -: May 10, 2013, 22:36 »
Казано честно не зная в ментата какъв мениджър за мрежата ползват, това което бобмара предлага е е добра идея, в дебиан базираните има един скрипт, който ти настройва пппое връзката в убунту идва инсталиран по подразбиране, 99% и в ментата ще го има, пишеш
sudo pppoeconf
и следваш инструкциите. Недубство ще ти бъде, че какъвто и графичен туул да имаш за мрежата, след настройване от конзолата няма да работи, но не мисля, че ще ти е нужен, ще ти пуска нета със стартиране на машината.
Аз имам притеснението, че обикновено е наобратното - network manager забърсва настроеното от конзолата.
Не, правилото е, ако имаш описан интерфейс в /etc/network/interfaces този интерфейс не можеш да го управляваш от нетуътрк мениджъра. Всъщност имаше един период на объркване както ти казваш, но не разбрах на бъг ли се дължеше или не го бяха доизмислили. Когато имаш настройки в /etc/network/interfaces или не ти работи мениджъра (дава, че няма връзка) или изобщо не го виждаш - не се стартира. В Дебиан не зная как е, те много не милеят за десктопа.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Gero

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #24 -: Apr 18, 2015, 09:56 »
Ейййй..този Минт 14.1 ми изяде нервите цели три дни.Не иска и не иска да направи връзка с нета.С Vivacom съм и не мога да направя връзка.Сега пиша под Убунту..стара версия 11.10..но Минта не ще и не ще.Вярно на "Вие"съм с компютрите,още повече с Линукса,но не можеше ли и Минта да се направи като Убунтуто.Всичко да става лесно....а не само за "програмисти"..
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6205
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #25 -: Apr 18, 2015, 11:10 »
Ако обясниш, какво точно се опитваш да направиш и се случва.... Иначе освен боб да хвърляме.... Аз предпочитам боб чорба да си направя от него. Не да гадая.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Gero

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #26 -: Apr 18, 2015, 14:17 »
O,радвам се,че някой е отговорил..не очаквах така бързо..благодаря.
Ами какво правя..от 7 години се кана да мина на линукс..и едва от седмица...като вече ме идразни до ента степеб XP-то..викам,чакай да бутна някои от дисковете,които ми правиха преди 7 години.Убунто..девбиан..е убунтуто11.10 тръгна..друг е въпроса,че става само да влизам в интернет и да пиша..с виваком съм сега.

Такаааа...сега като инсталирам Минта 14.1 на компа..инсталира се,но не мога да направя връзка с вивакома,за да тръгне връзката.Цъкна на vivavom vivavom internet (Pospaid)..и ми показва един среден пръст..не ще да направи връзката с интернет?!Признавам си,че съм много бос в Линукса..не че и в Бозата съм добър..ама пак се справям.Както и ега..с убунтуто 11.10 ..при него нямаше никакви проблеми..цък,цък..и си тръгва..но този минт..ми разгони фамилията...
Активен

Gero

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #27 -: Apr 18, 2015, 14:19 »
а пък другата седмица..ще си поръчам минт..но 17..или убунту 17..
Активен

Gero

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #28 -: Apr 18, 2015, 14:26 »
Извинявай,нищо не можах да обясня..но как да разкажа всичко ,което става и което се опитвам да направя..цъкам ..за връзка..и не ще и не ще..В Бозата като закъсвах с компютъра..иамше програма и един приятел от другия край на България..влизаше в компа ми..и го оправяше..
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6205
    • Профил
Re: статични настройки за mint 14.1
« Отговор #29 -: Apr 18, 2015, 14:33 »
Вероятно машината ти е стара, щом цъкаш с ХР на нея. Също от ноември месец 1012 всеки ъпдейт на ХР всъщност го скапва. Опит на Майкрософт да накарат хората да минат на Виста тогава, а после и на 7. Тези неща дето са ти ги записали преди 7 години, вече не са актуални. Може да ти тръгне машината, но няма да можеш да ъпдейтваш системата. Ще си с това, което идва с инсталацията. Затова си дръпни от интернет последния Mint  например. После го слагаш на една флашка или записваш на диск и инсталираш.
Аз в момента пиша от Mint XFCE. Доволен съм. Също кажи и какви са параметрите на машинката.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mint 5
Настройка на програми
aL_5 0 1895 Последна публикация Dec 08, 2008, 18:33
от aL_5
Бавно отваряне на сайтове в Mint 9
Начини за увеличаване на бързодействието
ivo3d 4 5163 Последна публикация Jun 19, 2010, 22:17
от shoshon
Linux Mint
Идеи и мнения
cybercop 7 6836 Последна публикация Sep 08, 2010, 18:56
от cybercop
инсталиране на принтер за MINT
Настройка на програми
torbin 4 4302 Последна публикация Nov 19, 2011, 17:55
от backinblack
Настройки на Mint 9
Настройка на програми
skafandar 33 9519 Последна публикация Jan 07, 2012, 19:26
от skafandar