Автор Тема: Проблем с Launcher-a и root  (Прочетена 2456 пъти)

alablabla

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Проблем с Launcher-a и root
« -: Mar 25, 2013, 19:24 »
Здравейте.

Инсталирах си Ubuntu 12.10 на VMware машина но имам няколко проблеми. Надявам се някой да успее да ми помогне (новак съм с Linux)

1 Launcher-a може да се HUD-ва и да се показва когато мишката мини в десния край на екрана. Да ама не. При мен не се получава въпреки, че съм му дал от настройките...

2 Когато напиша sudo в терминала и ми излезе за потвърждаване на паролата не мога да я въведа. Пиша но на екрана не излиза нищо (дори ***) и не мога нито на бъде root нито да пусна Update-те.

Ще очаквам вашите отговори и възможни решения на проблемите. Благодаря предварително за отделеното време.
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Проблем с Launcher-a и root
« Отговор #1 -: Mar 25, 2013, 19:59 »
По точка едно: Трябва да махнеш възможността за излизане от виртуалната машина при допир на курсора на мишката с един от четирите ръба на прозореца, в който е виртуалната. Всеки път когато докоснеш този ръб, все едно излизаш от виртуалната машина. Може да махнеш тази опция от настройките на vmware-a и тогава ще може да излизаш от виртуалната машина само с клавишната комбинация Ctrl + Alt от клавиатурата.

Налага се да направиш това нещо, защото за да достъпиш Launcher-а, трябва първо да завлачиш мишката до ръба - и тук идва проблема, защото когато стигнеш ръба излизаш от виртуалната вместо да си седиш на ръба ;)



По т.2:
Не ти трябва да виждаш нищо, просто напиши паролата ти за твоя акаунт и натисни Enter. Това че не виждаш нещо да се случва не означава, че нищо не се случва. Напротив паролата се приема и тя е всичко, което си въвел от клавиатурата до момента, в който натиснеш Enter.

Така че просто си напиши паролата съвесем нормално и натисни Enter. Това е съвсем стандартно поведение в терминала - когато пишеш паролата, просто нищо не се вижда ;) Това си има причина, но не смятам да навлизам в подробности.
« Последна редакция: Mar 25, 2013, 20:05 от !ntel »
Активен

alablabla

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Проблем с Launcher-a и root
« Отговор #2 -: Mar 26, 2013, 13:57 »
За терминала наистина ми помогна. Но за Launcher-a за съжаление няма ефект. (специално изтеглих Workstation 9, защото в плеъра ги няма тези менюта/настройки но така и не се появява.  ???
Активен