Автор Тема: Търся плугин за нормализиране силата на *mp3  (Прочетена 757 пъти)

Teo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 169
    • Профил
За Мандрива 2008 спринг или Дебиан Лени и  плеър Аудасиос. Видях, че има такъв за хммс, но не мога да ползвам този плеър заради проблеми с еквилайзера и неустановени шрифтове за управление.
В пакетите имаше "normalize.wav" - пробвах го върху мп3 и дава индикация, че работи , но в действителност няма ефект.
В уиндоса има нещо като mp3gain, което ми вършеше работа, има ил нтякакъв еквивалент за линукс?
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
 Във VLC има такъв плугин-как бачка не съм анализирал. Нещо ме съмняват такива джаджи да не ми скапват звука. В Мандрива 2008 съм забелязал, че VLC не работи добре-пък е френска работа-навсякъде е перфектен-само в Мандрива куца........Ми потърси в нета. В краен случай има такъв плугин в Audacity, ма трябва да си ги обработваш-Audacity-file-import-audio-отиваш в папката-маркираш ги всичките-отваряш ги, обработваш ти, след това file-export multipe....обяснявам ти да не ги обработваш файл по файл, след това навсякъде където ги слушаш няма да са ти с различни нива. Няма по-добър плеър от VLC-ма това го чуват моите капризни уши ;D
« Последна редакция: Nov 04, 2010, 16:27 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Teo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 169
    • Профил
@zibeltbg
За коя версия на Аудасиос става въпрос, не можах да видя в 1.5.1откъде се прави това. Има в настройки таб Replay Gain - ако от тук нещо се прави ще пробвам.
Благдаря ти за инфото с проблемите на VLC с Мандрива, че се чудех и аз защо мп3-ките вървят като на 486 66 мхц.
.......
Между другото - обработих си директорията под Уиндос с mp3Gain и се оказа че функционира и при линуксите.












Активен