Автор Тема: Ubuntu 12.4 LTS проблем с клавишните комбинации  (Прочетена 2276 пъти)

avatar44444

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте,

Инсталирах на флашка Ubuntu 12.4 LTS. При първоначално стартиране работеха клавишните комбинации Ctrl+C; Ctrl+V; Ctrl+A; Ctrl+Z и тн. След като инсталирах български езиков пакет вече не функционират в нито едно приложение. Как бих могъл да ги възстановя?!

Благодаря ви предварително...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Здравейте,

Инсталирах на флашка Ubuntu 12.4 LTS. При първоначално стартиране работеха клавишните комбинации Ctrl+C; Ctrl+V; Ctrl+A; Ctrl+Z и тн. След като инсталирах български езиков пакет вече не функционират в нито едно приложение. Как бих могъл да ги възстановя?!

Благодаря ви предварително...

А каква клавишна комбинация сложи за смяна на клавиатурната подредба!? Да не би да е само Ctrl без да е в комбинация с друг клавиш?
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Здравейте,

Инсталирах на флашка Ubuntu 12.4 LTS. При първоначално стартиране работеха клавишните комбинации Ctrl+C; Ctrl+V; Ctrl+A; Ctrl+Z и тн. След като инсталирах български езиков пакет вече не функционират в нито едно приложение. Как бих могъл да ги възстановя?!

Благодаря ви предварително...

Щото трябва да погледнеш малко по добре и да избереш как и с какво искаш да сменяш подредбата. Левият ALT + левият shift предполагам с тях опитваш да сменяш подредбите. Моя грешка, но след инсталирането на българския езиков пакет клавишните комбинации работят, но все пак е възможно да имаш ядове, все пак има още време до излизане на версията. По моя мнение, инсталирането на 12.04 трябва да става не по рано от месец след официалното излизане.
« Последна редакция: Apr 11, 2012, 18:49 от Ekspert »
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Ами кво да кажа:


Направих bugreport в gnome точно за това преди около годинa Обяснявам: не е нормално средата да не различава натискането на Ctrl от Ctrl+C примерно. Да не говорим, че в 3 имат абсурдни комбинации като Ctrl+Alt+Shift+R. т.е имаш ли локализация единствения избор за смяна на наредба е shit+caps lock ( което било стандартното за Gnome, ама не баш)...

Та обясниха ми че съм идиот и да си гледам работата,,,

Аз си го бях пачнал това за 2ката ама сега ме мързи да пиша и за 3...

Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами аз в двойката(10.04) нямам такъв проблем! То от клавиатурните комбинации ползвам само ктрл+с ктрл+в, но щом при мен работят тези, то и другите трябва да работят(но не ми се търси за какво се използват за да ги пробвам).
По едно време, в началото на Линукс уменията ми, си бях сложил само ктрл(навик от флекстъпето) за смяна и се чудех що не работят, но се усетих преди да попитам във форума и сега съм с ктрл+шифт(така ми е и в уиндоуса), че да мога с единия пръст да натискам и двата клавиша :D !
В 10.04, като избереш български лайот и по подразбиране се активира като в уиндоус шифт+алт, а в 12.04 сам трябва да си избереш комбинацията за смяна от възможните.
В 12.04, също нямам проблем с ктрл+с и ктрл+в като съм избрал ктрл+шифт за смяна на подредбите! Нито с Унити, нито с Гном!
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Цитат
си бях сложил само ктрл(навик от флекстъпето) за смяна и се чудех що не работят,

И това ако не е проблем, не знам кое е :D

Я пусни Screen Casting с Ctrl+Alt+Shift+R да те питам дали ще стане?!? Е, няма  да стане, но пък ще си пишеш на БГ...
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Интересното е , че и при Кubuntu 12.04 също има проблем с клавишните комбинации и hotkeys !
xev реагира на всички комбинации и/или доп.клавиши, но не работят.
Единствено VOL+/- и MUTE са активни.
Досега съм нямал такива проблеми с други дистрибуции ???
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Хехехехе! Аз съм от цъкащите с мишка с Уиндоус навици почти 10 годишни и едва от 2 год. с Линукс и ако трябваше да си променям навиците и да работя с терминали и клавишни комбинации като вас, отдавна да съм се върнал в стария отбор и да викам, че Линукс за нищо не става :D :D :D
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Хехехехе! Аз съм от цъкащите с мишка с Уиндоус навици почти 10 годишни и едва от 2 год. с Линукс и ако трябваше да си променям навиците и да работя с терминали и клавишни комбинации като вас, отдавна да съм се върнал в стария отбор и да викам, че Линукс за нищо не става :D :D :D


Честно казано наистина не ме интересува проблема. Дразни ме липсата на решение. Иначе забележката за терминала не я разбирам. Ние на работа имаме предимно UNIX, а не Линукс среди и малко трудно се случват нещата без терминал...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Хехехехе! Аз съм от цъкащите с мишка с Уиндоус навици почти 10 годишни и едва от 2 год. с Линукс и ако трябваше да си променям навиците и да работя с терминали и клавишни комбинации като вас, отдавна да съм се върнал в стария отбор и да викам, че Линукс за нищо не става :D :D :D


Честно казано наистина не ме интересува проблема. Дразни ме липсата на решение. Иначе забележката за терминала не я разбирам. Ние на работа имаме предимно UNIX, а не Линукс среди и малко трудно се случват нещата без терминал...

Имах в предвид, че всичко правя през gui и не ползвам терминал.
Активен

avatar44444

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил

А каква клавишна комбинация сложи за смяна на клавиатурната подредба!? Да не би да е само  без да е в комбинация с друг клавиш?
[/quote]

Точно в това ми е била грешка. Само Ctrl. До тогава не бях ползвал този начин за смяна. Е... повече няма да го правя.

Благодаря за отзивите...
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
apt-get на Ubuntu?
Настройка на програми
Lamer 8 7711 Последна публикация May 29, 2009, 22:35
от go_fire
Раздавам Дискове на UBUNTU
Живота, вселената и някакви други глупости
IvanST 31 12022 Последна публикация Jan 25, 2005, 16:16
от Joro
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 7486 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 21075 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 7878 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu